Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytania otwarte do osób odpowiedzialnych za Kampanię...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Kampania Społeczna Dzieciństwo bez przemocy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.prawnik.pl/temat-dnia/120798,Grooming--w--europejskich-regulacjach-prawnych.html

No tak, ale Polański nie jest tego dowodem:

http://wyborcza.pl/1,75248,8129348,Polanski_wolny.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=4254142

Kampania pewnie nie tylko w Polsce ma jakiś cel - ale chyba przykłady są nie szczególnie dobrane do idei? - czy mi się wydaje?
Przykład prof.G. w ostatnich czasach i milczenie środowiska bardziej przypomina sprawę psychologa A.S. - moje pytanie :
Dla kogo ta Kampania jest naprawdę? Świadomość świadomością, ale prawo w/g Orwella?
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Lip 15, 2010 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można rozpatrywać pojedynczych przypadków bo za każdym razem znajda się jakieś wątpliwości i pytania bez odpowiedzi...Jak zerkniesz na fora komentujące postawę R.Polańskiego a nawet na świat artystyczny to...zdania będa podzielone....
I nie chodzi mi o statystyki, dla mnie pedofilem jest ten kto jest znanym psychologiem, znanym biskupem i znanym reżyserem. I nie ma przedawnienia dla tego typu "zbrodni"...ale ja stoję po innej stronie barykady niż ci, którzy stanowią prawo.

Odpowiadając na Twoje pytanie - Komu służą kampanie? uważam, że im więcej się mówi tym bardziej docieramy do wielu osób, do wielu środowisk, mamy szanse na zbudowanie społeczeństwa piętnującego pedofilię i przemoc w związku...daleka droga do powstania takiego społeczeństwa, a dopóki nie wszyscy potępiamy pedofilię albo sprawców przemocy, każda taka kampania me sens i podstawę do działania....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałeś, że nie ma przedawnienia? Przeczytaj co powiedział wyuczuch

http://wyborcza.pl/1,75248,8144216,Polanski_w_Polsce_bezpieczny.html

A gdze jest głos FDN w tej i innych sprawach?
Co mnie obchodzi szansonistka Stalińska albo nieznajacy Prawa polskiego MSZ Sikorski i inni?
Chcę usłyszeć głos tych/ a właściwie STANOWCZE, ZDECYDOWANE NIE! /,którzy mają coś do powiedzenia. Ale jak zawsze cisza. Jest tak : jest wybitny i już wybitniejszego nie ma, żeby mu napluł w gębę. Tak jest zawsze sami siebie się boją. To nie jest w porządku! Jeśli się poucza trzeba samemu umieć.
Stanowisko tych wybitnych w takich sprawach jest przerażajace i może wzbudzać tylko gniew,sprzeciw i pogardę!

Cytat:
a dopóki nie wszyscy potępiamy pedofilię albo sprawców przemocy,


Dopóki się tłamszą w jednym garnuszku lecząc własne ale wybitne kompleksy w nadziei, że kolesie wybronią nic się nie zmieni!
Bo ryba psuje się od głowy
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Lip 17, 2010 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszystko możemy zmienić od razu. Zobacz jak wiele zmieniło się w mentalności społecznej. Dzisiaj przemoc w rodzinie jest przestępstwem społecznie piętnowanym, pedofilia jest surowo karana...Jeszcze 50 lat temu kobiety miały iluzoryczne prawa w niektórych krajach europejskich...o prawach dzieci...raczej pomilczę.

Idziemy w dobrym kierunku. Rolą pomagacza jest aby jak najlepiej wykorzystywać istniejące prawo i pomagać wydajniej, rola polityków jest ewaluacja prawa w kierunku lepszym...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 18, 2010 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wszystko możemy zmienić od razu.


Może należałoby od tego zacząć. Na pewno wiesz co mam na myśli...

Wiem, że stoisz po tej samej stronie barykady.
Wiem też, że wielu wspaniałych i mądrych ludzi pracuje żeby nie było tyle krzywdy i zła.
Ale milczenie jest oznaką słabości i tchórzostwa.
Sama w swojej sprawie spotkałam wielu wspaniałych ludzi i tylko dzięki nim jeszcze żyję.
Spotkałam też małe robaczki choć utytułowane i uznane i im dłużej się im przyglądam, tym bardziej jestem przerażona cynizmem,nonszalancją, arogancją i ignorancją. Chciałoby się im rzec: głupoto ty nad poziomy nie wzlatuj.
Mam prawo wymagać nieskazitelności od tych, którzy twierdzą, że są lepsi ode mnie.

Polański powiedział, że jest szczęśliwy - a jego ofiara, że najgorsza dla niej jest świadomość, że TO przytrafia się tysiącom dziewczyn na całym świecie codziennie. I nikt ich nie broni.
Około 6 lat temu potrzebowałam świadomej sędzi i i uczciwej w zawodzie biegłej....
Kampania swoje robi, wielu ludziom otwierają się oczy. Trzeba było pokazać im rany, krew, siniaki i połamane ręce - żeby zrozumieli, żeby obudzili swoją wrażliwość - a co trzeba pokazać TYM, na których Kampania nie robi wrażenia? Bo uważają się za zbyt wielkich by odczuwać ból innych.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda kampania uwrażliwia ludzi, pozwala z tłumu obojętności wyłuskać perełki, które wspólnie z innymi staną w szeregu walki o lepszy świat...Wielka kampania to przedsięwzięcie ogromne i bardzo kosztowne...Trzeba zapiąć wszystko na przysłowiowy ostatni guzik, znaleźć sponsorów, wpleść media, zainteresować polityków i dysydentów, wybrać właściwe środki wyrazu...Nad kampania pracuje sztab ludzi, trzeba opłacić ten trud, pracę, zaangażowanie, pracę czasami na 2 etaty, wiele nieprzespanych nocy i pomysłowość...

Najmądrzej zlecić organizacje kampanii jakieś firmie ale wtedy gubi się ten cel, którego pragnęło się dotknąć osobiście....
Kampania nie dociera do wszystkich? Chyba to niemożliwe ale...warto próbować!
Organizując kampanię na początku trzeba pomyśleć o kasie i sponsorach a dopiero później o środkach wyrazu...
Niebieska Linia już dawno nie robiła kampanii społecznej, pewnie warto byłoby przypomnieć się i znów zaistnieć podobnie jak było z wielkim przedsięwzięciem "bo zupa była za słona"....To było szokujące ale dotarło do wielu...Od tego czasu prawo ewaluowało w dobrym kierunku. Może to podświadomy wpływ tej kampanii?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Często się zatrzymywałam przed tym plakatem i przyznaję, że zrobił na mnie wrażenie - to dobry pomysł wznowić. Ludzie szybko zapominają niemiłe obrazy...
Jakoś tak dziwnie odbieram różne ważne Kampanie - jakby były skierowane nie pod ten adres. W większości reagują na nie ludzie nie mający z problemem nic wspólnego, a już na pewno nie winni...więc za każdym razem czuję się winna, że tyle krzywdy i nieprawości się dzieje a ja nic nie robię...Pewnie tak myśli wielu ludzi, ale nie ci których powinno zatrzymać...czegoś mi w nich brakuje...Może bezpośredniego zwrotu w przekazie do sprawców.Pokazanie im,że nie są anonimowi i o ich działanich wie wielu ludzi,którzy nie będą udawać, że nie widzą nie słyszą i nie bedą głośno mówić? Może powinno się im powiedzieć wprost:
Uważaj - bo twoja ofiara nie jest sama /?/na tyle sugestywnie aby to sprawca poczuł się napietnowany i odizolowany wrecz osaczony w swoich działaniach...

Poza tym Echnatonie - wobec tego co napisałeś w swoim poście - Wielki ukłon i szacunek dla Ciebie i Tobie podobnym...
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Lip 21, 2010 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawca jest nietykalny dlatego, że ...nie chce dopuścić do siebie myśli, że stosuje przemoc! Kampania do sprawców? Może i dojrzą jej obrazki ale....skuteczniej będą chronić swoją intymność przed ciekawością świata!
Osobiście uważam, że możemy dotrzeć do pokrzywdzonych wskazując im, że przemoc jest przestępstwem i możliwe jest życie w bezpiecznym domu. Pomiędzy przestępstwem a bezpieczeństwem jest czas na społeczne działanie...
Aby kampania była skuteczna powinna być znakomicie przygotowana pod względem psychologicznym, emocjonalnym, drastyczna ale ciepła, bijąca po oczach a jednak dająca drogi wyjścia. Przygotowanie kampanii to udział w sztuce....Myślę, że pewnego dnia stanę na scenie i pomogę w organizacji takiej kampanii...W zanadrzu mam kilka niewypalonych pomysłów....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To brzmi obiecująco.
Mnie żadne kampanie nie były potrzebne, rodzice nauczyli mnie bez pomyłek odróżniać dobro od zła - pomogło mi to w pewnym momencie życia chociaż inni nie widzieli zagrożenia. Przykre tylko, że byli wśród nich ci, którzy powinni mnie wesprzeć.Skutki ich działań bedę odczuwać do końca życia - nigdy juz nie będzie ani niormalnie ani tak jak było.
Zawsze miałam i mam swoją kampanię - w której złu i głupocie odważnie i głośno mówię NIE.
Nawet wtedy gdy wszyscy się dziwią i udają,że nie rozumieją.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kampaniach chodzi właśnie o tych rzekomo ślepych, udających, nie widzących. Kampania jest kierowana właśnie do tych, którzy mogliby widzieć, czuć, pomagać a jednak udają, ze nie rozumieją, nie czują, nie potrafią...

Zatrzymać przemoc? łatwo jeśli obok nas stoją bliscy, którzy wspierają, motywują, działają wspólnie z nami...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam w zeszłym roku na Festynie w Łazienkach Itaki - obserwowałam wolontariuszy i patrzyłam na organizację - czuło się klimat. Na drzewach były porozwieszane zdjęcia zaginionych...
Czy taki festyn można zorganizować w ramach Kampanii?
Ludzi wciąż jest dużo...może połączyć Kampanię FDN razem z NB?
Dawać ludziom niebieskie wstązeczki / wiem, że oklepane/, broszury z tel.
Poinformować o zmianach w prawie, wskazać droge...
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie że można połączyć. Ponadto z naciskiem na informacje o forum itd. Jednak to już nie od nas zależy.
Chyba, że jakaś kampania powstała z inicjatywy forum i Użytkowników forum. Jeśli macie jakieś pomysły....


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 9:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Maras

Przede wszystkim należy sprecyzować co się chce osiagnąć oprócz zwrócenia na chwilę uwagi...
" bo zupa była za słona" - to nie obraz to tekst zatrzymywał i docierał do świadomości. Prosty i jakże sugestywny. Najlepszy jakikolwiek czytałam.
Mam pomysł ale najpierw sama go dopracuję a później Ci wyślę pod ocenę.
Rzecz będzie w obrębie taśmy policyjnej, ale w kolorach niebiesko - białych.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI URODZIN - PRZYJACIELU Very Happy



_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyżby koń trojański?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Kampania Społeczna Dzieciństwo bez przemocy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group