Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Policja nie uznaje Przemocy Psychicznej - Nie ma siników.
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
akacja



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 88

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest właśnie prawdziwy obraz polskich sądów!
Anno współczue Ci, ale świetnie wiem, o czym piszesz i jak to wygladało. szkoda, że nie powołałaś swoich świadków z kartką, no cóż wtedy jeszcze wierzyłaś w sprawiedliwość, teraz już inaczej byś się przygotowała.

Wiele osób narzeka, że instytucje biorące kasę za pomoc ofiarom, po prostu nic wielkiego nie robią. Adresy to można znaleźć w necie, nie trzeba z tym dzwonić na niebieską linie.
Wiele osób mówiłl, że nawet telefony na nieb. l. były bez odzewu.
Policja w zależnosci o lokalnych zwyczajów i komendanta-reaguje lub nie. Sądy sa takie znudzone sprawami, że aż żal patrzeć.
Moja sędzina opierała się na tym, co mówiliśmy, u mnie nie było orzekania winy, więc nie reagowałam na to, co mówi m. ale ona inne pytania zadawała jemu, inne mnie-powstawał dziurawy obraz-jak pisałam-nie było to ważne dla mnie, ale świadczyło o sędzinie, o sądzie. Gdyby trzeba było orzekanie o winie, nie wiem, czy nie byłoby jak u Ciebie Anno. Pomijam, że pozbyć sie z mieszkania (własnego) zameldowanego exa, który mieszka gratis, to nowe wyzwanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anna



Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem moze ja nie dotarłam do pewnych informacji ale według mnie nie ma w polsce czegos takiego jak pomoc rodzinie .... kobieta ktora doswiadczyła przemocy chcac skonczyc ten rozdzial swojego zycia niewiele znajdzie pomocy .....!!
co zrobic jesli nie ma gdzie zamieszkac uciekajac przed mezem ? jedynie w domu samotnej matki .... ale jesli ten dom znajduje sie daleko od miejsca pracy??? rzucic prace !!! rzucic męża !! zabrac dzieci i uciekac!!! pytanie co dalej ???!!!
mieszkanie, zycie, oplaty, adwokat - skad pieniadze, rynek pracy jest taki a nie inny, ucieczka od meza psychopaty na drugi koniec polski rozwiazuje problem znecania ale nie rozwiazuje sytuacji finansowej matki z dziecmi ....
alimenty - dobrze jesli wpływaja, jesli nie zaczyna sie problem, przez jakis czas nie mozna nic z tym zrobic, podobno nalezy czekac cierpliwie 3 miesiace (nie wiem czy tak mowia przepisy) tylko pytanie co jesc przez trzy miesiace??? opieka spoleczna da kilka złotych i to wszystko.... itd itp .....
polityka rodzinna w polsce jest daleko w tyle za potrzebami ....
wniosek jest tylko jeden : nawet jezeli maz sie nad nami zneca to jezeli nie mamy wypasionego konta w banku o ktorym maz nie wie to lepiej siedziec cichutko w domu i dalej znosic upokorzenia bo nie wiadomo czy po ucieczce nasze dzieci beda mialy co jesc i gdzie mieszkac!!!
pozdrawiam !!!
i przepraszam za odbiegniecie od tematu!!!
_________________
anna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tale



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 39

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anna napisał:
nie wiem moze ja nie dotarłam do pewnych informacji ale według mnie nie ma w polsce czegos takiego jak pomoc rodzinie ....


W Helu, gdzie mieszkam jest bardzo klarowna i sprawnie działająca pomoc w przypadku przemocy.

Są między innymi finansowani ze środków, które płacę za zezwolenie na sprzedaż piwa. Biorąc pod uwagę ilość punktów z piwem i alkoholem w naszym turystycznym mieście, to kasę z tego mają niezłą.

Efekty ich działania znam z pierwszej ręki - np. gdy kobieta zgłasza przemoc męża ten natychmiast dostaje wezwanie do stawienia się przed komisją (policjant, pracownik socjalny ... itp.)
Potem zostaje skierowany na obowiązkowe konsultacje psychologiczne i toczy się postępowanie karne.

Policja automatycznie zakłada Niebieską Kartę.

Tak dzieje się prawie we wszystkich miasteczkach naszego regionu i dziwi mnie postępowanie policji w przypadku mojej znajomej z centrum Polski, której pomagam walczyć już nie tylko z mężem, ale i z policją, sądami i prokuraturą.

Przypadki, które opisane są na forum również mnie zaskakują, bo gdy rozmawiam z policjantem z naszej komisji, to stwierdza, że nasza policja bardzo poważnie traktuje przemoc w rodzinie.
_________________
Pozdrowienia znad Morza,
Waldek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anna



Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 5
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawo dla Helu za rozwiązanie tego problemu ... byc moze za Waszym przykładem pójdą inne miasta i sytuacja zmieni się na lepsze... może trzeba więcej rozmawiać na takie tematy? być może ktoś to przeczyta i zastanowi się nad sytuacja jaka panuje w Jego mieście i postanowi coś zmienić .... pomysł finansowania jest godny podziwu...!!!
pozdrawiam ... i życzę wszystkim powodzenia.....
_________________
anna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leona8



Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 4

PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa razy odwoływałam się od decyzji prokuratora, który twierdził, że nie ma znęcania się psychicznego. Powielał przytym durnoty wypisane przez niedouczonego policjanta. Teraz m. będzie miał sprawę o znęcanie się. Jestem przerażona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tale



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 39

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 1:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opisywana przeze mnie sytuacja, która dała początek temu tematowi jest analogiczna.

Może powinniśmy zjednoczyć siły i wspólnie poprowadzić naszą walkę z nierzetelnością polskiego wymiaru sprawiedliwości?

Proszę o wiadomości na PW lub formu wszystkich osób, które mają problemy z polskim wymiarem sprawiedliwości i policją.
Wspólnie przebrniemy przez machinę bezdusznych policjantów, śedziów i prokuratorów.

Chętnie udostępnię te materiały, które posiadam, a które już pomogły. Niestety walka o swoje prawa w Polsce nie jest łatwa, ale trzeba przez to przebrnąć.

Podzielmy się doświadczeniem i wspólnie obalmy mur jaki nas dzieli od Wielkich sędziów, policjantów i prokuratorów.
_________________
Pozdrowienia znad Morza,
Waldek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leona8



Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 4

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 19:48    Temat postu: Policja nie uznaje przemocy psychicznej- nie ma siniaków Odpowiedz z cytatem

Sprawa o grożby karalne i znęcanie się męża nade mną trwa już prawie rok. Prokurator uznał, że grożby były, ale znęcania się nie było. Wyrok nie może być wydany bo rok temu miał zeznawać syn, ale pół roku temu syn wyjechał za granicę i nie może przyjechać by powiedzić przed sądem, że odmawia zeznań. Napisane przez syna oświadczenie nie zmienia sytuacji. Syn nic nowego do sprawy nie wnosi, ale w sądzie ma się stawiać osbiście. Czwarta rozprawa będzie 30maja. Na szczęście moje, mąż się wyciszył........... a jest to sprawa o znęcanie się
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tale



Dołączył: 06 Sty 2006
Posty: 39

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sprwaie o znęcanie się nie ma znaczenia, ajk teraz się mąż zachowuje, ale to, co miało miejsce wcześniej.

Co do przesłuchania syna sprawdź dokładnie u prawnika, lubdarmowych poradach w internecie, czy Syn nie może składać zeznań w miejścu przebywania.

Od wejścia do Unii obowiązuje taki przepis, ale już nie pamiętam gdzie go szukać.
_________________
Pozdrowienia znad Morza,
Waldek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group