Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kaci są bezkarni
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Sro Wrz 22, 2010 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostałam wczoraj pismo. Z gminy. Apropo mojego starania sie o mieszkanie. Pierwszy raz nie dostałam od razu odmowy:

Uprzejmie informuję , że Pani podanie w sprawie przyznania lokalu mieszkaniowego z zasobów Gminy...., zostanie rozpatrzone na najblizszym posiedzeniu Komisji Mieszkaniowej, które odbędzie się w październiku biezącego roku. O decyzji , jaka zapadnie zostanie Pani niezwłoczenia, pisemnie poinformowana.
Opieka społeczna ma przyjść na wywiad apropo tego. wiem że jedna osoba z komisji na pewno jest za tym abym otrzymała mieszkanie. Ale z tego co się orientuję to gmina nie posiada wogóle mieszkań socjalnych. Tak zostałam poinformowana chwile temu w gminie.
Były mąż dostał wezwanie na stawienie się na komisję alkoholowa czy jak to sie tak nazywa. Ma termin na 29 wrześnie bodajże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam z dzieckiem w szpitalu przez cztery dni. On został z dwójką Co się okazał to przez te 4 dni chodził pijany jak bela!!! Dzieci zostawiał bez opieki. Dobrzeze że teść był w domu bo doszłoby do następnego nieszczęscia. W tym tygodniu wnoszę do sądu o przyznanie opieki nad dziećmi tylko mi i o przyznanie widzeń z ojcem. Podobno mogę to zrobić nawet mieszkając tu. Jak będzie podczas widzenia z dziećmi pod wpływem to od razu będą dzwonic na policję. no a potem wniosek o pozbawienioe praw rodzicielskich. Już raz się starałam o pozbawienie go praw rodzicielskich. niestety sąd stwierdził że brał jest podstaw do tego. Teraz mu nie zabraknie podstaw. Ja już się o to postaram.
I przy okazji uwaga dla kobiet chcących pozbawić praw rodzicielskich. Pozbawienie władzy rodzicielskiej a pozbawienie praw rodzicielskich to jest coinnego . Przy pozbawieniu praw musi płacic alimenty na dzieci jeśli takowe są zasądzone ale nie ma prawa do widzeń zdziećmi. A przy pozbawianiu władzy rodzicielskiej nie ma podobno obowiązku alimentacyjnego!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można się też starać o zawieszenie praw rodzicielskich. To jest łatwiej uzyskać. a potem łatwiej jest pozbawić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Nie Wrz 26, 2010 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś się orientuje czy powinnam zgłosić na policję w/w zachowanie byłego męża. Tj. to że został z dziećmi jak ja była z jednym dzieckiem w szpitalu i całe 4 dni pił, zostawiając dzieci bez opieki itd. Jeśli powinnam zgłosić to co to da?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już we wtorek mam sprawę o podwyższenie alimentów na dzieci i o alimenty na siebie. fundusz alimentacyjny dostane za miesiąć. Dalej tkwie tu w tym domu... Ale mam nadzieje że juz nie długo...
Za sprawę którą mu założyłam w sądzie mam przekichane w domu. Ale jakos pcham do przodu. Opieka społeczna dalej nie chce pomóc mi. Podanie które złożyłam w wakacje do nich o pomoc finansową dalej jest nie rozpatrzone. Ciagle cos wymyślają. Tym razem wymyślili że żebym mogła dostać jakikąkolwiek pomoc u nich to sprawa u komornika musi być parę miesięcy. Totalna bzdura. Nie interesuje ich że dziecko nie ma cześci książek do szkoły i rzeczy które powinien do niej mieć.
Udało mi sie załatwić przedszkole dla córy. Ale tylko i wyłącznie dlatego że użyłam podstępu. Opieka społeczna i kuiratorzy byli w szoku że że załatwiłam . Bo sami intrrweniowali jak sie dowiedziałam w tej sprawie i nic im sie nie udało przez dwa larta. A ja pare dni po tym jak mi dyrektorka wystawiła na piśmie ze nie ma szans i nie ma miejsc i że w momencie zapisów dzieci do przedszkola nie spełniałam wearunków ani ja ani dziecko to pare dni po tym miałam już dla niej przedszkole dokładnie to samo gdzie mi odmówiono na piśmie. A przedszkole dla niej było wazne- zalecenie lekarskie z powodu upośledzenia mowy. Teraz możliwe ze nie będzie musiała iść do szkoły specjalnej. Bardzo mnie to cieszy. Nikt nie dał se z tym rady -kuratorzy, opieka społ, wójt gminy- tylko ja sama i jestem dumna.
Od końca listopada będę miała fundusz alimentacyjny. Od lutego 2011 stypendium szkole i bedzie tylko lepiej. Wyniosę się stąd. To wiem na pewno. Bardzo bym chciała aby to nastąpiło szybciej niż w lutym czy marcu ale muszę poczekać. Dalej nie pracuję . Nie mam jak. Najmłodzy nie ma przedszkola jeszcze. Szczerze to czarno widze moją pracę. Muszę raz w tygodniu jeżdzić z córą do logopedy. Z najstarszym raz w tygodniu ( a możliwe że częściej za niedługo) na rechabilitację bo ma w opłakanym stanie kręgosłup. Do tego mniej więcej raz w miesiącu alergolog ze wszystkimi i pulmonolog z dwójką. Do tego dochodzi mi raz na jakiś czas neurolog dla najstarszego ilekarz od niedosłuchu jego. Musze zacząć chodzię równiez spowrotem z dwókką do psychologa na terapię. Z każdym osobno. To są kolejne dwie wizyty w tygodniu. Pewnie zapomniałam o jakimś lekarzu na sto procent. musze to jakoś ułożyć. Jestem tym przerażona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Pon Lis 29, 2010 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozprawa o podwyższenie alimentów na dzieci i alimenty na mnie została odroczona o trzy miesiące!!!!!!!!!! Dlaczego? Bo mój były mąż nie przyniósł dokumentów do których przyniesienia zobowiązał go sąd. Dostał 21 dni na doniesienie ich. Dalej nie doniós a termin mu minął po raz drugi. Mam nadzieję że sąd mi już nie odroczy sprawy z jego powodu.
mieszkania od gminy nie dostałam-odmowa. ALE- wynajmuję mieszkanie za pare dni. W końcu. Mam juz fundusz alimentacyjny. W końcu. boję się trochę wyprowadzki. ale będziemy mieli w końcu spokój, w końcu bedziemy mieć ciepło i będziemy mieć ciepłą wodę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19
Strona 19 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group