Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

mamka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mamka



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 18

PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydałby mi się taki opiekun... czytałam już, że jest coś takiego, ale jak ja z trójmiasta to też mogę dostać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamka



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 18

PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy jeśli złożyłam mój wniosek do Sądu Rodzinnego to ponoszę koszty rozpraw? Prawnik z PCPR, który pomagał mi go pisać nic mi nie mówił o tym. Ja w tym zamieszaniu nie pomyślałam o tym Sad i teraz nie wiem co z kosztami? Czy sąd mnie obciąży nimi? Koleżanka mówiła mi, że wniosła przeciwko wujkowi, który ją bije i musi płacić za każdą rozprawę.... Wujek dostał adwokata z urzędu, ponoć dobrego, ona musiała opłacić. Przeraża mnie to wszystko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak. Przysługuje Ci " Anioł" w sprawie dotyczącej dziecka. A ściślej: W sprawie dziecka nieletniego ściganej z urzędu o molestowanie lub inne czynności zabronione. Na str.,którą Ci podałam masz tel. Zadzwoń i dowiedz się gdzie w Trójmieście możesz uzyskać pomoc.

Pyt 2:http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2989

Nie wiem o jakim wniosku piszesz bo wiem tylko to co przeczytałam w Twoim temacie. Moim zdaniem sprawa Twojej córki kwalifikuje się do prokuratora i doniesieniu o przestępstwie, a to już ruszenie machiny w której niewielki będziesz miała udział. Również żadne koszty z Twojej strony nie będą konieczne chyba, że wynajmiesz adwokata.

edit:
KONSTYTUCJA RP

Art. 72.

Rzeczpospolita Polska zapewnia ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją.

Co prawda jak się powołałam na ten zapis to sędzia roześmiała mi się w twarz, ale pamiętaj o nim
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamka



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 18

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam dziś u prawniczki, jak zobaczyła rysunki córki, to na mnie wsiadła, że jeszcze tego nie złożyłam na prokuraturze. Pomogła mi z pismem, no i przekonała abym się nie bała i nie dawała ojcu na weekend. Trzymajcie kciuki, ma zasądzone wszystkie weekendy... a sprawa dopiero 16-stego Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To się pośpiesz ze złożeniem do prokuratora.
Mój Ojciec zawsze mi powtarzał : Słuchaj mądrzejszych od siebie.
Na ogół prawnicy wiedzą co mówią.
Trzymam Cię za słowo, że chodzi o dziecko.
Pozdrawiam cieplutko.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mamka



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 18

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Trzymam Cię za słowo, że chodzi o dziecko.

Question a niby o czyje dobro tu chodzi? Naprawdę za długo podświadomie, a trochę świadomie chroniłam mojego byłego męża. Dostało mi się wczoraj za to od prawniczki . Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamka jestem wszystkimi myślami z Tobą!
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group