Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gry, w jakie gramy w związkach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zwykla_kobieta



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: okolice Wa-wy

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 16:56    Temat postu: Gry, w jakie gramy w związkach Odpowiedz z cytatem

No właśnie, gramy w naszych związkach w różne gry. Ja też gram - złapałam sie na tym ostatnio. Gra polega na tym, że niby normalnie, rzeczowo rozmawiamy: o życiu, poglądach, codziennych, przyziemnych sprawach i nagle...dochodzimy do jakiegoś punktu, w którym nasze zdania się różną. I jak już brakuje argumentów pojawia się np. " Ty zawsze", "Ty nigdy". ("ty zawsze musisz miec ostatnie słowo" Ty nigdy nie sprzątasz łazienki"). Oczywiście powoduje to wzajemne nakręcanie się i... wiadomo co. Byłam ostatnio na takim szkoleniu, na którym uczyli nas komunikatu JA. Deklaratywnie wiem jak to dziala. W praktyce też parę razy wypróbowałam. Ale jak dochodzą emocje, to nagle robi się w głowie taki "Klik" i znowu: "Bo ty ZAWSZE". I to się dzieje tak automatycznie i nagle, że sama nie wierzę, w to, że mówię, to, co mówię... Pytanie: czy też tak macie? A jeśli tak, to jak sobie z tym poradzić?
_________________
Pozdrawiam,
Zwykla_Kobieta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gra w zwiazku z przemocowcem ..jest kat i ofiara...
wszystko albo nic....uciekaj lub giń....
piszesz o rozmowie, dyskusjach....dla mnie to kosmos..mam wrazenie jakbys była z innej bajki...

pozdrawiam
Masza
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olka2008



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 178

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 20:41    Temat postu: olka2008 Odpowiedz z cytatem

Idea Idea Idea

..."Gdy znajdziesz się w trudnej sytuacji i wszystko sprzysięgnie się przeciwko Tobie tak, że pomyślisz, że już nie wytrzymasz ani minuty dłużej, wtedy się nie poddawaj, ponieważ to jest właśnie czas i miejsce na przełom"...

Idea Idea Idea
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opanowanie nowych umiejętności przychodzi z czasem. Możemy długo uczyć sie języka obcego ale dopóki nie zaczniemy w nim mówić głośno, dopóki nie usłyszymy siebie jak mówimy - nie będziemy biegli w tym języku!

Potrzebny upływa czasu....cieszę się, ze próbujesz, szukasz, szperasz....Ważne aby i partner szedł Twoim śladem....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zwykla_kobieta



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: okolice Wa-wy

PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masza35 napisał:
gra w zwiazku z przemocowcem ..jest kat i ofiara...
wszystko albo nic....uciekaj lub giń....
piszesz o rozmowie, dyskusjach....dla mnie to kosmos..mam wrazenie jakbys była z innej bajki...

pozdrawiam
Masza


Masza, nie wiem, czy jestem z innej bajki, czy też jestem... na początku Twojej bajki. Jasne, że wolałabym być z innej. To, co teraz przeżywam to huśtawka. Raz jest calkiem dobrze w moim związku, raz tak sobie, a raz fatalnie. Na przykład teraz jest "tak sobie" w porywach do "kiepsko". Najgorsze jest to, że czasem to samo zachowanie moje powoduje rózne reakcje partnera. Przez to jest dla mnie kompletnie nieczytelny. Czuję się zdezorientowana. Jednego dnia mówi mi, że jest dumny, że dla niego ubrałam sie seksownie, a innym razem, gdy ubrana jestem DOKŁADNIE tak samo pyta: "dla kogo tak sie wystroiłaś" i robi dzika awanturę. Jeszcze innym razem nie robi awantury, ale przestaje sie odzywać i nie rozmawia ze mną 2 tygodnie. Próbuję jakoś rozmawiać, mówić o moich emocjach, ale automatycznie wskakuję w stare tory, koleiny, stary model komunikacji i zachowań, czyli w znane i wyświechtane gry małżeńskie. Choć i tak wolę już grać i rozmawiać, jakkolwiek, byle rozmawiać. Poradzić sobie natomiast nie mogę z bierną agresją, czyli odtrącaniem, niezauważaniem, nieodzywaniem się tygodniami...
_________________
Pozdrawiam,
Zwykla_Kobieta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz..chyba masz rację...gdy pomyslę od czego sie to zaczęło u mnie...to cos w tym stylu jak teraz u Ciebie...a to znaczy ze nie mam dobrych wiesci ...

Jesli sądzisz,ze on sie zmieni....to mniej wiecej tak jak 6 w totolotka...cholernie rzadko sie trafia...postaw na siebie...czas działa na Twoją nie korzysc....

tu są twarde reguły i im szybciej je opanujesz tym lepiej...

pozdrawiam
Masza
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke


Ostatnio zmieniony przez Masza35 dnia Pią Paź 03, 2008 14:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ta 6 w totka to może zbyt odległe porównanie, bo nei zawsze musi tak byc, ale.....

ja mam inne powiedzenie, któe uparcie lansuje - Cuda zdarzają sie innym, my na wszystko musimy zapracować...

jesli pracujesz od poczatku to i efekt może być ciekawy, a jesli opierasz tylko na wierze to....musisz liczyc tylko na cuda!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zwykla_kobieta



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: okolice Wa-wy

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyna wiara, jaką wyznaję w tej sytuacji, to wiara w siebie, a raczej we własny zdrowy rozsądek
_________________
Pozdrawiam,
Zwykla_Kobieta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z taką wiarą możesz zajść daleko!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
olka2008



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 178

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 22:12    Temat postu: olka2008 Odpowiedz z cytatem

W tym miejscu polecam ciekawą książkę autorstwa

Exclamation WILLIAMA WHARTONA PT. NIEZAWINIONE ŚMIERCI. Exclamation

W skrócie... "Ksiażka o charakterze autobiograficznym, w której Wharton opisuje przeżycia związane z tragiczną śmiercią swojej córki, zięcia i dwóch wnuczek. Dzieli się miłością, smutkiem, gniewem oraz Idea pragnieniem doskonałej sprawiedliwości Idea .

Niezawinione śmierci to powieść, która w tym samym stopniu jest afirmacją życia co opowieścią o śmierci. To książka o życiu pogodzonym ze śmiercią, o duchowej przemianie Exclamation i pogłębionym rozumieniu naszych codziennych zmagań Exclamation ."

Gorąco polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak w maksymie, którą wiele razy cytuję:


BOŻE
Daj mi Pogodę Ducha
Abym zgadzał się z tym,
Czego nie mogę zmienić,
Odwagę, abym zmieniał to,
Co zmienić mogę
i Mądrość, abym umiał odróżnić
Jedne sprawy od drugich.

_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group