Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy ja mam jakies prawa?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już spieszę z odpowiedzią może najpierw odpowiem znasz mnie maras tak działam a w organizacji ojcowskiej i wcale nie ukrywam tego choć nie pomagamy tylko ojcom lecz także i matkom jest to dla nas obojętne . Przede wszystkim chcemy wyplenić z sądów wiele stereotyów jakimi kieruje się większośc naszych sądów rodzinnych . A co do ciebie heka jeśli cię tym uraziłem to przepraszam ale dawanie komuś rady jak ma zrobić to czy tamto żeby wykopać męza nie jest na miejscu dlaczego nie napisałaś np ;jak można wyjść z takiej sytuacji patowej dlaczego od razu wszyscy spieszą z radami jak dokopać komuś wróćcie do dekalogu . Tak samo brzydzę się ludzmi którzy jak to się mówi piją i biją i mają z tego przyjemność
Anwy teraz tobie pragnę udzielić odpowiedzi choć już duuużo wcześniej pisałem o tym a poszło o to że małem już dość całonocnych wypadów żony na imprezki i powiedziałem jej że niech się przerowadzi do koleżanki z którą tak tak często robiła te wypady a że koleżanka jej nie chciała do siebie przyjąć bo też ma rodzinę więc poszła do ośrodka i tyle bo honor jej nie pozwalał na to aby jak to się mówi do powrotu . Ale przyszła kryska na matyska nie ma teraz nawet koleżanek bo się wszystkie odwróciły teraz jej nie znają i tak jest w większości przypadków
Teraz tobie spieszę z odpwiedzią Maras w ośrodku w którym przebywała żona panie "psychoterapeutki" dopuściły się do manipulowania dowodami obciążającymi mnie o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną i że w większości dowodów jakie przedstawiłem w sądzie owe panie zatajały i z tegoż powodu nastawiały żonę przeciwko mnie bezpodstawnie i prokuratura po przedstawieniu moich dowodów postanowiła wszcząć dochodzenie przeciwko ośrodkowi wyszło też na jaw iż sam ośrodek nie stosował się do przepisów prawnych poprzez ich naginanie.


P.S.: Nie chcę tu nikogo obrazić lecz czyż to nie jest totalną bzdurą: http://demotywatory.pl/1160746/Gratuluje
_________________
Człowiek szuka miłości bo w głębi serca wie że to miłość może uczynić go szczęśliwym
Największa satysfakcja w życiu to świadomość ,że się nikogo nie skrzywdziło .
YAMATO ..大和
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wild



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 307

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..
_________________
krzyk ofiary zwabia sępy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lubimy demotywatory.... każdy na swój sposób...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2010 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yamato, nie powiem, że ci wierzę, nie powiem , że masz rację. Znam swo0jego mąłża i wiem do czego się posunął, by mnie zniszczyć. Nie ufam facetom. Nie wyobrażam sobie matki. która nie składa życzeń dziecku, i nie wyobrażam sobie faceta, który opiekuje się dzieckiem. moje doświadczenia są inne, może wypaczone, ale mają podstawę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2010 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomoc rodzinie? Owszem ale jak? Upokorzyć ofiarę i kazać jej korzystać z pomocy terapii rodzinnej razem ze sprawcą? To trochę tak jak ukarać cała klasę za to, że jeden z uczniów nie odrobił pracy domowej. Pewnie zdarzają się tacy nauczyciele, ale czy postępując w ten sposób osiągną sukces wychowawczy czy tylko spokój swego sumienia? To trochę tak jakby ukarać rodzeństwo za przewinienia jednego z nich. Jak będzie czuło się to dziec ko, które nie popełniło żadnego przewinienia? A jak sprawca?

Mówimy o normalnych związkach czy związkach z przemocą?
Jeśli w związku pojawiają się problemy to trzeba je rozwiązywać i starać się znaleźć płaszczyznę porozumienia, jeśli trzeba skorzystać z terapii rodzinnej, usług psychologów, terapeutów, mediatorów, wspólnie poszukać najlepszego rozwiązania i zrobić wszystko aby uratować związek, bo rodzina jest najważniejsza.

Jeśli w związku jest przemoc to najważniejszym zadaniem jest zatrzymanie przemocy, walka o zdrowie, życie, godność, przetrwanie a nie walka o rodzinę. W takim wypadku nie ma rodziny, bo ktoś ją zniszczył bijąc, poniewierając, dyskredytując, wyzywając, strasząc, poniżając i stosując wiele innych zachowań mających mniej lub więcej cechy przemocy. Rodzina to komórka, której członkowie wzajemnie się wspierają, przyjaźnią się ze sobą, współdziałają, a nie bija po twarzach i cały czas drżą o swe zdrowie i życie. Jeśli ktoś stanowi, że to jest właśnie rodzina i ona i jej ratowanie jest najważniejsze to będę krzyczał, że jest po stronie silnych i chciałby oddać słabszych pod władztwo silniejszych - rzekomo - dla ich dobra a w rzeczywistości po to aby zezwalać na bicie dzieci, dorosłych i rządy silnych w imię władzy jednych nad drugimi.

Dzieci wychowane w takiej rodzinie maja problemy emocjonalne, szkolne i życiowe, a w konsekwencji w swoim dalszym życiu bardzo często zakładają rodzinę, w której hierarchia wartości jest zachwiana.

Czy ja dobrze rozumiem, że w każdym przypadku rodzina jest najważniejsza? Nawet za cenę ludzkiej godności? Za cenę ludzkiego życia? I czemu w rodzinie występuje rasa Panów i podwładnych, gdzie Panowie maja nieograniczone prawa a poddani obowiązki ograniczone tylko wyobraźnią Panów?

Chętnie posłucham o tych Panach* i ratowaniu rodzin.....


*piszę Panowie lecz odnosi się to do sformułowania "rasa Panów" i nie ma związku z płcią.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”


Ostatnio zmieniony przez Echnaton dnia Pią Kwi 30, 2010 11:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Pią Kwi 30, 2010 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam już niczego do dodania i tłumaczenia dlaczego napisałam tak a nie inaczej.Echnaton wytłumaczył Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anwy coś ci napiszę zrobiłem to tylko dzięki swojej wytrwałości choć zwracałem się do wielu instytucji pomocowych nigdzie mi jej nie udzielonio . A wręcz przeciwnie właśnie owe instytucje pomocowe jeszcze bardziej zaogniali naszą sytuację rodzinną nie wierzę w pomoc żadnych instytucji nie mają one żadnego programu pomocowego dla rodziny , sama to przyznała mi pani minister Polityki Społecznej gdy z nią rozmawiałem i trzeba to zmienić bo cóż to jest za pomoc gdy tylko i wyłącznie atak jest jednostronny .
Nawet gdy się zwróciłem o pomoc prezydenta miasta aby wykazać iż ośrodek gdzie przebywała żona sam łamie przepisy prawne a pan prezydent miasta sam mi powiedział czy chcę się z nimi kopać dla mnie to była bardzo dziwna odpowiedz bo jeżeli instytucja państwowa która utrzymuje się z naszych podatków . Czyżbym musiał się przystosować do przysłowia ,, że co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie,, leczy czy im wolno łamać prawo ?????
_________________
Człowiek szuka miłości bo w głębi serca wie że to miłość może uczynić go szczęśliwym
Największa satysfakcja w życiu to świadomość ,że się nikogo nie skrzywdziło .
YAMATO ..大和
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 19:49    Temat postu: http://www.youtube.com/watch?v=VET51chOnWg Odpowiedz z cytatem

yamato, nie musisz się "dostosowywać" do chorego państwa, od 18 maja 2010 rozpocznie się przed Sejmem protest, który doprowadzi do ogólnokrajowej debaty na temat nadużyć, przekaż innym skrzywdzonym tę informację
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marni



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 37

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 21:04    Temat postu: Czy ja mam jakieś prawa? Odpowiedz z cytatem

yamato
Wszystkie instytucje powoływane przez samorządy terytorialne działają na podstawie STATUTU i regulaminu obowiązującego w tej instytucji, oraz muszą mieć opracowane odpowiednie procedury. Co kilka m-cy są przeprowadzane kontrole i wszelkie uchybienia są karane i muszą być naprawione.
Byłam w OIK-u i musiałam się zapoznać z obowiązującym regulaminem i go podpisać. Osoby tam przebywające mają swoje prawa i obowiązki. Pracownicy Ośrodka nie utrudniali kontaktów z mężami, ani konkubentami, jeżeli mieszkanka tego chciała. Jeżeli oświadczyła, że nie życzy sobie wizyt i/lub telefonów, pracownicy stosowali się do jej woli. Ośrodek był zamykany i monitorowany, żeby osoby tam przebywające miały spokój i mogły odpocząć, oraz nabrać sił. To nie więzienie, gdzie ludzie są kontrolowani i wykonują tylko nakazy. Każdy wychodził, kiedy chciał i gdzie chciał, np. do pracy, na zakupy, do kina, czy na spotkania. Jedną panią regularnie odwiedzał mężczyzna (chyba konkubent) i nie było problemów. Wychodzili na spacer z dzieckiem, albo spotkania odbywały się w świetlicy, ale nie w pokojach. Na temat manipulacji psychologów, to już w ogóle brak mi słów, bo w moim Ośrodku było 3 psychologów i z każdym rozmawiałam. Jakoś nie przypominam sobie, żeby ktoś mną manipulował. Rolą psychologa nie jest narzucanie swojej woli, a raczej wsparcie i pomoc w rozwikłaniu splątanych myśli i uczuć. Każdy z nas ma swój rozum i sam decyduje za siebie, chyba że był poprzednio tak długo manipulowany, że zaczął przyjmować każde słowo innej osoby za pewnik. Żaden psycholog, a miałam ich po kolei pięciu, nie narzucał mi swojej woli. Może jeden zbyt radykalnie wyrażał swoje opinie (nie z Ośrodka), ale zrezygnowałam z jego usług. Wolna wola, każdemu ją Bóg dał. No i nikt tam nikogo nie trzyma na siłę. Każda osoba miała doradcę w sprawie usamodzielnienia się, która pomagała w poszukiwaniu pracy i mieszkania, jeżeli tego potrzebowała. Jeżeli chciałabym wrócić do domu, to nie byłoby żadnego problemu. Wyjechałam z Ośrodka przed terminem, gdy wiedziałam już, że spokojnie mogę wrócić do domu. Tak, że nie obwiniaj personelu, bo widocznie Twoja żona z jakiegoś powodu nie chciała wrócic do domu, czy spotykać się lub rozmawiać z Tobą. To od niej zależało, nie od innych ludzi, co chciała robić. Obowiązkiem personelu jest tylko stosować się do woli osoby tam przebywającej i przypilnowanie do stosowania regulaminu.
Pozdrawiam i życzę, żebyście oboje z żoną i dziecmi, tworzyli teraz zgodną i szczęśliwą rodzinę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Wto Maj 04, 2010 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yamato, widać że masz ogromną siłę przebicia.Jako osoba słabsza nie miałabym z Tobą żadnych szans.Potrafisz tak wiele zrobić, bywać w ministerstwie,zaskarżyc ośrodek w którym przebywała Twoja żona..Do tego potrzeba być kimś więcej niż tylko zwykłym człowiekiem.Wybacz że tak postrzegam Twoje wypowiedzi ale czytając Twe słowa przeszły mnie ciarki...Gdyby nie obecnosć Echnatona to uciekłabym z tego forum...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Maj 04, 2010 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja44, jestem po to aby Cię bronić, motywować, zachęcać....

W wielu miejscach spotykamy osoby niemiłe, nieokrzesane, nie liczące się z nikim i z niczym. Czasami potrafią tak zepsuć otoczenie, że to co było ciszą i odpoczynkiem staje się udręką i zmusza do ucieczki. na szczęście wszędzie są przyjaciele. Rozejrzyj się wokoło, zobacz jak smutek zagościł na twarzach wielu kiedy zobaczyli, że Ty pokryłaś się patyną smutku...Nikt nie jest sam choćby najbardziej tego chciał, jesteśmy z Tobą w każdym Twoim upadku, a w radościach tylko wtedy gdy nas zaprosisz....

Forum czasami spełnia rolę takiego życia, w którym poruszają się bufony i ważniaki, oni wcinają się w każde słowo, lekceważą, wiedzą wszystko i wszystko mogą, przy ważniakach wyglądamy jak samotne brzozy z dala od lasu ludzi....uwielbiam samotne brzozy! Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wild



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 307

PostWysłany: Wto Maj 04, 2010 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

relacja Yamoto o jego "osiągnięciach" to tylko jego jednostronna informacja, jego ocena rzeczywistości nie koniecznie musi się zgadzać z tym, co widzą inni... także nie ma się co przejmować Wink
_________________
krzyk ofiary zwabia sępy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Czw Maj 06, 2010 1:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mgrabas dziekuję ale nie skorzystam z zaproszenia na pikietę pod sejmem wolę w tych dniach pojechać do Zakopanego na zjazd sedziów rodzinnych .
_________________
Człowiek szuka miłości bo w głębi serca wie że to miłość może uczynić go szczęśliwym
Największa satysfakcja w życiu to świadomość ,że się nikogo nie skrzywdziło .
YAMATO ..大和
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wild nawet nie wiesz ile mnie to kosztowało zdrowia nerwów i pieniędzy . Tak gdzie tylko to było możliwe i pozwalała mi na to moja praca uczesniczyłem w pikietach a trochę ich było był Wrocław, Warszawa, Zakopane Elbląg Gdańsk , i wiele innych miast nie będę już ich wymiemiał .A to że nikt ni nie chciał pomóc w tzw instytucjach pomocowych bo nikt mi nie wierzył że tak znamienita istytucja jaką jest ośrodek potrafił złamać prawo . Już kiedyś pisałem jak słyszałem rozmowę dwóch matek w takim ośrodku przy dzieciach i wiesz jak mówiły na swoich partnerów ? I to przy dzieciach włos mi się zjeżył na głowie i co takie dziecko słysząc takie słowa o ojcu ma o nim myśleć , lecz co mnie bardzo rozśmieszyło to jakie sobie obie panie dawały rady to naprawdę jest chore .Tak że jak już kiedyś o tym pisałem że w każdym mieście powinien stać pręgierz i to dzieci za swoje krzywdy powinni wykonywać karę chłosty na obydwu rodzicach publicznie . Dośc to drastyczne ale myślę że wiele osób zastanowiło by się czy to co robią jest dobre dla dzieci .
_________________
Człowiek szuka miłości bo w głębi serca wie że to miłość może uczynić go szczęśliwym
Największa satysfakcja w życiu to świadomość ,że się nikogo nie skrzywdziło .
YAMATO ..大和
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Maj 15, 2010 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z pręgierzem.....może bym się zgodził, ale dlaczego dwojga rodziców? Z naszych przykładów - jeden z rodziców stosuje przemoc, zachowuje się źle więc bić obojga? E, to chyba nie byłby dobry przykład wychowawczy...ani matce, ani ojcu ani nawet dziecku....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group