Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to jest dobre rozwiązanie i czy da oczekiwany rezultat??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zonee



Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 0:02    Temat postu: Czy to jest dobre rozwiązanie i czy da oczekiwany rezultat?? Odpowiedz z cytatem

Mam 18 lat już, mój ojciec były policjant-alkohiolik. Niszczy całą rodzinę. Przez jego obietnicę zaczeliśmy budowę co spowodowało totalne zadłużenie mojej mamy. pomogła nam babka od strony ojca sprzędając mieszkanie i wprowadzając się do nas co spowodowało ciąg dalszych nie powodzeń. Wypomina że dała pieniądze, broni ojca że nie pije(sam przy niej go niosłem na plecach do domu bo nie mógł iść-był tak pijany). Nie pracuje. Do tego uważa się za pana wszechświata. Mi to na nerwy działa bo wraz z bratem staramy się pomóc jak tylko możemy mamie lecz to i tak nie wystarcza. Utrzymuje naszą trójkę siebie 3/4 domu(ich nie stać na ketchup i podkradają nasz).
Znęcanie miało miejsce od dawna. Celem był mój brat dziwie się ze on ma jeszcze psychikę bo nie którzy podziekowali by i by odeszli z tego świata. Nie rozumiem kar cielesnych ale ktoś je wymyslił, lecz to było przegięcie, wyzwisk nie ma końca, nie konczy sie na nim posówa się tak daleko że oczernia mojego dziadka od strony mamy co piwnien go całować po nogach za pomoc którą włożył w nasz dom. Od kiedy nabyliśy z odłożonych pieniędzy MP3 posiadam juz 3 godziny nagrań: wyzwisk,oszczerstw, wyrzucania z domu.
Rękoczyn miał wiele razy miejsce jak byłem młodszy. Przed świętami Wielkanocy uderzył mamę za to że brała samochód, bo postanowiliśy wyjechać do dziadka na święta. Na szczęście mój brat był na miejscu, babka tylko dopingowała.
Myslałem o wnosku do sądu o znecanie się nad rodzina, tlyko nie wiem czy to mi wystarczy to co mam. I czy moge go pozbawic wszelkich praw do moich braci by im dał spokój, by odczepił się od mojej matki.
_________________
zonee
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 17:27    Temat postu: Re: Czy to jest dobre rozwiązanie i czy da oczekiwany rezult Odpowiedz z cytatem

Witaj,

Bardzo dobrze, ze masz te nagrania, nie jestem prawnikiem, wiec nie moge Ci powiedziec, czy to wystarczy, moze udaj sie do biura porad obywatelskich i tam zasiegnij opinii ? Poszukaj takiego biura w swom miescie.

Co do twojej mamy, to ona musi sama chciec od niego odejsc, najlepiej zachec ja do wejscia na to forum i do przeczytania go od gory do dolu, do przeczytania polecanych tu ksiazek. Sytuacja z twoja mama jest o tyle skomplikowana, ze ona mowiac prosto jest od niego uzalezniona emocjonalnie. Tacy ludzie nie potrafia kochac, ale potrafia uzalezniac.

Twoja mama bedzie musiala sama podjac decyzje o ewentualnym odejsciu, jedyne co wy mozecie zrobic to zaoferowac jej informacje, reszte ona bedzie musiala zrobic sama. No i prawnik, ktory bedzie mogl sie wypowiedziec i was pokierowac, sa tez biura bezplatnych porad prawnych, odwiedz je

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zonee



Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. O tyle jest problem że mam można to nazwać że jest zastraszona i przerasta ją cała ta sytuacja i postanowiłem wziąść sprawy w swoje ręce i zmusić ojca do zaprzestania tego wszystkiego. Zdobyłem już anmiary na taki boiura, lecz niebardzo u mnie z wolnym czasem a one raczje są otawrte w ciągu dnia a nie wieczorami.
_________________
zonee
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Czw Gru 07, 2006 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,

Z doswiadczenia moge Ci dac kilka wskazowek.
Twojego ojca najprawdopodobniej nie zmusisz do zaprzestania tego wszystkiego, problem jest w jego psychice, on byl taki cale zycie i z zewnatrz na dobre sie go nie zmieni.

Byc moze jestes w stanie sklonic go do zaprzestania najbardziej uciazliwych zachowan, to zalezy od tego na ile zrozumiesz jak on mysli i czym sie kieruje. Poczytaj sam polecane na forum teksty, np ten o wrednych ludziach, wtedy troche Ci sie rozjasni. Poczytaj to forum i poprzednie watki, tam znajdziesz duzo odpowiedzi.

Kluczem do wolnosci twojej mamy, jest wzmocnienie jej, zeby poczula ze sama potrafi sobie poradzic w zyciu i sklonienie jej, zeby chciala otrzymac pomoc.

Moze zadzwon do tego biura, konsultacje telefoniczne ?

pozdr
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group