Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Akcja "Gazety": Nie pozwól bić dzieci
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Czytelnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 12:12    Temat postu: Akcja "Gazety": Nie pozwól bić dzieci Odpowiedz z cytatem

Mają kilka lat albo miesięcy. Są bite, gdy płaczą, proszą o jedzenie albo po prostu przeszkadzają opiekunom. O ich tragediach dowiadujemy się dopiero, gdy giną. Możemy uratować te dzieci

Trzyipółletniego Bartka matka przyniosła do izby przyjęć szpitala w Kamiennej Górze. Już nie żył. Lekarz określił ciało chłopca jako zmasakrowane: mnóstwo krwiaków, siniaków i złamań. Był katowany przez kilka dni tak mocno, że doszło do wewnętrznych wylewów krwi i obrażeń narządów wewnętrznych, w tym do ciężkiego uszkodzenia mózgu.

Oskar miał cztery lata, gdy zginął w Piotrkowie Trybunalskim. Śmierć spowodował uraz brzucha połączony z oderwaniem fragmentów obu nerek i wstrząs pourazowy. Miał też obrażenia tułowia i twarzy, rany cięte, poparzenia, wybite zęby i złamaną rękę. Matka i jej konkubent znęcali się nad chłopczykiem przez wiele miesięcy - bili pięściami, pogrzebaczem, kopali, popychali na rozgrzany piec i głodzili. Matka tłumaczyła się, iż biła Oskara za to, że za dużo zjadł, pyskował i był niegrzeczny.
Dziewięciomiesięczny Piotruś z Aleksandrowa Łódzkiego zginął, bo przeszkadzał ojcu pić. Mężczyzna bił syna po całym ciele - chłopczyk miał liczne sińce na głowie, brzuszku i plecach. Doznał też obrzęku mózgu, miał połamane żebra i pękniętą wątrobę. Obrażenia były tak rozległe, że trudno było określić bezpośrednią przyczynę zgonu. Wcześniej chłopczyk również był bity pięścią w twarz, kopany. Matka nie zgłaszała tego policji - liczyła, że ojciec dziecka się zmieni.

Oliwier z Choszczna w Zachodniopomorskiem przeżył zaledwie pięć miesięcy. Do szpitala trafił z pękniętą czaszką i krwiakiem mózgu. Wcześniej miał złamane żebra z obu stron oraz pęknięcia kości łokciowej i piszczelowej. 24-letni ojciec bronił się, że syn spadł z kanapy, kiedy on wyszedł na chwilę do łazienki. Lekarze nie mieli wątpliwości: Oliwier był maltretowany.

To tylko kilka najgłośniejszych i najtragiczniejszych w ostatnich miesiącach przypadków przemocy wobec dzieci. Niemniej przerażające są też statystyki. Według stowarzyszenia Damy Radę co 17 godzin do szpitala trafia dziecko pobite przez rodziców lub opiekunów. Z badań OBOP wynika, że co trzeci Polak był lub jest nadal ofiarą przemocy rodzinnej. W wielu rodzinach nie dochodzi do tak drastycznych pobić, ale normą jest kara bicia nawet za drobne przewinienia.

Te dzieci nie poproszą o pomoc. Często dają sobie wmówić, że zasłużyły na swój los lub są zastraszone. Ich krzyk słyszą jednak sąsiedzi - oni mogą pomóc. Wystarczy, że zadzwonią pod numer 071 340 44 90, który komenda miejska policji udostępniła specjalnie do zgłaszania przypadków przemocy wobec dzieci. Można też dzwonić na 997 i 112. Policjanci obiecują, że sprawdzą wszystkie zgłoszenia dotyczące przemocy wobec dzieci. Nawet anonimowe.

- Będziemy reagować na każdy sygnał i mamy nadzieję, że będzie więcej telefonów od ludzi, którzy widzą, że dzieciom dzieje się krzywda - mówi podinspektor Robert Wodejko, komendant miejski policji we Wrocławiu. - Po ostatnich tragicznych wydarzeniach, takich jak to w Kamiennej Górze, poleciłem uczulić dyżurnych na sprawy związane z przemocą wobec dzieci.


Arrow zródło: http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,5735883,Akcja__Gazety___Nie_pozwol_bic_dzieci.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bicie dzieci jest przestępstwem!
Bicie dorosłych jest przestępstwem!
Każde bicie jest przestępstwem!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak to jest przestępstwo .

Lecz wiecie co mnie zastanawia i nie mogę tego inaczej nazwac niż głupotą, brakiem wyobrażni, brakiem odpowiedzialności że te numery , kampanie są dopiero jak się coś stanie . (Szczęście że za znieczulice edukacyjną nie ma kar)
Czy nie ławtwiej zopobiegac niż potem trabic i mówic o jaką my fajną akcję zrobiliśmy a my daliśmy numer telefonu , jak wspanile działa to i tamto...

Wiecie co napiszę tak pół zartem pół serio :
chyba warto zapoczątkowac wyróżnienia za nierozsądne decyzje , głupotę instytucji powiedzimy nazwac to "pomysł osła" .
Oczywiście oficjalnie nie możemy dawac takich wyróżnień coż szkoda ale fajnie by wyglądało instytucja, organizacja n/n ... otrzymała pomysł osła Smile albo inną "ciekawą" nagrodę ...


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rezervat



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 71
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogłabym zaprojektować antydyplom dla takiej instutucji.... Jako grafik wymysliłabym coś wyjatkowo paskudnego, żeby w pięty im poszły wszystkie takie decyzje i zaniedbania. Bo pomysł z taka antynagroda jest ważny, takich miejsc jest w Polsce mnóstwo.
_________________
to co mnie karmi - niszczy mnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkurs na taką nagrodę ?
Hmm Można by puścić wodzę fantazji Twisted Evil
_________________
"... i z piekła wezmą tancerkę, jeśli ich urzekła ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej pozytywne motywowanie daje rezultaty, ale to tez jest niezłe...próbujmy uformic kto i kiedy wyróżniałby i kogo? do tego - za co? albo - za brak czego?

Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"tylko bez polowania na czarownice i bez stosowania różnej formy krzyku medialnego"


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Media są potrzebne Tomku, bez ich siły będizemy docierac tylko do niektórych..
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak . Media jestem za Smile

Pod pojęciem "krzyku medialnego" miałem na mysli " róznego rodzaju protesty , wiece itp" .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio stałem sie monotematyczny - od rana do wieczora gadam bez przerwy o przemocy...to chyba obsesja?
I parę razy zaraziłem lokalne media swoim gadaniem....Więc z mediami jestem na plus...

Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazik wiesz zaraziłeś mnie a ja nie chcę się wyleczyc .
Smile

pozdrawiam Smile
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciesze sie Tomku z Twojej dolegliwości, taki jestem przewrotny Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pysia



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 323
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Paź 19, 2008 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maras napisał:
tak . Media jestem za Smile

Pod pojęciem "krzyku medialnego" miałem na mysli " róznego rodzaju protesty , wiece itp" .

pozdrawiam


a co miałeś na myśli pod pojęciem "polowania na czarownice"?bo jeśli mowa o "naznaczeniu"instytucji za nieedukowanie czy niedopatrzenie to przecież się nie da bez polowania.W każdej instytucji siedzą jakieś czarownice i jakieś niewinne białogłowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 19, 2008 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak zgadza się ale co da takowe polowanie... czy to pomoże... Oczywiście można dywagować, że jeśli ktoś zostanie odsunięty od danego zawodu ... będzie to przestrogą dla innych ...
Jestem zdania jeśli ktoś wykonuje jakąś funkcję związaną z pomocą i wykonuje to żle bądż nawet szkodzi nie powinien dalej uprawiać takiego "procederu".

osobiście wolę energię przeznaczyć na realną pomoc niż uganiać się w "polowaniach" Jest już wystarczająca ilośc ludzi/instytucji która się tym zajmuje np media .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pysia



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 323
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Paź 19, 2008 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko to prawda.Z postów na początku wywnioskowała,że chodzi o anty nagrodę dla instytucji,któa powinna a nie zajmuje sie edukacją lub pomaganiem.
Sądzę,że możnaby wręczyć taki dyplom ...no właśnie...nie wiem komu ale wiem za co.Wręczyłabym za to,że nie ma współpracy między twórcami ustawy o przeciwdziałaniu przemocy a podwykonawcami.Nie mam na myśli instytucji lecz np.gminy które odmawiaja utworzenia osrodka specjalistycznego(lub go likwidują)tłumacząc sie brakiem funduszy.
O! To ja poproszę jeden egzemplarz paskudnego Anty dyplomu. Będzie mi lepiej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Czytelnia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group