Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kto mi pomoże???
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 20:41    Temat postu: Re: obowiązek przebaczania Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej masz prawo do wlasnej opinii, moja na ten temat opinia jest odmienna.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sro Sty 07, 2009 20:44    Temat postu: Re: obowiązek przebaczania Odpowiedz z cytatem

dynamika napisał:
Jak najbardziej masz prawo do wlasnej opinii, moja na ten temat opinia jest odmienna.

pozdrawiam,
P.

to nie jest tylko moja opinia, nie jestem w niej odosobniony
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marcin 42



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 3:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie, tak dzisiaj mało co pisałem, kiepsko się czuję. Zasze myślałem że wiadomość o śmiertelnej chorobie może człowiekowi odebrać cały zapał, nic podobnego. Dziś zdałem sobie naprzawdę sprawę że jest ze mną kiepsko, kiedy lekarz podał mi dokument do podpisania o odmowie leczenia nowotworu, taką podjęłem decyzję, pani doktor powiedziała mi jakie są etapy choroby. Ale to jest nic tak jak napisałem ból związany z chorobą jest niczym co czuję wewnątrz w związku z tym że zaprzepaściłem tele czasu na ratowanie mojego małżeństwa i rodziny. Teraz patrzę na to wszystko z innej perspektywy, zegar nieubłaganie tyka, a ja już nie mogę nic zrobić poza tym że mogę to wszystko zakończyć z godnością, nie szamocząc się jakryba na haczyku która i tak skończy na patelni.
Chciaqłem tylko powiedzieć tym wszystkim co mają zawiązane oczy i założone ręce NIE CZEKAJCIE BO NIE WIECIE CO PRZYNIESIE JUTRO.
Żałuję wielu rzeczy, teraz już nie mam na to wpływu ale chciałbym, co tam chciał oddałbym wszystko aby być przez te kilka miesięcy razem z rodziną, ale to są tylko marzenia.
W piątek wychodzę ze szpitala bo już lekarze mi nic nie pomogą, nie chcę chemii bo prawdopodobieństwo wyleczenia w tym stadium choroby wynosi 5%. Muszę jeszcze uporządkować kilka swoich spraw. Tak pewnie miało być widocznie byłem aż takim draniem że sobie na to zasłużyłem.
Sorki, że tak sobie biadole ale jestem sam nie mam komu powiedzieć tego wszystkiego.
Jednocześnie chciałbym pozostały mni czas poświęcić m.in.NL niech przemocowcy i ofiary, a najlepiej niedoszli przemocowcy i niedoszłe ofiary, ludzie którzy jeszcze ze sobą rozmawiają skorzystają z moich przykrych doświadczeń. Chociaż tomogę zrobić...
_________________
"Nieważne co się stanie, sercem zawsze będę przy Tobie, nadzieja moim Panem, Ty nosisz ją w sobie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin 42



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 5:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za tę chwile słabości ale chce mi się krzyczeć i płakać zarazem, nie mogę sobie darować...
_________________
"Nieważne co się stanie, sercem zawsze będę przy Tobie, nadzieja moim Panem, Ty nosisz ją w sobie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 7:41    Temat postu: tak to trzeba naprawić: Odpowiedz z cytatem

Marcin 42 napisał:
Przepraszam (...) nie mogę sobie darować...

starać się być dobrym dla siebie i dla każdego, niech to będzie naszą siłą w słabości
Smile
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co to może oznaczać, że odmówiłeś leczenia...Mam nadzieje, że wiesz co robisz i robisz to w jakimś celu. W końcu mówisz, ze kalendarz tyka więc i rozumu z każdym rokiem przybywa.
Jeśli chcesz pomagać innym to może najpierw pomóż sobie?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marcin 42



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton
Pytasz o cel miałem cel - rodzina którą kocham i kochał będę, wiem popełniłem błedy, ale cel stał się tak odległy i oddalający się coraz dalej że nie mam już siły go gonić więc czas i resztę energii wykorzystam na pomoc innym o ile będzie to mieściło w granicach mojej wiedzy i przykrego doświadczenia. Nie znaczy to oczywiście że rezygnuję z żony, córek - rodziny, bo godząc się byłbym najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi, ale marzenia na bok.
_________________
"Nieważne co się stanie, sercem zawsze będę przy Tobie, nadzieja moim Panem, Ty nosisz ją w sobie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro odmawiasz ingerencji lekarskiej w sytuacji zagrożenia to...Twoja pomoc będzie tylko nominalna, wolałbym aby każdy kto chce pomagać nie zmagał się ze swoimi problemami, bo to zaciemnia obraz i nie jest najlepszym rozwiązaniem....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marcin 42



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnatonie dla mnie to nie problem chcę tylko powiedzieć że chcę się podzielić z innymi swoim przykrym doświadczeniem aby inni nie popełniali takich błędów. Co do pomocy lekarskiej - 5% szans to naprawdę mało, a wydaje mi się że ten próg lekarze i tak zawyżyli przy tym stanie (przerzuty, zaatakowne narządy) nie chcę dodatkowo przechodzić chemii, wiem z doświadczenia bliskich mi osób jak to wygląda. Przepraszam ale taką decyzję podjęłem, może nie logiczną ale MOJĄ.
_________________
"Nieważne co się stanie, sercem zawsze będę przy Tobie, nadzieja moim Panem, Ty nosisz ją w sobie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi



Dołączył: 04 Gru 2008
Posty: 17

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin te twoje 5procęt to bardzo dużo wiele osób chorych na raka walczy nawet wtedy gdy lekarze dają jeden procent szansy to zawsze jest nadzieja na to ze można i trzeba walczyć dla siebi i przedewszystkim dlatego że zycie jest mimo wszystko bardzo piękne a ty masz poco żyć gdzie twoje uparte dążenie do tego aby naprawić to co zepsułeśteraz bież się w garść idz do lekarza i cofnij swoją odmowę leczenia pokaż nam że nie jesteś takim złym i że wierzysz w to ze wszystko da się naprawić trzymam za ciebie kciuki bo wszystko ma swój szczęśliwy koniec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podpisuje sie pod tym co mowi mimi

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jasmin



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 96

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez skladam podpis Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin 42



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Co to jakieś komitet protestacyjny i podpisy pod petycją Laughing
_________________
"Nieważne co się stanie, sercem zawsze będę przy Tobie, nadzieja moim Panem, Ty nosisz ją w sobie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin 42



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 124
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, daliście mi do myślenia. Zastanawiam się czy nie podjąć pałeczki, przcież sam pisałem o dawaniu szansy, w tym przypadku sobie Confused
_________________
"Nieważne co się stanie, sercem zawsze będę przy Tobie, nadzieja moim Panem, Ty nosisz ją w sobie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 20:13    Temat postu: :D Odpowiedz z cytatem

no, Marcin 42, WRESZCIE!!!!!!!
CHRZANIĆ wszystkie przeszkody, przeciwności, ZOSTAWIĆ całe zło i pilnować tylko DOBRA: ZACZĄĆ ROBIĆ TYLKO TO co bez względu na wszystko MA WARTOŚĆ i SENS. Smile
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 9 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group