Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dział Powitań . Dobrego słowa nigdy nie za wiele
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 52, 53, 54  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ta Żaneta? Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 0:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście we własnej osobie Smile
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie...pozdrawiam wszystkich tu zaglądających...jestem nowym użytkownikiem i mam nadzieję nauczyć się poruszać po tym wałsnie forum...pozdrawiam Wszystkich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żaneto, Kaszcze witajcie Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile Witam serdecznie wszystkich Smile
Wczoraj weszłam tutaj , czytałam i czytałam i postanowiłam dołączyć do Waszego grona Smile. Jestem ofiarą przemocy w rodzinie . Cztery miesiące temu odeszłam od męża i sama walczę o moje życie. Zycie , tak to cenny skarb . Nie potrafię odpowiedzieć na dzień dzisiejszy jak to się stało , że powiedziałam nie...... , wiem jedno , jest może ciężko , wyszłam z niczym, zabrałam to co mi jest najpotrzebniejsze , komputer , książki i parę ciuszków niezbędnych . Cała zawartość to karton po drukarce . Co zostawiłam , wszystko , najbardziej mnie boli , że zostawiłam z mężem moje dziecko 17-letnie , ale ja nie byłabym w stanie dać jej utrzymania , warunków do nauki zarabiam niewiele i ta diabelska kasa , jakież to ważne w życiu!. Nie wiem co zrobię , nie wiem czy mam szanse ukarać sprawcę , zatarte dowody , pozostawiłam dziecko , uwierzcie mi ratowałam moje życie i zachowałam się jak głodne zwierze, mimo , że przecież potrafię przespać głód i walczyć z nim . nie weszłam tutaj by się użalać na sobą , pomimo , ze czuję się jak raczkujący niemowlak , uczę się żyć , chcę pomagać dziewczynom takim jak ja . Obecnie korzystam z terapii , grupa wsparcia , PCPR ( mimo oporów udałam się sprawę prowadzi sąsiadka a ja wydzielam się tego bardzo ). Co ważne, zaczynam wierzyć powoli w siebie , podnoszę się już do góry , mam 48 lat , w maju czeka mnie matura i nie wstydzę się tego , że dopiero teraz to robię , już wiem , że potrafię zaliczyć każdy egzamin , dobrze zaliczyć. Co mnie boli , to brak kontaktu z dzieckiem , nie chcę manipulować córką , nie chcę traktować jej jako karty przetargowej . Pewnego poniedziałkowego ranka moje dziecko napisało mi sms-a " kocham Cie " , patrze i patrzę w telefon i nie dowierzam . Zastanawiałam się , pewnie moja MYSZKA potrzebuje czegoś pomoc to nic , jej mam mało kasy , nie wiem czy mi wystarczy do wypłaty ale nawet , gdybym miała nie jeść tydzień wyślę jej te pieniądze . Ale okazuje się , że było to z głębi serca , gdy była z dala od męża i on niczego jej nie narzucał . Zycie , moje dwadzieścia pięć lat to wielka księga , na pewno chcę ja zamazać. Wiele rzeczy nie pamiętam . Dom , jako dom jako budynek , mam do niego jakiś uraz i nie wiem co to jest , źle reaguję podjeżdżając tam . Nie chcę od męża niczego , przecież zawsze mi powtarzał to jej "moje ". Sprawa karna , nie wiem czy mam szanse , dowody , moim jedynym dowodem jest syn , tez ofiara , ale on mieszka gdzieś daleko i tez nie chcę nie mam prawa go mieszać w to. Żałuję , że zrobiłam to dopiero teraz , nie w tym czasie , gdy była próba samobójcza syna , ale ja się tak bardzo bałam . Pozdrawiam , ale się rozpisałam Smile
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj strokrotko, przeczytalam Twoj post z zapartym tchem i wiesz co mi odebrało oddech, że JESTEŚ NIESAMOWICIE DZIELNA Very Happy
Odważę się skromnie przyznać ze sama chciałabym miec taką siłę
Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczynam się otaczać niesamowitymi ludźmi , a to dodaje sił . Ja tez chcę być taka , pokonałam drabinkę , widziałam bagno , już skoczyłam z niej , już nie widzę bagna , jeszcze nie tak dawno wydawało mi się , ze nie pokonam tego . Czy wygram ? , z mężem , może nie nie mam kasy nie mam szans . Wygram na pewno maturę , wygram nagrodę na koniec roku , za dwa miesiące , DVD , Jest nagrodą i wiem , że oddam je , ku nie wiem jeszcze , jest mi ono niepotrzebne . Wiem , że w wakacje chcę pomagać innym . Teraz wiem , już wiem jestem bardzo silna . :) i chcę by inne kobiety takie były , by spotykały takich ludzi na drodze jak ja .
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Ja za miłe słowa Smile, też jesteś taka , na pewno jesteś ?
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie potrafię odejść, chcę przełamać w sobie tę barierę, wierzę ze tarapia mi w tym pomoze choć to tak niesprawiedliwe...
Buziaki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy pomoże , musisz sama podjąć ten krok , i uwierz mi warto , zawsze warto i to nie jest aż tak straszne . Może z początku jest ciężko , jesteś sama , praktycznie sama , odizolowałaś się od przyjaciół , gdyż Twój Pan , nie życzył sobie tego . Zapewniam warto! Smile
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 14:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisz do mnie chętnie Ci pomogę . Walcz o życie , masz je tylko jedno Smile Very Happy
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę Cię o kontakt osobisty Smile , nie wiem jak się to robi ale zapewniam możesz liczyć na moje wsparcie Smile
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówią, że jedna stokrotka wiosny nie czyni ale ta jakaś dziwna, wiosenna, zachęcająca, aż miło ja powitać na naszym podwórku! Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiosenna , gdyż uzyskałam całą masę fajnych rad od jednego z moich widzów z You Tube Very Happy , druga sprawa , jakaś pomoc , dostanę paczuszkę i w niej najpotrzebniejsze mi rzeczy do dnia codziennego , rarytasy w zasadzie . Maszyna do szycia , ciesze się , że uszyję sobie garniturek na koniec roku i nie będę wyglądać jak myszka , mikser , będę mogła zrobić pyszne ciasto i podziękować przyjaciołom za pomoc . Zaczynam wierzyć we wszystko , w życie , w ludzi , mimo , że straciłam najbliższą rodzinę Very Happy . Najważniejsze , ze zmądrzałam i nie jest ważne czy wygram sprawę karną , czy tez nie , wiem ze jestem silna i dzielna i poradzę sobie Very Happy . Pozdrawiam serdecznie i wszystkim osobom podobnym do mnie życzę tego samego . Zaczynam wierzyć , że pod długiej zimie , może nastać wiosna Smile
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Sob Lut 06, 2010 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno , postaram się już nie użalać na sobą a działać , przecież to tylko jeden z egzaminów ? Smile . Warto walczyć o siebie i cieszyć się i upajać spokojem . Wieczorem już się nie boję jak molestowane dziecko . Żyję może biednie i skromnie , nie mam wielu rzeczy , ale mam spokój , nikt mi już nigdy nie powie wyp..... , to nie Twoje Surprised . dzięki pomocy Policji , przestaję się bać każdego ruchu klamki Smile , zaczynam spokojnie poruszać się ulicami miasta ( gdzieś w głębi boję się ) , wiem że mogę się udać o pomoc do instytucji takich jak Policja czy też PCPR , i goraco polecam innym osobom . Szczęśliwa , bo przestaję chorować , mimo , że czasami może nie dojem . Świat jest piękny a nie każda osoba musi być taka jak Kat....( czytałam broszurkę , fajnie ujęte " morderca w białych rękawiczkach ) . Mimo to że mąż mnie oczernia wokół nie pozostawiając suchej nitki , radzę sobie i nie wszyscy odwracają się od mojej osoby .. Smile
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 52, 53, 54  Następny
Strona 31 z 54

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group