Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nie wiem co robić

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goka1



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 2

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 21:15    Temat postu: nie wiem co robić Odpowiedz z cytatem

witam!
sama nie wiem jak zacząć.Po przeczytaniu tych wszystkich historii na forum nie wiem czy powinnam powielać temat.Ale muszę napisać do kogos kto mnie zrozumie.Nie mam z kim o tym porozmawiać.Mam 30 lat,świetną pracę,pieniądze,piękne mieszkanie ale nie mogę juz znieść sytuacji moich rodziców.Ojciec bił matkę i znęcał się nad nią od zawsze.Wyjechałam na studia,żeby od tego uciec.Tam zapominałam ale nie do końca.Teraz mieszkam bardzo blisko rodziców i żyję ich problemami.Mama dzwoni w środku nocy z wiadomością,że ojciec ją bije i żebym coś mu powidziała.POtem oglądam jej siniaki,blizny ale czuję,że nie mam już na to siły.Mam straszne wyrzuty sumienia,że jestem na nią zła za to,że oczekuje ode mnie pomocy.Mam wyrzuty sumienia bo jestem wściekła na ojca.A oni naprawdę mnie kochają,kiedy się nie kłócą wspierają mnie w każdej sytuacji.Moje życie się rozpada.Co robić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 04, 2006 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj goka1

-Matka może złożyć zawiadomienie o znęcaniu fizycznym i psychicznym .
-Ponadto jeśli dojdzie w domu do awantury może zadzwonić do jenostki Policji i po przybyciu funkcjonariuszy założyć niebieską kartę .

-Ty możesz udać się do jednostki Policji i przedstawić sytację . W/g mnie może rozmowa np dzielnicowego z ojcem poskutkuje . Jeśli nie matka powinna złożyć zawiadomienie przestępstwie [ znęcanie ] .

-Jeśli dochodzi kwestia alkoholu jest możliwość przymusowego leczenie - poprzez Sąd Rodzinny . [choć nie ukrywam proces jest często dlugotrwały] .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goka1



Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 2

PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiatm!
złożenie doniesienia na policję nie wchodzi w grę-moja mama się na to nie zgadza.
Przymusowe leczenie też nie wchodzi w grę bo mój ojciec nie jest alkocholikiem.On znęca się nad mamą również na "trzeźwo".
Mama jest głęboko religijną osobą i rozwód też nie wchodziw grę.Teraz to ja szukam już pomocy tylko dla siebie.Zwyczajnie zaczynam wariować.Nie mogę skupić się na pracy.Mimo 30-tki na karku nie byłam jeszcze w żadnym związku gdyż mężczyźni wyzwalają we mnie tylko strach i agresję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 05, 2006 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro powyższe możliwości na chwlię obecną nie wchodzą w grę .

Proponuję skonatować się :

Jeśli jesteś ofiarą, sprawcą lub świadkiem przemocy domowej, to pod tymi numerami telefonów uzyskasz pomoc:
PŁATNY PIERWSZY IMPULS: 0 801 1200 02 pon - sob: 10:00-22:00, nd i św: 10:00-16:00.

Telefoniczne dyżury prawne:
PŁATNY: 0 22 666 28 50 w poniedziałek 19.00-21.00 i w środę 18.00-22.00.


Specjalista doradzi co zrobić w takowej sytuacji .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group