Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niebieska karte ,a teraz wstyd nigdy wiecej!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1 prawo biologiczne : ochrona wlasnego zycia - instykty


Ogromnie "mieszałaś" pojęcia chociaż przyznaję było to niezwykle interesujące.Było w tym wiele sensu.
Zgodnie z Maslowem jesli nie zaspokoi się potrzeb nizszego rzędu nie można realizować potrzeb wyższego rzędu.
Czemu punkt drugi nie jest punktem pierwszym?

I to by było na tyle.

Cytat:
zgadza sie. jestesmy w domu. Freuda. Zaszczycilas mnie Giertychem. Tylko, ze ja jestem za Darwinem.


Raczej darwinowskich poglądów nie wygłaszałas - ale masz rację Darwin był pierwszy. Dziękuję za poprawkę.
Ale mnie jednak chodziło o Freuda.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zemsta jest rozkosza bogow. Zapewne nie mam w sobie nic z bogini.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zapewne nie mam w sobie nic z bogini.


jesteś mądrą osobą - na pewno sobie z tym poradzisz.
Wink
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twoja pochwala jest dla mnie wyroznieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi60



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!Pomine te wszystkie Wasze mądre polemiki i napisze do Ciebie Asik.Rozumiem Ciebie doskonale,bo sama też przez wiele lat myślałam,że ludzie nie musza wiedzieć co sie dzieje u mnie w domu.Ale to nieprawda.Ja po 36 latach przemocy/każdego rodzaju przemocy/powiedziałam dość .Załóżyłam "Niebieską Karte".Też dzielnicowy chodzil po sąsiadach,którzy oczywiscie nic nie widzieli i nie słyszeli/bo ja jak taka głupia uciekałam z domu i siedziałm na ławce myśląc i patrząc w okno"byle tylko zasnął"/Ale wiem,że to jest złe działanie.Trzeba to przerwac definitywniw i nie bac się,zwlaszcza,że nam tak trudno przestać sie bac.Kto tego nie przezył to nigdy nie zrozumie..Asik musisz myśleć o sobie i swoim życiu.Jesteś jeszcze młodą osoba i powiem Ci ,ze przemoc można przerwać w każdej chwili.Jest bardzo trudno ale mozna!!I myslę,że albo sprawca przemyśli swój sposob postępowania/ale na to nie bardzo można liczyć/,albo powiesz mu żegnaj kochanie to jest mojeżycie i ja nie zmienię swojego działania i nie będę przejmować się tym"co ludzie powiedzą' bo to tylko o nich świadczy i bęę konsekwentna do końćą.Wspieram Cię i pozdrawiam.Musiśz przewartowac Swoje mysli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mimi 60 dziekuje ,że sie odezwałaś ,że poruszyłaś temat początku sedna romowy wciąz mam jedno pytanie zacytuje Twoja wypowiedz:

Załóżyłam "Niebieską Karte".Też dzielnicowy chodzil po sąsiadach,którzy oczywiscie nic nie widzieli i nie słyszeli/bo ja jak taka głupia uciekałam z domu i siedziałm na ławce myśląc i patrząc w okno"byle tylko zasnął"
mimi 60

droga mimi 60 no własnie i co w tym przypadku dała wizyta dzielnicowego co?, co to dało procz wprowadzenia chaosu ,plotek,złych spojrzeń,obgadywań,upokorzeń....?..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi60



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asik,to dało,że dzxielnicowy raz w miesiacu przychodzi do mnie do domu i jak ja mam ochote to rozmawia z moim mężem i on wie/ten mąż/,że ja mu na pewno nie odpuszczę i ,że nie dam się więce3j skrzywdZić/on mi nie musi nawe3t tego mówic/,i w chwili obecnej jest tak jak nigdy nie było trwało to długo i ja mu już nie wierzę w żadne jego błagalne przeprosiny ale konsekwentnie mówie,że w momencie jak nawet poczuję alkohol/nawet 1 piwo/,lub będezie agreswywny w słowach to dzwonie pod 112 i bedzie policja.I wyobraż sobie zrozumiał.Oni dokładnie wiedza,że krzywdza i musza poczuć,że sie nie boimy i jesteśmy konsekwentne.A wracając do sasiadów myslę,że to jest ich bóli ich sumienie,nie przejmuje sie tym ,wydaje mi sie,że ci co obmawiaja sami nie maja lepiej i przepraszam za wrażenie mam to głęboko w d...Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pią Sty 28, 2011 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK.ROZUMIEM u mnie tez sie poprawiło ale ja nie pytam co dała nk..tylko co dało chodzenie po sasiadach...cytuje:wydaje mi sie,że ci co obmawiaja sami nie maja lepiej i przepraszam za wrażenie mam to głęboko w d...Pozdrawiam

ja niestety nie moge sie pogodzic z tym ze został moj problem upubliczniony bo jak sama widzisz i tak wywiad ssiadow nic nie dał w moim przypadku wprowadził dodatkowy zamet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beagra3



Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 6
Skąd: Wabrzezno

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochana Toba sie chociaz dzielnicowy interesuje.W moim przypadku bylo inaczej.Maz na Dzien kobiet 2010r.zafundowal mi kwiata i lanie za co trafil na izbe.Dzielnicowy przyszedl do mnie zalozyl karte,za kilka dni byl u niego.I na tym koniec.Dzis dowiedzialam sie dlaczego nie odwiedzaja nas,okazalo sie ze karta zostala zakonczona.Maja pretesje ze nie dzwonie jaj maz jest agresywny.Niestety jego napad trwa 5min.a oni z komedy maja ok.300m jada nawet 30min.Pozdrawiam i zycze duzo sily.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Sro Lip 20, 2011 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beagra3 ....mimo wszystko że maja tak daleko dzwoń ...To że jego atak trawa 5 minut to wiem i rozumiem bo sama wiem jak to działa tak samo jak wiem że policja ma do nas bardzo bardzo daleko .....ale dzwoń to że dzwoniłas raz drugi trzeci a potem dwudziesty to dowod .... a każdy dowod kazdy telefon ma znaczenie potem ...uwierz i dzwoń ... Ja długo czekałam a teraz wiem, że to jakby było "moje godzenie sie na tę sytuacje"- ...tak widza to policjanci przyjeżdzający na interwencje ,oni nie widzą tego, że my nie wierzymy w ich pomoc ...I to jest ta róznica miedzy nami osobami pokrzywdzonymi a policjantami .... Uszy w góre i nastepnym razem zadzwon.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group