Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PROSZĘ O PORADĘ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasik260984



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 2

PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 22:13    Temat postu: PROSZĘ O PORADĘ Odpowiedz z cytatem

Witam chciałabym uzyskać jakąś poradę. Mam znajomą powiedzmy że Magdę i ona ma znajomą powiedzmy że Agnieszka.Magda napisała do mnie że Agnieszka ma duży problem a mianowicie jej ojcczym maltretuje ją i molestuje.Agnieszka jest zastraszona mówiła też że jej matka domyśla się wszystkiego ale udaje że nic nie wie.Mało tego Agnieszka podejrzewa że jest z ojczymem w ciąży.Magda napisała mi że zabrała by Agnieszke do siebie ale niestety nie ma takiej możliwości bo też nie ma za różowo.Dzwoniłam w tej sprawie na policyjny telefon zaufania czy jakoś tak i pan policjant powiedział mi że jeżeli Agnieszka jest osoba pełnoletnią(dodam że w kwietniu skończyła 18 lat) to ma się zgłosic na najblizszy komisariat.Tylko że Agnieszka boi się że straci wszystko.Magda już próbowała przekonać Agnieszke że pójście na policje to jedyny ratunek dla niej ale ona się boi.Nie wiem czy żeczywiście jest prawdą to co Agnieszka pisała Magdzie ale chciałabym się dowiedzieć jak można jej pomóc.Kontakt z Agnieszką ma tylko Magda i to tylko telefoniczny.Każda mieszka w innym mieście niech ktoś napisze jak można Agnieszke przekonać do tego aby sama się zgłosiła na policje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kasiu na forum

po pierwsze myślę ,że ta koleżanka Agnieszka, która bezpośrednio dotyka ten problem molestowania i znęcania się , potrzebuje przede wszystkim wsparcia psychicznego,
Proponuję, aby udała się do najbliższego Ośrodka Interwencji Kryzysowej- znajduje się w każdym większym mieście, otrzyma tam wsparcie psychologa, a także jeśli wyrazi na to zgodę ten ośrodek pomoze jej wszcząc postępowanie

Problem molestowania jest bardzo trudny i cięzko się jemu go samemu przeżywa, dobrze że ma tą koleżankę, nawet spoza miasta, z która ma kontakt i której ufa.
Absolutnie nie poddawajcie wątpliwości temu co mówi ta koleżanka- Agnieszka, trzeba tej dziewczynie pomóc a niedowierzanie tylko pogorszyć może sytuację i pogrążyć dziewczynę emocjonalnie, już zresztą ma zachwianą równowagę przez to co zrozumiałam poprzez zachowanie matki, która nie reaguje
tym bardziej ta dziewczyna potrzebuje wsparcie i bezwzględnego zaufania temu o czym ona mówi

Dobrze ze napisałaś,
jeśli będziesz potrzebowała jeszcze jakiś informacji, zapraszam na PW

Pozdrawiam
Ania
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kasik260984



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 2

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuje za odpowiedź Smile napewno przekażemy jej co może zrobić ale mam jeszcze jedno pytanie gdyby ona nie chciała iść do tego ośrodka to jak można ją namówić do tego?. koleżanka pisała mi że ona się boi że jak zgłosi to, to wtedy matka ja wyrzuci z domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiedziałam na PW Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myslę, że dom, w którym istnieją takie sprawy nie jest domem a czymś na kształt niestabilności. ...Jeśli matka nie zdecyduje sie odejść od ojczyma to...niewiele i tak będzie mogła zdziałać, a żyć pod jednym dachem z takim ojczymem i urodzić jego dziecko...nie wyobrażam abym umiał to zrobić...
Coraz więcej ośrodków, które rzeczywiście pomagają, łącznie z wyżywieniem i znalezieniem pracy. Z tym pewnie będzie trudno ale trzeba coś postanowić. Najgorszą sprawą bedize pozostanie w tym domu....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu masz odpowiedz na PW, i kontakt do siebei też ci zostawiłąm
:*
jesteś przedzielna dziewczyna
Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group