Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Terror psychiczny i nie tylko(?)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rzymko



Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 1
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 18:24    Temat postu: Terror psychiczny i nie tylko(?) Odpowiedz z cytatem

Moi rodzice zapewne się rozwiodą. Ojciec ma kochankę, a ja i mama strasznie cierpimy. Ojciec obwinia nas za wszystko (wogołe, to mówi, ze to przez nas ją zdradza, bo mama jest beznadziejną żoną). Wyzywa nas. Czasem w nerwach nawet grozi. Dziś przy kłótni mojej z nim obraził mnie i mamę. Wstałam. Kazał mi usiąść. Powiedziałam, ze nie usiądę. Zaciągnął mnie siłą na krzesło i rzucił mnie na nie tak, ze jakbym nie schylila głowy uderzyłambym ze straszna siłą o ścianę. Nigdy czegoś takiego wcześniejby nie zrobił! Widzę, ze nie radzi sobie z sytuacją. Nie widzi wad w swojej kochance, a złe jesteśmy tylko my i to wszystko nasza wina. Nie wiem jak sobie poradzić. Nienawidzę wracać do domu. Nienwidzę, jak on z pracy wraca do domu, a kiedyś nienawidziłam jak z niego wyjezdzał. Co mam zrobić jak mnie uderzy, co jest już chyba tylko kwestią czasu? Czy dzwonić od razu na policję? Wiem, ze może za to odpowiedzieć. Czy mama powinna wytaczać mu sprawę? To się ciągnie już od roku, a my z mamą jesteśmy już na skraju wytrzymałości. Co mam zrobić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Margola



Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 84
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Lut 02, 2007 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obwinianie twojej mamy przez ojca o posiadanie kochanki to przerzucanie winy na innych, byle usprawiedliwić siebie i swoje postępowanie. Takie książkowe przerzucenie winy.
Niewiem ile masz lat, czy jesteś pełnoletnia, ale nie musisz biernie pozwalać ojcu na dalsze traktowanie ciebie i mamy w ten sposób. Możesz pomyśleć, że łatwo mi mówić. Wcale nie łatwo. Łatwiej doradzić, gdyż problem dotyczy kogoś a nie mnie, ale swoje również przeszłam i przechodzę. Trudniej znaleźć wyjście samemu i być konsekwentnym.
Nie napisałaś czy rodziece nadal prowadzą "pozornie spokojne życie", czy o problemach waszej rodziny ktoś jeszcze wie. W każdej jednak sytuacji masz prawo wezwać policję gdy ojciec jest agresywny lub urządza "tylko" awanturę. Obelgi i wyzwiska to również przemoc. Przede wszystkim powinnaś jednak porozmawiać na ten temat z mamą.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 03, 2007 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj

Tak możesz porozmawiac o tym z mamą . Czy wie co można zrobic w takowej sytuacji , co chce zrobic , przedstawic mozesz swój punkt widzenia .

Możesz w przypadku awantur wezwac Policję
Możesz udac się z mamą lub osobno do Centrum Interwencji Kryzysowej i przedtsawic powyższą sytuację
Mama może złozyc zawiadomienie przestępstwie .
Ponadto możesz ty bądz mama skontaktowac się z Niebieską Linnią .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bój się działać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Renata
Moderator - Pracownik NL
Moderator - Pracownik NL


Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 278

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzymko,
to bardzo trudna sytuacja, bo choć najwidoczniejszy problem dotyczy małżeństwa rodzicow, to ma to wplyw na cala rodzine.
Mysle jednak, ze osoba najbardziej odpowiednia do podjecia dzialan i szukania rozwiazan jest Twoja Mama. To z Nia ojciec chce sie rozwiesc, to ją zdradza w tej chwili. Choc to bardzo trudne, staraj sie nie byc trzecia strona TEGO problemu, trzecia kobietą w jego zyciu... Twoj ojciec rozwodzac sie z Mama przestanie byc jej mezem, ale nigdy nie przestanie byc Twoim ojcem, bez wzgledu na to co teraz myslisz o tej sytuacji i jak czujesz sie zraniona. Warto czasem zostawic niektore sprawy doroslym i zatroszczyc sie o swoje sprawy.
Porozmawiaj z Mama, porozmawiaj z ojcem, nie o ich malzenstwie, tylko o tym jak to jest byc ich dzieckiem w takim kryzysie.
Poszukaj wsparcia u przyjaciolki, kogos bliskiego, kogos z rodziny. Bez wzgledu na kryzys malzenstwa rodzicow, TY masz prawo do dobrego traktowania. Jesli sie czujesz zagrozona - wzywaj pomoc. Dzwon na policje - to ich zadanie, zeby zapewnic bezpieczenstwo ludziom w sytuacji zagrozenia.
Renata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group