Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gigi..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 83, 84, 85  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 1:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigi
Trudno mi się Ciebie czyta, bo nie życzę ludziom takiego losu... Crying or Very sad
Czy naprawdę nie możesz się od niego choćby odseparować?
Przeprowadzić do rodziców, nie pytając o zgodę, czy zrozumienie, ale postawić ich przed faktem dokonanym ?
Skorzystać z wsparcia i pomocy rodzeństwa?
Gigi tak nie wolno żyć.. jeśli on chce.. zostaw go.. Ty i Dzieci się liczysz i nikt więcej...
Pozdrawiam.
_________________
"... i z piekła wezmą tancerkę, jeśli ich urzekła ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 1:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

without napisał:
(...) Ty i Dzieci się liczysz i nikt więcej... (...)

każdy człowiek się liczy...
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 1:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mgrabas
Jeślibyśmy byli w stanie zmienić każdego... Ale to ten człowiek musi chcieć... To on wybiera... Nie ma prawa znęcać się nad innymi, bo źle wybrał.. Hmm czasami nie wiem, co masz na myśli... Ale wiem, że Gigi powinna ratować Siebie i Dzieci przede wszystkim, bo nie ona ma wpływ na tego człowieka, nie ona może go zmienić... piszę do Niej.
Pozdrawiam.
_________________
"... i z piekła wezmą tancerkę, jeśli ich urzekła ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 6:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mgrabas napisał:
without napisał:
(...) Ty i Dzieci się liczysz i nikt więcej... (...)

każdy człowiek się liczy...


Bede troche kontrowersyjny, zycie czy dobre samopoczucie niektorych ludzi jest obiektywnie mniej warte od zycia czy dobrego samopoczucia innych - przyklad: przestepca i osoba badaca celem jego ataku.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

życie jest wartośca najwyższą . Życie jest tylko jedno i nie nam o nim decydowac .

Ocenie podlegają czyny , postępowanie . Życie jest pojęciem zbyt ogólnym i zbyt wiele czynników wchodzi w skład .

Więc osobiście uważam ,iż ocenie podlega sposób postępowania , czyny z tego wynikające. Jeśli ktoś nie potrafi dostosowac sie do panującego prawa , zasad życia społecznego coż ponosi karę . Można także powiązac z dalszą resocjalizacją lub leczeniem...

Dynamika to tak jak "ile jest człowieka w człowieku". Osobiście jestem daleki od takich filozofii choc czasem warto troszkę podyskutowac w tej materii



pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój Boże, jeśli ktoś nie ma pojęcia o czym mówi to lepiej byłoby abyś mu odebrał głos skoro odebrałeś mu rozum! Tutaj dziewczyna rozpacza, nie wie co z sobą uczynić, a ktoś ze spokojem odpowiada - musisz liczyć sie z katem, bo on jest człowiekiem! Więc pewnie w tej boskiej filozofii niektórych Ty Gigi nie jesteś człowiekiem bo nie zasługujesz.....

Przykro mi za tego typu nieprzemyślane podpowiedzi....

Gigi, nikt z nas nie ma prawa Ciebie krytykować, oceniać, być niezadowolonym...My wszyscy możemy tylko wspierać Cię w Twoich działaniach, zwłaszcza wtedy gdy uginasz sie pod ciężarem kolejnych dni, motywować do zmian i czujnie obserwować jak wychodzisz z kręgu przemocy....

Nie odpowiadamy za błędy innych, nie odpowiadamy za ich czyny i słowa, nie doszukujemy sie dobrych znaczeń w krzywdzie i cierpieniu, nie szukamy usprawiedliwienia dla sprawcy. Uderzył więc jest sprawcą, od leczenia sprawcy są psycholodzy, od karania -sądy, my tylko od stwierdzenia - uderzył, więc czyni zło.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo Cię proszę, Echnaton, nie wkładaj w moje usta swoich myśli i słów, ani nie wzywaj imienia do czczych rzeczy, bardzo Cię o to proszę
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stara zasada lekarska mówi - "Primum Non Nocere".

To forum skierowane jest przede wszystkim do ofiar, czasami do świadków i tych, którzy chcą pomóc i nie szkodzić, nie oceniać, nie uogólniać a nieostrożnym słowem tak łatwo zranić, sponiewierać...

Z pozycji sprawcy - pewnie masz racje, ale to forum nie jest nakierowane do sprawców, oni potrafią dobrze radzić w życiu bez naszych rad....

A jeśli mówisz do ofiary to...nie dajmy jej znosić winy za sprawcę, niech każdy bierze odpowiedzialność za swoje winy.

NIE MA ŻADNEGO USPRAWIEDLIWIENIA DLA PRZEMOCY!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sob Paź 04, 2008 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mgrabas
Wiesz kiedy naprawdę zaczęłam rozumieć, zmieniać się? Kiedy obok mojej głowy przeleciał ciężki przedmiot, a ja nadal tkwiłam w środku... nie zauważyłam tego, dopiero przerażenie osoby stojącej z boku uświadomiło mi, że jeden centymetr dzielił mnie od ślepoty... i jak już ze mną źle!!!
Ja już takich rzeczy nie widziałam... tkwiłam w tym, co mnie '~ratowało~', czy patrzeć w oczy , czy obserwować kątem oka, czy siedzieć bez ruchu, czy mogę wstać... czy sprawca już wychodzi i da mi 2 min na wycofanie się ... najwyżej drzwi będą do wymiany, nie ja ...
Zrozum, ze to nie miejsce ani czas na filozofowanie....
(I do dziś nie potrafię powiedzieć, ile razy było 'tak blisko'... mówię, bo wierzę, ze zrozumiesz...)
Pozdrawiam.
_________________
"... i z piekła wezmą tancerkę, jeśli ich urzekła ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam was wszystkich ....przez chwilke zrobiło mi się smutno ,że moja osoba was podzieliła .....wchodząc na forum szukalam tak naprawde miejsca dla siebie miejsca gdzie mnie zrozumieja ,miejsca gdzie bąda tacy ludzie jak ja......w realnym swiecie ciągle słysze
"on się zmieni .przeczekaj" mówi mama
"tak maja wszyscy mówi ciocia"
" za wszelka cenę powinno się ratowac rodziny choćby ze wzgledu na dzieci " mówi moja Pani Dyrektor
" nie wiem jak to mozna w zyciu się nie zgodzic w małżęństwie" mówił mój stary Pan Dyrektor
i tak dalej i tak dalej nikt jednak nie jest w domu gdy jestem sama z nim nikt mnie nie odwiedza gdy on jest w domu .......tutaj tez nie zawsze moge być bo on zabrał mi modem umozliwiajacy dostep do internetu ,wykasował numery w telefonie
Wiecie powiem wam jak czuję sie ja ......jak ptak zamknięty w zlotej klatce tyle że z tek klatki nie ma wyjścia nikt nie otwiera mi drzwiczek a sama jakos nie umiem......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigi
Ci co Tobie tak radzą sami nie wytrzymaliby nawet jednej dziesiątej tego, co Ty, ani w imię rodziny, ani niczego innego... To tacy 'dobrzy doradcy', co widzą tylko tyle, ile chcą zobaczyć... znam to dobrze...
Gigi uciekaj z tej klatki, bo ani ona 'złota', ani warta ceny, jaką płacisz Ty i Dzieci...
Pozdrawiam.
_________________
"... i z piekła wezmą tancerkę, jeśli ich urzekła ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaq zadzwoniłam dzisiaj ......Masza nie mam twojego telefona
zadzwoniłam na komisariat ...zglosuiłam jutro mam wizyte dzielnicowego umówiłasm się wstępnie w pracy ....Trzymajcie za mnie kciuki żebym nie uciekła ...rposze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigi
W razie wątpliwości poczytaj wątek 'Jestem wolna i szczęśliwa'... Pisz tutaj, zawsze ktoś doradzi !!! ...
Trzymam kciuki ... Jesteśmy z Tobą ...
Pozdrawiam.
_________________
"... i z piekła wezmą tancerkę, jeśli ich urzekła ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gigi trzymam mocno kciuki i wierzę w Ciebie :*
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To krok ważny i odpowiedzialny, w każdej chwili jest czas na przerwanie łańcuszka przemocy...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 83, 84, 85  Następny
Strona 4 z 85

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group