Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nie radzę sobie już sama ze sobą....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żyć normalni....ale ja nie raz słyszałam że już nigdy nikogo sobie nie znajdę bo jestem okropna i nikt ze mną nie wytrzyma
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eee tam Gabi, każda to słyszała, znajdziesz sobie, tyko wybierz następnym razem dobrze, a z nim daj sobie spokój i ciesz się, że nie jest ojcem Twoich dzieci, bo by robił Tobie złośliwości całe życie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś idę na wizytę do psychologa, nieraz jak wracam do domu to się oglądam za siebie czy po pijanemu nie przyjdzie zemścić się za to zrobił mu sąsiad.Zawsze po awanturze on się odzywał pierwszy a tera zcisza od 4 dni.i chyba podświadomie czekam a jego telefon tylko po co.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a najgorsze jest to że nie umiem poczuć złości do niego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo sie od niego uzależniłaś, to też typowe, zajmij sie czymś, idz do kina, koleżanki, aerobik, zrób coś dla siebie a poczujesz sie lepiej i o nim zapomnisz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i dobrze ze zlości nie czujesz, złość to destrukcyjne uczucie, musisz tylko myśleć racjonalnie i wybrac to co jest dla Ciebie dobre
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś przeczytałam że jak serce wezmie górę nad rozumem to nie wróży to dobrze.i tak się u mnie stało.pamiętam jak wmawiał mi chorobliwą zazdrość mimo dowodów na zdradę.owszem miałam problem z zazdrością ale tak naprawdę myslę że zdawał sobie prawę że jestem atrakcyjnijsza od niego bardzie wykształcona, bardziej taktowna porządna nie pijąca alkoholu, oczytana i te swoje kompleksy leczył urzywając przemocy nie zawsze fizycznej.kiedyś mi powiedział ż jakbym go zdradziła(ci nie mieści się w mojej hierarchi wartości)to mnie zabije.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po akim człowieku nie spodziewaj sie niczego dobrego, ale jeśli zdecydujesz odejść od niego to spodziewaj sie wyznan miłości, łeż, kwiatów, a jeśli na o pozostaniesz obojętna to moga pojawić sie różnego rodzaju groźby i złośliwości, ale jesli to przetrzymasz to masz szansę na życie bez przemocy, wszystko zależy od Ciebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz rację (bądż ma Pani )rację łzy kwiaty zapewnienia juz były ale ja nie umiałam się oprzeć.Ale myślę że tym razem nie odezwie się bo przecież wyrządziłam mu krzywdę tym że sasiad stanął w mojej obronie.Mało tego pewnie uważa że powinnam go ratowąć i myślę że jego sms o ilości szfów miał wzbudzić we mnie litość moze spodziewał się że zadzwonie i bedę przepraszała.i jeszcze odepchnął moją sąsiadkę która jest w 8 miesiacu ciąży.i dziękuje Bogu ze jej nic się nie stało
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoja historia przypomina misłowa pewnego pana, kty mówił, ze jego ojciec uczył go takiej prawdy - Kobieta musi być głupsza od męża, a jesli jest mądrzejsza to nie może o tym wiedzieć.

To typowe przesłąnie sprawcy i jakże często uwidacznia się w domach, gdzie króluje przemoc....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj wieczorem była u psychologa i jak wszyscy tutaj na forum powiedział mi żebym uciekała od niego i nie liczyła na to że on się juz nie odezwie.
Natomiast co do tej "prawdy"że kobieta musi byćgłupsza os mężczyzny.Jedna wieka bzdura, tyle że nie wszyscy mężczyzni radzą sobie z prawdąże kobiety naprawdę wielokrotnie reprezentująwiecej niż oni.czytając różne artykuły, słuchając wielu historii wiem że właśnie kobiety wykształcone z dobrych domów niezależne finansowe teżnie umieją poradzić sobie z taki draniem.i mmo że sama taka jestem nie rozmumiem dlaczego tak się dzieje.Przecież osiągnięcia kóe mają na swoim koncie dowodzą że muszą być silne konsekwentne, a tu w domu gdzie dochodzi do głosu serce sobie nie radzą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mersi



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 80
Skąd: Z klatki

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gabi...
Musisz przyjąć do wiadomości i zaakceptować pewne prawdy w swoim życiu.Po pierwsze zawsze wierzyć w siebie i mieć pewność swej wartości.Po drugie przyjąć do wiadomości,że twój związek opierał się przede wszystkim na przemocy a nie uczuciu miłości do Ciebie.
Po trzecie to nie Ty prowokowałaś jego zachowanie.Za swoje reakcje odpowiada tylko i wyłącznie on sam.Obwinia Cię,wymusza wyrzuty sumienia,bierze Cię na litość bo wie,że to na Ciebie działa.Ty zawsze wracałaś i to paradoks ale on Cię właśnie dlatego nie szanuje.Wie,że cokolwiek złego zrobi to jest się w stanie przed Tobą wytłumaczyć a Ty wytłumaczysz go przed sobą biorąc winę na siebie.TAK NIE MOZNA ŻYĆ!
gabi...nie macie dzieci,nie jesteście małżeństwem.Zamknij ten rozdział swojego życia.Zajmij sie teraz sobą.Odbudowywaniem wiary w siebie i prawdziwe uczucia.
Pozdrawiam
Trzymaj się.
_________________
Dopóki walczysz,zwyciężasz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję.Podjęłam kolejną próbę walki z tym toksycznym związkiem.I mam wielką nadzieję że się tym razem uda!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gabi, trzymamy kciuki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gabi przesyłam Ci uśmech Smile siły abyś miała jej jeszcze więcej każdego dnia.

pozdrawiam Smile
Tomasz
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group