Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kontakty z Dzielnicowym odnośnie "Niebieskiej Karty
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 0:16    Temat postu: Kontakty z Dzielnicowym odnośnie "Niebieskiej Karty Odpowiedz z cytatem

Witam

Temat założyłem w celu abyście mogli podzielic się własnymi przemyśleniami , wnioskami , odczuciami odnośnie kontaktów z Waszym Dzielnicowym w związku z założoną "Niebieską Kartą ".

Co Waszym znadniem wymaga poprawy , co jest godne pochwały , czy przyniosło jakieś korzyści itd .

Mile widziane własne propozycje , projekty , co trzeba poprawic etc .

pozdrawiam serdecznie
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anatema



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 2
Skąd: z klawiatury

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 3:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawde ta cala Niebieska Karta jest pomyslem przereklamowanym.
Niestety w praktyce lepsze sa notakti sluzbowe policjantow niz taka
forma ankietowa. A przy wypelnieniu NK, policjanci nie pisza juz notatek.
Moze i sam pomysl niezly, ale w realizacji sie nie sprawdza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A przy wypelnieniu NK, policjanci nie pisza juz notatek



Niebieska Karta jest notatką z przemocy w rodzinie . Pondadto wypełnienie tzw założenie to jedno a czynności dzielnicowego i innych organizacji pomocywych to drugie wchodzacych w skład realizacji procedury "Niebieskiej Karty ".

Cytat:
Moze i sam pomysl niezly, ale w realizacji sie nie sprawdza.


może byś to uzasadnił ?

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
alicja30



Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 17, 2007 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spotkałam się z wykorzystaniem niebieskiej karty przez sprawcę a nie ofiarę. Można tam napisać wszystko i nie udowadniać tego. Moja bratowa, która jest bardzo agresywna, wielokrotnie podrapała mego brata, udezyła w twarz, ciągle go ponieża, wyzywa zbiera teraz dowody ponieważ chce się z nim rozwieść. Kochanek chce się wprowadzić do ich mieszkania a ona jak najszybciej chce wyrzucić mojego brata z domu. Bezpodstawnie wezwała policję, udawała że ją pobił a w niebieskiej karcie napisała że groził że ją zabije. Teraz ona ma dowód mimo, że to on jest tu ofiarą. Ofiary niestety proszą o pomoc w ostateczności a agresorzy wykorzystują takie niebieskie karty po to aby jeszcze bardziej gnębić ofiary. Może to przypadek jednostkowy ale może mi ktoś odpowie jak postąpić w takiej sytuacji.
Alicja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 0:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj

jesli chodzi o sam druk ' niebieskiej karty ' to jest tylko jedna notatka która jak wiesz nie jest całą procedurą .

odpowiem Ci : Jeśli wiesz że jest inaczej zgłoś się do Dzielnicowego i opisz całą sytuację . Ponadto dobrze by było jak znasz jakieś osoby co tak samo twierdzą jak ty i mogą to sensownie uargumentowac . Jeśli kiedykolwiek byłaś świadkiem agresji bratowej - nie zapomnij o tym powiedziec .

udowodnic w procedurze Niebieskiej karty mozna bardzo wiele . Nie zawsze ofiara musi byc ofiarą a sprawca sprawcą .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anatema



Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 2
Skąd: z klawiatury

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maras, o jakich procedurach piszesz??
Bo niestety w praktyce wyglada to tak, ze policjanci wypelniaja NK,
trafia to do dzielnicowego i tyle. Tu sie konczy procedura.
W moim przypadku juz drugie postepowanie zostalo umozone przez
prokurature. I w niczym nie pomogla cala gruba teczka NK i opinia
dzielnicowego.
Idea jest wspaniala, ale w praktyce nasze prawo jest takie, ze jesli
na oczach wielu swiadkow agresor nie pobije ofiary aby zagrazalo to
jej zyciu, to nic nie mozna mu zrobic!!
Swiadkowie przesluchiwani sa tak, ze jak chca powiedziec cos istotnego,
to slysza "to nie nalezy do sprawy"itp. Policja tak naprawde nie moze
zrobic nic! No niestety taka jest rzeczywistosc.
Chcialabym myslec, ze to dotyczy tylko mojej jednostowej sytuacji, ale
wiem, ze tak nie jest.
Byc moze w przypadku np. przemocy seksualnej na nieletnim czy
ciezkich pobic NK jest znaczaca, ale niestety w przypadku przemocy
psychicznej, wyszisk, grozb karalnych (wszystkiego tego swiadkami
byli tez interweniujacy policjanci), odgrazania sie policjantom nikogo
to nie interesuje ile jest NK....
[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W moim przypadku juz drugie postepowanie zostalo umozone przez
prokurature


nie wiem dlaczego tak się stało nie znam sprawy dlatego trudno ocenic . Może warto się od tego postanownienia odwołac jeśli uważasz że zostało umorzone niesłusznie .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Agada



Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 22

PostWysłany: Pią Lut 23, 2007 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założyłam niebieską kartę w październiku zeszłego roku. Dzielnicowy kontaktował się ze mną i raz na tydzień/2 tygodnie, dzwonił do mnie, ja również informowałam go na bieżąco. Nawet jak się wyprowadziłam to jeszcze przez 2 miesiące utrzmywał kontakt w tej sprawie. Prawda jest taka, że dzielnicowy starał się, ale też był bezradny. Przemoc psychiczną cieżko jest udowodnić i tym bardziej prawnie z nią walczyć, bo często występuje jak nie ma świadków. A jak już są to najczęściej nie chcą zeznawać. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alicja30



Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To szczytny cel ta niebieska karta ale przeraża mnie niekompetencja osób, które mogą pogrązyć ofiary przemocy zamiast im pomóc. Jak można wysłać wezwanie bez polecenia pokwitowania odbioru przez adresata, jak można pozwolić na to aby trafiło w ręce osoby która poprzez manipulację chce pogrążyć, doprowadzić do załamania nerwowego????? Jak bez wysłuchania drugiej strony można wierzyć w oszczerstwa, niczym nieuzasadnione oskarżenia i na tej podstawie kierować sprawę do policji?????Być może ten list zostanie usunięty z forum bo przecież podważa to co dobrego dzieje się dzięki niebieskiej karty ale przecież nie można milczeć jeśli widzi się, jak wiele złego może przynieść beztroska wiara w kłamstwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj

dzielniocwy ma obowiązek interesowac się rodziną a zwłaszcza osobą pokrzywdzoną . Odwiedzac systematycznie rodzinę , ewentualnie umówic się z każdym z osobna w jednostce Policji . Skontaktowac się telefonicznie w celu uzgodnienia dogodnego terminu itd .

Aporopo listów poleconych wysyłanych np na w celu wezwania na rozprawę to elementem jest pokwitowanie odbioru .

osobiście nie spotkałem się aby dzielncowy wysyłał wezwanie drogą pocztową do stawienictwa dla osoby objętej procedura niebieskiej karty . Oczywiście istnieje taka możliwośc jesli pomimo kilkukrotej próby nawiązania kontaktu ciągle nie ma nikogo w mieszkaniu [ domu ] .
chyba że dotyczy to bardzo odległych miejscowości [ osobiście mieszkam w dośc dużym mieście i nie ma takich doświadczeń a takze nikt do tej pory nie zasygnalizował takiego problemu ]

Coż kontakt musi byc obustrony , nic sie nie zrobi na siłe . Osoba musi chciec pomocy .

Ponadto składanie fałszywych zeznań , powiadomianie o niezaistniałym przestępstwie - jest przestępstwem .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Barbara N



Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 103
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chce tu napisać,jak wygladala pomoc policji pewnej nocy . Przyjechal radiowoz na interwencje.I po pouczeniach sprawczyni i jej chlopaka, pan policjant nie zaproponowal nawet,ze siostra moze taka karte/czyli niebieska/ otrzymać.Musiala sie sama upominac,na co panowie policjanci przystali.Ale nie mieli jej przy sobie. Dopiero po wyjsciu z mieszkania ,prosto z radiowozu dali siostrze niebieska kartkę papieru,ktora z niebieska kartą nie ma nic współnego.
Siostra ją wypelnila.Zaniosla na drugi dzień na policje,bo miala byc przesluchiwana w swojej sprawie i co sie okazalo???Ta karta nie ma żadnej mocy prawnej.
Nie podpisana,nie podbita żadna pieczątką.Dzielnicowy powiedzial jej/czyli siostrze/,ze zostala oszukana przez patrol policji,nie byli z dzielnicy.I obiecal,ze ich odnajdzie.Trwa to juz 10 dni i nic sie nie dzieje. A na dodatek sprawczyni przemocy przepadla bez wiesci. Zawiadomienie ma dostarczyc oczywiście siostra. tylko jak????????
Bo policja nie potrafi sobie z tym problemem poradzic.Pomino,że wiedza ,gdzie przebywa.Nie,to jest po prostu nonsens,to co nalezy do zadań policji ma wykonać poszkodowany.

Z tego,co przeczytalam w tym watku,śmiem twierdzic,ze niebieska karta to wymysł ,wspaniala idea,którą wklada się do papierowej teczki i ktora niczemu nie służy.To jest naprawde zwykly kawalek papieru.
_________________
........"życie to ciągła walka"..........
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bas



Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 5
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niebieska Karta to fikcja, służy aby wydawało się że nasze pańśtwo i policja COŚ robią w sprawie maltretowania kobiet i dzieci. Mam wrażenie że w ogóle wydział nieletnich niewiele robi dla ofiar przemocy psychicznej. Sama widziałam jak na komendzie przy Malczewskiego w Wwie jakaś bidna kobieta musiałą tłumaczyć usilnie że napastuje ją w domu były konkubent, ojciec dziecka, próbuje siła zerwać łańcuch w drzwiach etc. Pan z dyżurki odesłął ją do domu bo uznał że to nie sprawa policji. Pominę ze kobieta musiałą opowiadać o wszytskim przy 5 osobowej kolejce petentów!
Mój mąż jest tak cwany, że doprowadził do zalożenia NIEBIESKIEJ KARTY przeciwko mnie, matce z dzieckiem, mimo oczywistego nekania MNIE i dziecka czyli bycia sprawcą, ciągle udaje przed policją ofiarę. Scenariusz był taki: przychodził bez zapowiedzi i awanturował się pod drzwiami że mu blokuję dostęp do dziecka. Nic nie pomagało. Wzywał policję, mimo że nawet z policją odmawiałam mu wizyty (wiem czym sie koncza te wizyty). On wtedy zaczynał płąkac i twierdził że jego syn jest zagrożony bo ja jestem chora psychicznie i maltretuję dziecko a on pod oknem słyszy jego płacz (bzdura oczywiście na resorach). A ja po prostu nie mogłam mu wtedy dać dziecka bo mąz posuwał się już do takiej przemocy (ma zresztą sprawę karną o napad) ze bałam się o jego bezpieczeństwo. Policja za to mnie NAPIMINAŁA!!!!!
I co mi z tego że po 6 miesiącach jakiś ważny pan komendant przeprosił mnie za ten błąd w zakłądaniau karty ( nie tylko założono ją na rzecz ocghrony męża to jeszcze na mój adres, gdzie mieszkam sama z dzieckiem od 3 lat!) Wesoło jest, naprawdę, tylko śmiać się można z naszych patrolowych Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tata_tomek



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 18
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alicja30 napisał:
Spotkałam się z wykorzystaniem niebieskiej karty przez sprawcę a nie ofiarę. Można tam napisać wszystko i nie udowadniać tego.


Podczas interwencji policji (na moje wezwanie) poprosiłem ich o sporządzenie Niebieskiej Karty. Żona usłyszawszy to zażądała od nich tego samego. Nie wiem co tam wpisała, nie dowiedziałem się ani od nich ani od niej, ani później na komendzie. Kiedy składałem do sądu wniosek o leczenie psychiatryczne żony, poszedłem do dzielnicowego po kopie dokumentów, żeby je dołączyc do wniosku. Odmówił nawet pokazania mi ich stwierdzając, że to dokumenty wewnętrzne policyjne. Czyli nie mogę nawet zajrzeć do papierów, które dotyczą mnie i mojej rodziny, teczki tworzonej właściwie z mojej inicjatywy, skoro to ja chciałem założenia Niebieskiej Karty.
_________________
Ukłony
Tata_Tomek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czyli nie mogę nawet zajrzeć do papierów, które dotyczą mnie i mojej rodziny, teczki tworzonej właściwie z mojej inicjatywy, skoro to ja chciałem założenia Niebieskiej Karty.

_________________

Niestety a może stety nie masz wglądu w dokumentację odnośnie procedury Niebieskiej Karty . Udostępnione mogą byc na wrażne żądanie Sądu bądz Prokuratury .

Apropo dokumentację podczas interwencji wypełnia funkcjonariusz a osoba pokrzywdzona otrzymuje formularz informacyjny oraz podpisuję zgodę na pomoc innych instytucji . [ podpis w zależności od stuacji jak wiadomo na miejscu może nie byc możliwosci napisane czego kolwiek ] .
tzw niebieska karta może byc wypełniona w jednostce Policji .

pozrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
aniznawi



Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 8
Skąd: chorzów

PostWysłany: Sob Mar 31, 2007 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś wspomniałam dzielnicowemu o niebieskiej karcie. Usłyszałam ,że owszem mogą założyć ale czy to warto.My piszemy a i tak nic to nie pomaga. To tylko świstek papieru.
Jeżeli takie jest nastawienie policji to czy my mamy wierzyć w skuteczność ,w którą oni sami nie wierzą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group