Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Reakcja dalszej rodziny na przemoc domową

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maja-aleksandra



Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Gru 05, 2008 16:39    Temat postu: Reakcja dalszej rodziny na przemoc domową Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry. Znalazłam to forum szukając rozwiązania trudnej sytuacji, w której nieoczekiwanie dla siebie się znalazłam. Mam 23 lata, moja siostra 27. Od 6 lat jest mężatką, ma własną rodzinę, dwoje dzieci 5 i 4 lata. Jej mąż od zawsze był porywczy ale ostatnio gdy byłam u nich w odwiedzinach a bardzo rzadko ich odwiedzam ze względu na niego, stałam się naocznym świadkiem przemocy domowej. On ją uderzył przy mnie i przy dzieciach pięścią w twarz podczas ostrej kłótni. Z tego co się dowiedziałam od niej to nie pierwszy raz. Podobno często nie radzi sobie ze stresem i ją bije. Na szczęście nie używa przemocy wobec dzieci. Ona sama na pewno nie zgłosi tego na policję ani nigdzie, bo wie że on mógłby posunąć się nawet do czegoś gorszego lub porwać dzieci. I stąd moje pytanie. Jak ma zareagować taka osoba jak ja? Jestem niby z dalszej rodziny chociaż to moja rodzona siostra. Co mam zrobić? Wbrew siostrze powiadomić policję? A jeśli ona wszystkiemu zaprzeczy to ja wyjdę na idiotkę i pieniaczkę? Pomóżcie mi, doradźcie coś... Chcę bardzo jej pomóc, współczuję jej ale nie chcę robić nic wbrew niej. Jak widzicie sytuacja jest skomplikowana. Bardzo proszę o rady doświadczonych w takich sprawach osób.
_________________
Pozdrawiam wszystkich!
( Polskie Onionforum w sieci Tor )
Maja Aleksandra
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pysia



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 323
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maja-aleksandra
Witaj
Piszesz,że spodziewasz sie jak zareaguje siostra.Może na początek porozmawiaj z nią.Jesteś świadkiem bezpośrednim-to bardzo mocny argument dla prokuratury(bo tam sie składa doniesienie o przestępstwie).
Postaraj sie przekonać siostrę o tym,że jesteś po jej stronie, że chcesz dobra dla niej i dzieci.Może ona nic z tym nie robi bo czuje się osamotniona z tym problemem.Polecam tez udanie sie do najblizszego ośrodka dla ofiar przemocy w rodzinie i kontakt ze specjalistą od przemocy w rodzinie.
Jedno czego nie możesz zrobic to udawać,że nic nie widziałaś,albo,że nic nie możesz zrobić.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Menace



Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 85
Skąd: miasto inspiracji

PostWysłany: Pon Gru 08, 2008 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie, ze powinnas mimo wszystko powiadomic policje. Nawet jesli z pozoru jest dobrym czlowiekiem i kochającym męzem to mężczyzna nigdy, przenigdy nie ma prawa uderzyć kobiety... A że Twoja siostra zaprzeczy.... zapewne tak, gdyz bedzie zyla w strachu czy mąż się nie dowie..niestety takie sprawy wymagaja wielkiej dyskrecji i poswięcenia. Lepiej dzialać od razu, pozniej moze zacząć stosowac przemoc wobec dzieci, chociaz i tak widok matki, która dostaje pięścią od ojca jest jak nóż wbity w serce..
_________________
Feeling you, fearing you...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Gru 09, 2008 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawiadomienie na policję to czasami przykład nieskutecznego działania. W takim wypadku gdy nie jesteś pewna co dalej trzeba usiąść i porozmawiać z siostra, wszak to ważna i bliska Tobie osoba. Podczas nieobecności jej partnera porozmawiajcie co z tym zrobić, powiedz jej co widziałaś i jakie jest Twoje zdanie na ten temat, powiedz jej, że pomożesz jej wyjść z kręgu przemocy, ustalcie wspólny plan działania i plan bezpiecznego przebywania w domu - w zależności od występujących realiów. Ustalcie wszelkie szczegóły, hasła, zabezpieczenia, metody postępowania. Dobrze byłoby skontaktować siostrę z grupą terapeutyczna dla doświadczających przemocy i wspierać jej udział w takiej grupie. Dopiero po spełnieniu tych warunków przyjdzie czas na składanie zawiadomień i szukania innych wyjść.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group