Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ojciec ją pobił
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byc może, ze ona woli rozmawiać z Toba, ale...ta rozmowa może służyć jako wsparcie, pomoc emocjonalna ale...nie może rozwiązać ani sprawy ani przynieść prawdziwej ulgi....to trochę tak jak założenie bandaża na krwawiąca ranę zamiast kontaktu z lekarzem w celu zdiagnozowania problemu i poszukania środków zaradczych....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anax napisał:


Rodzice przede wszystkim powinni zająć się swoimi dziećmi odpowiednio - żeby 16 latka nie chciała uprawiać seksu, a nie gonić faceta, który chciałby z tego skorzystać.

Pozdrawiam

anax


zająć dziećmi, gonić faceta...
oh jakże musisz być szczęśliwą kobietą...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szym napisał:

Lulka, nie myśl po co podrywa się 16 latki, tylko raczej dlaczego one chcą być podrywane. Moim Zdaniem tu jest problem...
Nic dziwnego, że uciekała w seks. Ale można jej jakoś pomóc?


No to uciekła czy nie uciekła w ten seks? jakby zaprzeczenie tego co piszesz o sobie.

Czy mozesz jej pomóc?

TAK! Zostaw ją w spokoju!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anax



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 104

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i owszem Lulko, JESTEM SZCZĘŚLIWĄ KOBIETĄ! Tak, zdecydowanie jestem szczęśliwą kobietą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anax



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 104

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton ma całkowitą rację szym. Rozmowa z Tobą nie zastąpi rozmowy z psychologiem. Przede wszystkim dlatego, że możesz nie wiedzieć jak jej pomóc, żeby nie zrobić jej krzywdy, nigdy też nie będziesz całkowicie bezstronny. I to właśnie powinieneś moim zdaniem jej powiedzieć, żeby ją przekonać do spotkania z psychologiem.

Nie zgadzam się z Lulką, żeby zostawiać tę dziewczynę w spokoju. Raczej z dużą dawką ciepła nakłaniać ją do spotkania z mądrym, doświadczonym człowiekiem. Skoro zdobyłeś jej zaufanie,, skoro mówi Tobie o tych sprawach myślę, że możesz dużo zdziałać.

Życzę sukcesów.

Anax
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szym



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 11

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lulka, J. uciekała w seks rok temu. Odkąd ma ze mną kontakt nie ucieka w seks tylko w rozmowy ze mną. Tak to wygląda. Myślę, że nie mogę jej teraz zostawić w spokoju. W tym momencie gardzi swoją rodziną i gardzi swoimi znajomymi. Sobą też gardzi. Ja jestem jedyną osobą, której ufa.

Dzięki Anax, ale ciężko będzie ją przekonać do rozmowy z psychologiem..bardzo ciężko. Chociaż zgadzam się, że nie umiem być obiektywny, więc dużo nie pomogę. Tak jak mówi Echnaton.

Poza tym drażni mnie też ten damski bokser. Nie rozumiem jak można do własnej córki mówić "ty dziwko" i bić ją po twarzy. Na prawdę nie da się z tym nic zrobić? Nastraszyć go jakoś? Sam nie wiem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szym



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 11

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lulka, stanę w obronie Anax i powiem ci, że szczęście to pojęcie względne, czyli dla każdego coś innego. Ja np. będę szczęśliwy kiedy pomogę J. , a co za tym idzie będę czuł się potrzebny. A J. wystarczy do szczęścia pewność, że ma w kimś oparcie i że ojciec nigdy już jej nie uderzy i nie nazwie dziwką. Anax prawdopodobnie wystarczy do szczęścia pewność, że zawsze może porozmawiać z rodzicami. Więc łaskawie nie oceniaj czy ktoś jest szczęśliwy czy nie, bo osobista sprawa Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anax



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 104

PostWysłany: Czw Mar 11, 2010 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Anax prawdopodobnie wystarczy do szczęścia pewność, że zawsze może porozmawiać z rodzicami."

Obawiam się szym, że nie zrozumiałeś mnie Smile I wiem też skąd ten jad w Lulce. Także spokojnie. Smile

Pozdrawiam

Anax
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szym



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 11

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 7:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, nie ważne. W każdym razie mam problem z moją koleżanką i chce jej pomóc.

Cel: ojciec ma ją przestać bić i wyzywać, a matka ma przestać temu wtórować.

Środki: dowolne

Założenia:
1) anonimowość
2) nie robienie zbyt dużego rozgłosu/afery

Ktoś umie rozwiązać to zadanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anax napisał:

I wiem też skąd ten jad w Lulce. Także spokojnie. Smile


Jak zawsze chylę głowę przed wiedzą .
Też bym chciała być taka ejdetyczna.- moze mi się kiedyś uda - życz mi tego.

szym - doznałeś iluminescencji? cieszę się. Teraz jestem skłonna uwierzyć w Twoje intencje, ale środki nie mogą być dowolne - muszą być zgodne z Twoim sumieniem i mozliwościami.
Zyczę powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anax



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 104

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację Lulka, wiedzę zdobywa na przykład poprzez uzyskiwanie odpowiedzi, a ja mogę się jedynie domyślać co Tobą kieruje. Dlatego też otwarcie zapytam: skąd taki jad w Tobie Lulko? Z jakiego powodu tak złośliwie zareagowałaś na tę moją odpowiedź: Rodzice przede wszystkim powinni zająć się swoimi dziećmi odpowiednio - żeby 16 latka nie chciała uprawiać seksu, a nie gonić faceta, który chciałby z tego skorzystać, na Twoje słowa: "Tatusiom bym radziła przeprowadzić męską rozmowe z tymi gentelmenami którzy tak bardzo troszczą się o bezpieczeństwo swoich wybranek."

Pozdrawiam

anax
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bylejaki



Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 39

PostWysłany: Pią Mar 12, 2010 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie dziwcie się, jak umawiacie się z takimi młódkami i jeszcze sprawy seksualne do tego włączacie. Każdy rodzic zabroniłby się swojej córce z kimś takim spotykać. Nie mówię że pobicie jest dobre, bo źle się stało ale czego oczekujecie? Że ojciec zgodzi się z tyle starszym spotykać swojej niepełnoletniej córce i jeszcze seks? Co was ciągnie do takich młodych/ Że wyglądają teraz na 30 to wiem. Dziwne czasy się porobiły. Mmaster jesteś zbyt pewny siebie, co do pisania że masz znajomości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szym



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 11

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 1:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bylejaki, niczemu się nie dziwię. Sam bym zabronił córce spotykać się z takim typem jak ja... Ale po pierwsze nie dopuścił bym do tego, że moja córka chciałaby się z takimi kontaktować!

Proszę o odpowiedź w sprawie pobicia i wyzywania tej 16-letniej dziewczyny. Na posty o innej tematyce już nie odpowiadam bo nie ma to sensu. Jak ktoś ma jakiś pomysł jak mogę uświadomić temu damskiemu bokserowi, żeby porozmawiał ze swoją córką, zamiast ją bić, to niech pisze. Prywatne wiadomości, albo tutaj na forum.
Wiesz jak pomóc? Pisz, bo ja nie mam pomysłów...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zobacz drugi post w tym wątku...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anax



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 104

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Lulko, nie zacytuję Twojego maila wysłanego do mnie, bo z jakichś, nie do końca dla mnie zrozumiałych powodów wolałaś jeszcze kilka kropli tej toksycznej wydzieliny wysączyć pod parasolem PW. I chyba nie z powodu swojej delikatności, bo pomiędzy jedną cytatą z wikipedii (Jad) a drugą (Mizantropia) rozciągnęłaś cały ocean niechęci do mnie, przy tak wielkim zrozumieniu dla niedoskonałości gatunku ludzkiego. Przyznasz, że to nielogiczne, mieć tyle pokory, życzliwości dla ludzkości i z taką łatwością szermować inwektywą. Staram się zrozumieć, że Twój jad (sic!), który rozumiem jako koktajl rozgoryczenia i złośliwości ma swoje źródło w cierpieniu, ale to przecież od nas zależy w co swoje cierpienie przekujemy. Twoja dedukcja, dodam z lekkim rozbawieniem, nie zaprowadziła cię nawet w dalsze moich życiowych doświadczeń zakątki. Odpowiem również cytatem. Nawet podam źródło. To Czesław Milosz. "Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna”. Wierzę w człowieka, więc i w to że mnie zrozumiałaś.

Pozdrawiam

anax
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group