Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bezpieczeństwo dziecka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lady_anitka



Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 2
Skąd: BYDGOSZCZ

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 15:24    Temat postu: bezpieczeństwo dziecka Odpowiedz z cytatem

witam.dzisiaj pierwszy raz jestem na tym forum.skłoniło mnie do tego wczorajsze zachowanie mojego męża.
jesteśmy razem od 4 lat synek ma prawie 3 latka.
mąż kupił meble i musiał jechać do sklepu zapłacic za nie ja natomiast musiałam pojechać do mojej matki.więc syn pojechał z mężem.a że nie spał w dzień (synek)to zasnął już w drodze do sklepu.mąż twierdził że syn spał tak twardo że nie mógł go dobudzić więc zostawił go w zamkiniętym samochodzie na parkingu.nie wiem ile to trwało ale musiał zapłacić w kasie i umówić transport.potem w drodze powrotnej zatrzymał się przy sklepie spożywczym i zrobił zakupy.syn nadal spał więc sytuacja się powtórzyła syn został w zamkniętym samochodzie na parkingu.
kiedy wróciłam do domu i się o tym dowiedziałam to powiedziałam że jest nieodpowiedzialny i bezmyślny.że jak on może tak robić.mąż wpad w szał zaczął krzyczeć że mam stąd wyp...(z jego miszkania),że jestem głupią su...,i że to normalne że tak zostawił syna bo nie mógł go obudzić.ja się zapytałam męża czy kiedyś widział gdzieś zostawione śpiące lub nie dziecko w samochodzie, a on na to, że TYSIĄCE.i że to wszsystko moja winna bo ja pojechałam do mamusi!!!!!!!!!
proszę doradzcie co mam robić bo zaczynam się bać zostawiać syna pod opieką męża.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Renata
Moderator - Pracownik NL
Moderator - Pracownik NL


Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 278

PostWysłany: Pią Sty 26, 2007 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anitko,
na szczęście nic się nie stało. Ale masz rację, ze zostawianie śpiącego 3-latka w samochodzie nie było roztropne. Myślę, że warto pogadac o tym z mężem jak uspokoją się emocje.
Mąż zareagowal na Twoja uwage obronnie. Ewidentnie nie krzyczał z powodu tego, że mial poczucie racji tylko dlatego, ze był wściekly na Ciebie. Ty tez nie powiedziałaś, że takie zachowanie może być niebezpieczne dla dziecka, że się niepokoisz... tylko do razu oceniłas go - nieodpowiedzialny, bezmyslny... To pokazuje, że "przy okazji" powiedziałaś o kilku rzeczach, które ci przeszkadzaly w jego zachownaiu wczensiej, a ta sytaucja je "wywołala do tablicy"..
Ja raczej bym się zastanowiła dlaczego pozwolil sobie tak Cie poniżać i wyzywać? Przecież mieliście porozmawiac o bezpieczeństwie dziecka, a on wyrzucal Cię z mieszkania... Chyba nie tylko o zostawienei zdeicka w samochodize chodziło...
Warto się temu przyjrzeć. Umowa co do zasad bezpieczeństwa dziecka na pewno powinna być zawarta, ale na spokojnie. Najpierw "wyczyśćcie teren"...
Renata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lady_anitka



Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 2
Skąd: BYDGOSZCZ

PostWysłany: Sob Sty 27, 2007 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję RENATO za odpowiedż.
i niesądzę że można spokojnie rozmawiać o zaistniałej sytuacji.w czasie kiedy syn był sam w samochodzie mogło zdażyc się tyle rzeczy że wolę nawet o nich nie myśleć.tu chodzi o życie mojego dziecka.
prawda jest też taka że to tylko kropla w morzu naszego beznadziejnego związku.ale o tym innym razem.
i ja też podchodzę zbyt emocjonalnie to wielu rzeczy.nie mówie tu o opisywanym zajściu.to że tak zareagowałam jest w pełni uzasadnione.może nie użyłam odpowiednich słów ale każdy by zareagował nerwowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group