Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zona zgotowala mi pieklo...
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kacper9038



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki Maras.Moglbys zmienic mi nick na Kacper9038
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 15, 2007 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma propblemu . Dzięki .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
alus



Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 7

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 13:57    Temat postu: pomyśl o rozwodzie Odpowiedz z cytatem

Z tego co piszesz wynika, ze to już nie jest tylko kryzys - Twoja żona już się nie zmieni, więc pomyśl o rozwodzie. Tak jak radził tataTomek zabezpiecz wszystkie ważne dokumenty i załóż sobie konto. Jeśli boisz się dzwonić na policję, to zacznij zbierać dowody przeciw żonie, np. te smsy które Ci przysyła - kup drugą kartę sim i zapisz je tam, bo z Twojego telefonu żona może Ci je usunąć, z podrapaną twarzą idź do lekarza i powiedz co się stało - przynajmniej będzie ślad w Twojej kartotece. Zgłoś się do jakiegoś ośrodka pomocy dla ofiar przemocy (nie wstydz się że jesteś mężczyzną, pracują tam przeważnie kobiety, ale potrafią rozmawiać z mężczyznami) po pomoc psychologiczną. Psycholog pomoże Ci nabrać odwagi, żeby wezwać policję i założyć sobie niebieską kartę. Zrób to wszystko jak najszybciej, bo:
1. Twoja żona też może to zrobić, a jako kobiecie łatwiej jest jej zrobic z siebie ofiarę przemocy i odwrócić sytuację przeciw Tobie
2. Twoje dzieci cierpią podwójnie - z powodu matki i widząc Twoją bezradność. Znam to uczucie, bo moja mama nigdy nic nie zrobiła i nasza relacja cierpi na tym do dziś - żal mi jej jako ofiary, ale też mam żal do niej, że nie umiała nic zrobić. Twoja relacja z dziećmi będziesz lepsza i zdrowsza, jeśli będą mogły być z ciebie dumne i czuć że umiesz je ochronić (nie wiem co na to wszystko książki, piszę to jako córka ofiary przemocy).
Serdecznie pozdrawiam
_________________
siostra ofiary przemocy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alus



Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 7

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A! i jeszcze jedno - nie bój się samotności po rozwodzie. Ja zaczęłam pisać na forum, żeby pomóc mojemu bratu, którego sytuacja była podobna do Twojej (nie mieli z żoną wspólnych dzieci). Żył w prawdziwym piekle, ale żona tak mu obniżyła samoocenę, że był przekonany, że już nigdy nikt się nim nie zainteresuje, więc bał się ją zostawić również z tego powodu.
Nie wierz w to. Jesteś młodym, niezwykłym mężczyzną, a jak już wyrwiesz się z tego koszmaru i wreszcie odetchniesz pełną piersią, to zobaczysz jak wiele masz możliwości i że tylko od Ciebie zależy co dalej zrobisz ze swoim życiem. Zapomnisz o wstydzie i obawach, które czujesz teraz w relacjach z ludźmi i będziesz mógł swobodnie nawiązywać znajomości, przyjaźnie, może coś więcej...
Nie wiem czy juz zdajesz sobie z tego sprawę, ale Twoja żona jest złą osobą. Co pocieszające - źli ludzie to mniejszość.
Powodzenia
_________________
siostra ofiary przemocy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper9038



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Alus!Już wcześniej czytałem Twój artykuł na forum.Faktycznie sprawa Twojego brata jest bardzo podobna do mojej..Bardzo Jemu współczuję ..bo doskonale wiem co czuje i co przeszedł.A z oceną sytuacji trafiłaś w samo sedno!Myślę o rozwodzie ,ale się go boję..Całe nasze dotychczasowe życie ''legło w gruzach'',plany ,marzenia..Jak po 10 latach wspólnego życia można tak kogoś ''wyrzucić do kosza'',jak starą zabawkę?Wiem też ,że żona również myśli o rozwodzie tylko nie ma żadnych podstaw i kombinuje co zrobić żeby mnie sprowokować,żebym to ja był ''winnym''w tej sprawie, jest przy tym bardzo sprytna.Wierzcie mi zmaganie się z jej'' pomysłami''wymaga nadludzkiej cierpliwości!A samotności myślę,że boję się tak samo jak każdy człowiek...Serdecznie dziękuję za ''podtrzymanie na duchu''!Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wrzos



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 80
Skąd: opole

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kacper!
Nie boj sie rozwodu.Pamietaj,ze to sad bedzie orzekal o winie a nie twoja zona.Nie wazne co wymysli ,jesli masz swiadkow na jej zachowanie,to wygrasz sprawe.Mozesz miec problem z opieka nad dziecmi,bo sady zazwyczaj przyznaja ja matce.Mysle jednak ,ze jesli sie dobrze przygodujesz do walki o dzieci ,to ja wygrasz.Rzycze ci powodzenia i wytrwalosci.Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper9038



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Wrzos!Dzięki za wsparcie!Narazie zbieram dowody przeciwko żonie..Muszę się bardzo dobrze przygotować,bo żona jest "twardą kobietą" i łatwo się nie podda..Zastanowić się jak dalece jeszcze jest zdolna się posunąć i przygotować na wszelki wypadek kontr-atak(żebym mógł się bronić w sądzie)..Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wrzos



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 80
Skąd: opole

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kacper
Pamietaj ,ze przemocowcy sa zdolni do wszystkiego aby osiagnac swoj cel.Przygoduj sie na to,ze na sprawie twoja zona bedzie wyciagac wszystkie brudy i wszystkie przykre sprawy.To bedzie bolalo ale tak to juz wyglada.Niestety sad bedzie patrzyl na nia jak na ofiare a nie na ciebie.Poszukajjej slabych punktow napewno takie ma.Trzymaj sie,dasz rade! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kacper9038



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wrzos.Żona napewno wszystko przekręci na swoją korzyść(ma do tego aktorskie zdolności)..ale ja nie zamierzam tak łatwo się poddać..Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tata_tomek



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 18
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 13:32    Temat postu: Kacprze, co(ś) się zmieniło? Odpowiedz z cytatem

Jak sytuacja?
_________________
Ukłony
Tata_Tomek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kacper9038



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 15
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! no cóż postąpiłem tak jak mi radziliście...obecnie żona zachowuje się jak" wzorowa matka i żona"-mam nadzieję że już tak zostanie...jestem bardzo wdzięczny wszystkim za wsparcie i dobre rady...jednak niektóre związki warto ratować-warto walczyć o kochaną osobę..o rodzinne ognisko...Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group