Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytania otwarte do osób odpowiedzialnych za Kampanię...
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Kampania Społeczna Dzieciństwo bez przemocy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 12:01    Temat postu: Pytania otwarte do osób odpowiedzialnych za Kampanię... Odpowiedz z cytatem

Witam Smile

W tym miejscu możemy zadawać pytania odpowiedzialnym za Kampanię Społeczną.
Dzięki współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje



mamy tą niespotykaną możliwość bezpośredniego dialogu.

Zapraszam do zadawania pytań i wspólnej dyskusji


pozdrawiam Smile
Tomasz
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W ramach działań proponujemy:

Bezpłatne 20 godzinne szkolenie dla psychologów, pedagogów, wychowawców przedszkoli z Pragi Południe nt Zamiast klapsa jak z szacunkiem i miłoscią wyznaczać dziecku granice. Uczestnicy po jego ukończeniu sami moga przeprowadzic cykl warsztatów edukacyjnych dla rodziców, otrzymają także konspekty do takich zajęć.

Spotkania edukacyjne dla rodziców:

Czy nasze dziecko może stać się geniuszem? W jaki sposób motywować dziecko do nauki i współpracy? - 14.10.2009 godz 17.00-19.30

Być cierpliwym rodzicem co mozna osiągnąć siłą spokoju- 28.10.2009 godz 17.00-19.30



Czemu w innych dzielnicach FDN nie organizuje lub z innych dzielnic nie przyjmuje. Jedyną inicjatywą w Śródnieściu było postawienie drewnianego
CosmoGolema - no cóż może dzieci i wrzucają swoje prośby..ale czy otrzymają odpowiedź?
Myślałam tak sobie, jakby to było dobrze aby w Pradniach Śródmieścia, Woli, Mokotowa można było znaleźć broszury na temat Fundacji i zakresu jej działalności...Czy będzie to możliwe?
Warto również doszkolić kadrę pedagogiczno- psychologiczną w innych dzielnicach. Świat idzie do przodu i problemy niestety tez jak to mówią zło nie bierze urlopu.

Dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Lulka Smile

Dobre pytanie a nawet bardzo dobre. Poczekajmy na odpowiedz pracownika Fundacji.

Ponadto warto zauważyć, że są także ambasadorzy Kampanii, których ten temat także nie powienin być obojętny.... Czy dotarli do innych dzielnic... i jak to faktycznie wygląda...


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FDN-pp



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 9

PostWysłany: Sro Gru 02, 2009 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,
Rozumiem, że potrzeby są ogromne, niestety zespół Fundacji nie jest wstanie jedynie ze swoich środków przeszkolić wszystkich profesjonalistów z Warszawy.

Praga jest objęta szczególną troską gdyż jedna z naszych placówek znajduje się na Pradze gdzie udało się uzyskać finansowe wsparcie z Urzędu Dzielnicy Praga Południe na druk plakatów i przeszkolenie profesjonalistów.

Ambasadorzy kampanii, którzy zgłosili się w momencie gdy kampania ruszała zostali w 3 grupach przeszkoleni bezpłatnie, realizują obecnie swoje zadania w różnych częściach Polski i Warszawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 19, 2010 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję za odpowiedź i wyjaśnienie przesłanek czym sie Państwo kierujecie.
Najlepsza kampania jest jednak na Naszej Klasie Smile
Niejeden sobie może wiele uzmysłowić a co najważniejsze dowiedzieć.
Naprawdę super pomysł!!
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 19, 2010 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kolejne pytanie do FDN jeśli można:
Ostatnio powstała Rada Ekspertów d/s wprowadzenia dobrych zwyczajów w sądownictwie,dot; przesłuchań małych świadków przestępstw. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale przy tej Radzie powstała kolejna Rada składająca się z przedstawicieli FDN - jakie będzie jej zadanie?
Czy Rady bedą tworzyć tylko teorię czy również nadzorować wykonanie postanowień?
I pytanie za uśmiech - proszę wyrazić opinię na temat zastosowania kamer na salach sądowych - szczególnie w sprawach karnych dotyczących np: molestowania seksualnego dzieci, gwałtów, rozbojów przez młodocianych, również aktów przemocy psychicznej wobec rodzin.
Dziękuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 5:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mowa jest srebrem złotem zaś milczenie.../ale czasami okazuje się, że to tombak/. Mimo wszystko myślę, że warto rozmawiać nawet na trudne i niewygodne tematy.

Przygladając się sprawom dotyczącym przemocy, szczególnie wobec dzieci można zaobserwować wiele dobrych i mądrych zmian w prawie i rozumieniu przez ludzi związanych z tym problemem.
Klaps już nie jest czymś naturalnym, ale zaczyna być piętnowany.
Wykorzystywanie seksualne dzieci nie nazywa się już prowokacją, ale najohydniejszym przestępstwem podlegającym surowej karze.
Chyba FDN można napisać DZIĘKUJĘ za ciężką pracę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Cze 14, 2010 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tylko FDN, wiele organizacji i stowarzyszeń pracowało i pracuje nad tym aby prawo i mentalność zmieniać, modyfikować, unowocześniać czyli iść w stronę szacunku dla drugiego człowieka także tego najmniejszego!

Szczególnie było to widać w pracach nad nowelizacja Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, ale odkąd FDN pojawiło się wśród ludzi - coraz głośniej i bardziej słowo PRZEMOC nie jest tylko pustosłowem.
Bez rozumienia sensu każda walka jest skazana na porażkę - chodzi mi o świadomość ukazaną w Kampanii szczególnie widoczną /ostatnio/ w FDN.
Wielu mądrych i dobrych ludzi pracuje, ale jak wszędzie potrzebny jest przywódca - ważne aby był szczery i otwarty i sam wierzył w to co robi.
Zamydlone to trochę, ale nie szkodzi - jestem wdzięczna kazdemu, kto widzi, słyszy i GŁOŚNO MÓWI - NIE WOLNO!

Czytam bardzo uważnie o tych zmianach i zastanawiam się na ile będą skuteczne i obligatoryjne dla tych, od których wiele zależy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmiany to tylko wstęp do skutecznego działania! Za zmianami idą przepisy wykonawcze, szkolenia, kampanie społeczne i wiedza dostępna zarówno w instytucjach pomocowych jak i w społeczeństwie... Powoli walka o kształt Ustawy zamiera a rodzi się czas jej stosowania....

Wojna była lepsza, tam każdy stał po właściwej stronie barykady, w czasach pokoju i wdrażania Ustawy w życie można spotkać wiele trudności, niejednoznacznych stwierdzeń, problemów i niedogodności...Oprócz wojowników potrzeba wiele małych sprzężonych ze sobą mróweczek, które wypracują w swoich działaniach jak najwięcej pożytku z wprowadzonej Ustawy dla tych małych, pokrzywdzonych i opuszczonych....

Chcę być jedną z takich maleńkich mróweczek...Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcę być jedną z takich maleńkich mróweczek..

ja jestem maleńką mróweczką.. TY jesteś Wielki Mrówek Very Happy w dodatku dajesz nadzieję i poczucie bezpieczeństwa[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Cze 15, 2010 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mrówka pracuje na rzecz mrowiska..niby czyni ku potrzebie innych ale o swoich często zapomina....niewdzięczny jej los, w mrowisku wszyscy znają królowe a nie robotnice...ale przyjemnie być mrówką i wiedzieć, że dużo zależy od tupotu naszych małych mrówczych nóżek robotnic...

Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.prawnik.pl/temat-dnia/120587,Elektroniczny-protokol-na-sali-rozpraw.html

czy to naprawdę prawda?!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lip 06, 2010 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda wkleiłaś ten link nie w tym miejscu co trzeba, bo ten dotyczy kampanii ale wiedza o tym jest bardzo przydatna....Koniec z doszukiwaniem się słów, które padły a nie zostały zaprotokołowane albo zostały zapisane w sposób odwrotny i zupełnie dowolny!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lip 07, 2010 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manipulacja to również akt przemocy.
Niejedna ofiara przestępstwa przekonała się o tym.
Na razie to tylko sprawy cywilne, ale wierzę że to początek.
Echnatonie - przyjęłam tę nowelizację na kolanach - spełniło się moje marzenie.
Myślę, że Kampania ma na celu powstrzymanie również rodzaju przemocy w sądach. Straszenie autorytetem, zasłanianie się kompetencjami - poniżanie ofiar na salach sądowych, zadawanie pytań naprowadzających odpowiedzi zgodnie z życzeniem sędziego itd...To również przemoc jakiej doznaje ofiara tam, gdzie powinna czuć bezpieczeństwo.
Przyjęłam ten zapis na kolanach.
Dziękuję, że mogłam go przeczytać i doczekać chwili kiedy prawda i spiawiedliwość łaskawym okiem popatrzy na zwykłych ludzi.
Dla mnie osobiście to VIKTORIA!
A link przenieś - byle by nie utonął bo jest arcy ważny.
Dla mnie to również szczególny DZIEŃ - wiąże się ze zmianami przepisów w sprawie zeznań małych świadków 1.07 2003r. Wpadłam wtedy w sidła niewiedzy o tych zmianach przez kompetentne urzędy.Żle to wtedy wyglądało.
Obecne zmiany traktuję dość osobiście jako pewnego rodzaju rekompensatę za to co przeszłam.
Dlatego klęczę czytając i dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Kampania Społeczna Dzieciństwo bez przemocy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group