Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pomóżcie mi to dla mnie ważne!!prosze o fachową pomoc

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aramis8711



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1
Skąd: gorzow

PostWysłany: Pią Gru 01, 2006 21:23    Temat postu: Pomóżcie mi to dla mnie ważne!!prosze o fachową pomoc Odpowiedz z cytatem

MAm 19 lat...sprawa ta dotyczy rodziny mojej dziewczyny...jej ojciec to alkoholik.Awantury sa zawsze jak tylko dostana pieniadze.jej matka tez wpadla w nałóg i zamiast na jedzenie wydaje na picie.Ojciec bije rodzine.Dziewczyny nieuderzy bo sie mnie boi.Juz nieraz mu przylozylem chodz ostatnio ja uderzyl.Po tym jak mu przyłozyłem poszedl na obdukcje i niby na policje.czy moze cos zrobic jezeli dzialalem w obronie mojej dziewczyny i jej matki?czy moze mi cos grozic jezeli bronilem ich od pobicia a on byl pijany,zreszta tylko mu oko podbilem ale obdukcja niby jest.wiec nieweim po czyjej stronie stanie policja czy sąd.A druga sprawa(w sumie najwazniejsza)to czy da sie z taka sytuacja w domu cos zrobic i go zamknac lu cos w tym stylu bo ja juz niewiem co robic.A sąd kolejne apelacje o odwieszenie jego juz wczesniejszego wyroku oddala...To dla mnie bardzo ważne jak wiecie więc prosze o odpowiedz.Z góry Dziękuje.Moj email to :aramis8711@wp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 2:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj .

Dziewczyna bądz matka powinna złożyc zawiadomienie o znęcaniu skoro w domu jest taka sytuacja chyba że takie kroki zostały podjęte.
Po drugie czy miały miejsce interwencje a także czy jest sporządzona niebieska karta jeśli tak to podczas zawiadomienia należy to podac .

Jest możliwośc skontaktowania się z centrum interwencji kryzysowych jak i również z komisją d/s rozwiązywania problemów alkoholowych .

Apropo kwesti wymierzania samosądów to jest nie jest żadne wyjście . Jeśli osoba jest agresywna można spróbowac ją obezwładnic [ lecz nie bic] aby nie stwarzała zagrożenia . Następnie powiadomic Policję . Konsekwencją takiego działania powinno byc doprowadzenie w/w do izby wytrzeżwien .

Ponadto odsyłam do zapoznania się z pojęciem obrony koniecznej w/g Kodeksu karnego .

Wyłączenie odpowiedzialności karnej

Art. 25. § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.
§ 2. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.
§ 3. Sąd odstępuje od wymierzenia kary, jeżeli przekroczenie granic obrony koniecznej było wynikiem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu.

Art. 26. § 1. Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego.
§ 2. Nie popełnia przestępstwa także ten, kto, ratując dobro chronione prawem w warunkach określonych w § 1, poświęca dobro, które nie przedstawia wartości oczywiście wyższej od dobra ratowanego.
§ 3. W razie przekroczenia granic stanu wyższej konieczności, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.
§ 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli sprawca poświęca dobro, które ma szczególny obowiązek chronić nawet z narażeniem się na niebezpieczeństwo osobiste.
§ 5. Przepisy § 1-3 stosuje się odpowiednio w wypadku, gdy z ciążących na sprawcy obowiązków tylko jeden może być spełniony.


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group