Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moje zycie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jadziu, wezwałaś policję?Wiem z,e się boisz ,ale uwierz mi -wiem co mówię. bo sama przez to przechodziłam i też sie bałam -to on ma się bać nie ty!!!
Jeśli będziesz bierna ,nic się nie zmieni.Nie martw się ze nikt nie uwierzy.Wiesz co powiedział mój dzielnicowy ,kiedy byłam u niego pierwszy raz? "to niemożliwe zeby tak było".A jednak wierzyli wszyscy wokól z sądem na czele.Znaleźli się świadkowie . Wierz mi ,da się . Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszę idz do lekarza ...niech zrobi chocby notatkę napisze i opisze.....idz proszę idz ...zacznij walczyc o siebie ....Ja wiem, że teraz nie wstydziłabym się, ale poszła ...wiem to teraz, że warto walczyc o swoje zycie ....wiem, że warto walczyc z przemocą ...ja to juz wiem, a Ty za jakis czas powiesz to samo Jadwogo .....proszę idz, niech lekarz ciebie zobaczy , niech gdzies ktos uslyszy, że sie boisz.....my to wiemy i Ciebie rozumiemy ale ejstesmy tutaj ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Wto Maj 10, 2011 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry aktor do zlej gry,to jak w tetrze kukielkowym,zmiany rol, on zaslabnieje jak ty z silniejesz,udowodnisz mu ze,nie jestes sama,za masz dowody na znecanie sie,itd postaraj sie oto,nikt za ciebie twojego zycia nie przezyje, powodzenia u lekaza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jadwiga



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 30

PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj ja dzisiaj coreczka. Ja zrozumie ale ten maly aniolek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przykro mi ,nic wiecej nie moge dodac jadziu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jadiwga próbowałas spakowac dzieci i udac sie do osrodka?....tam uzyskasz i dach i jedzenie i opieke ,wsparcie i pomoc......a przedewszystkim złapiesz równowage,moim pierszym krokiem było wejscie tu ,czytałam długo za nim zaczełam pisac,bałam sie tak jak i ty dlatego szukałam pomocy anonimowo ,az w koncu podjełam krok ,jednak nie dało sie mieszkajac z nim wiec miarka sie przebrała spakowałam sie i wyladowałam w osrodku ...ale tam miałam ciesz spokoj,...a tego wtedy potrzebowałam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jadwiga



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 30

PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod Waszym wplywem, moi kochani bylam dzisiaj w osrodku wsparcia i rozmawialam z pania psycholog. Przykro mi to mowic, ale wiecej informacji mam od Was. Odbywaja sie tam terapie grupowe zastanawia sie czy uczestniczyc- moze przelamie wstyd i strach. Nawet nie wiem na czym to poolega.Jezeli mamy slabe slady pobicia (ja wiem jak uderzyc zeby nie bylo sladu) to ja nie mam dowodu.A z takimi sprawami to do lekarza w rejonie? Jeszcze raz dziekuje, ze jestescie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no isuper,brawo Very Happy zobaczysz ,powoli wyjdzisz z tego piekła.
Na terapie idź KONIECZNIE .Nie wstydź się i nie bój .Nie ma czego.Czy to ty robisz złe rzeczy? To nie wstydź sie za niego.On jest dorosły i odpowiada za siebie ,nie ty.Poza tym ,tam przychodzą osoby w takiej samej sytuacji jak ty ,wiec zrozumieją ciebie i nie wyśmieją ,nie osądzą .Pomogą .
A męża też się nie bój ,nie musisz mu opowiadac ( na razie ) gdzie i po co wychodzisz,z czasem,jak okrzepniesz powiesz .On nie chce zebyś chodziłą bo się boi.Tak ,tak ,on sie boi ,bo wie że jesłi komuś ,coś powiesz może mieć kłopoty i to duże .
Odwagi Jadziu ,trzymam kciuki.Uda sie ,na pewno. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Maj 11, 2011 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Terapia grupowa to takie swoiste katharsis duszy... Spotykają się na niej ludzie mający podobne a wręcz takie same problemy. Warto słuchać ich głosu, ale...być egoistą! bo przychodzicie tutaj nie dlatego aby słuchać innych ale aby wysłuchać siebie, rozwiązać swoje problemy, bo wasze problemy sa najważniejsze i nie ma dwóch zdań, ze to najważniejsza prawda wynikająca z terapii grupowej. Nie można tez patrzeć na sprawy innych, nie można ich brać do siebie, przezywać, ważne jest tylko to co wy wyniesiecie z terapii.

Wejść w terapię, zobaczyć siebie, nauczyć się siebie, dostać nadziei i wiary i zatrzymać przemoc, a potem...bez oddziaływania przemocy wszystko idzie łatwiej!

Odpowiadając na Twoje wątpliwości - bardzo warto w to wejść!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Maj 14, 2011 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo szybko udało Ci się uzyskać propozycję pomocy psychologicznej - doceń to! Wierz mi warto złapać otwartą dłoń wyciągniętą w naszą stronę.
Pomyśl jak długo można tkwić w bezsensie jakim jest związek bez przyszłości? Cóż Ciebie może powstrzymywać przed ochroną własnego życia i dzieci? Myślisz, że uleganie przemocy jest czymś wielkim czymś co zasługuje na zgodę?
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Sob Maj 14, 2011 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Jadwigo idz do lekarza rejonowego/rodzinnego on pokieruje ciebie dalej .....

- Idz jednak do tego lekarza, nawet jesli te ślady są mało widoczne .....nawet jesli jest to zadrapanie ...

- terapia to fajna rzecz ...miłe spotkania i przerabianie tematów z którymi sobie człowiek nie radzi ....będziesz miała okazje porozmawiaś tak szczerze o tym co ciebie dręczy z kimś kto ciebie rozumie .....

- i jeszcze jedna moja rada Jadwigo pisz tutaj datę i co się wydarzyło, kto to widział lub komu mówiłaś... pisz wszystko po koleii, kiedyś gdy będziesz zdecydowana i będziesz potrzebowała to powiedzieć na policji, to co tu napiszesz będzie jakby twoim pamiętnikiem ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jadwiga



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 30

PostWysłany: Nie Maj 15, 2011 16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje moi kochani. Postaram sie o wszystkim pisac, bo jest gorzej. Najwazniejsze, ze mam odwage- w koncu. Bylam w osrodku u psychologa, ale nic nie osiagnelam. To malutka miejscowosc- wiecej od Was sie dowiaduje. Mam nadzieje, ze starczy mi sil na terapie, ze sie nie Nie wycofam.Czytam uwaznie Wasze rady i bede i ch sluchac- 17 lat to za duzo.Nie zawsze moge pisac, tylko jak jestem sama. W zeszlym tygodniu corka dostala kilogramowym schabem z koscia- poszlo o pilot z tv. Ja rowniez jestem kopanai wyzywana ostatnio w kazdy dzien. Nastepnym moim problemem, jest to, ze nastawia dzieci przeciwko mnie.Syn pod meza wplywem staje sie zlosliwyi zaczyna wyzywac. Wydaje mi sie,ze robi tak bo wie, zeby niic nie dostal. Rozmawialam z corka- dlaczego jestes dla tatusia taka mila tak mocno Cie uderzyl- ja musze bo by mi nie pomogl. Za dlugo to trwalo. To ja jestem z dziecmi meza w ogole nie obchodza- mezu nie wgrywaj kolejnej gry bo za dluzo spedza juz i tak casu na kom- Ty jestes pierd..... Kazda rozmowa konczy sie biciem lub wyzwiskami w moim kierunku. Pisze w pospiechu i nie wiem czy napisalam zrozumiale. Dziekuje, ze jestescie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 15, 2011 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam nadzieje, ze starczy mi sil na terapie, ze sie nie Nie wycofam.Czytam uwaznie Wasze rady i bede i ch sluchac- 17 lat to za duzo.Nie zawsze moge pisac, tylko jak jestem sama. W zeszlym tygodniu corka dostala kilogramowym schabem z kością


no kurcze!! żeby na mnie trafił to by go zjadł bez panierki!
Wytrwaj w terapii bo jest Ci potrzebna dla Ciebie samej.
Dzieciom trudno zrozumieć, że ktoś bliski może być potworem...mają tę dobrą cechę, że dorastają a wraz z dorastaniem zmienia się ich postrzeganie i ocena. Idziesz do przodu i nie zatrzymuj się.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Nie Maj 15, 2011 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TtTTTTTTTTak lulka.a potem zagubjenie kim jestem,i dlaczego w dziecinstwie widzialam zycie innaczej a teraz widze innaczej wiem brzmi banalnie,nadal dorastam a mam hm 35 lat,ale coz nastepuje zmiana rol,staje sie dorosla i co najwazniejsze wyzwolilam sie z roli mamusia mamusi, widzis jadwigo jednak mozna ,maz jak nie odpowiada za siebie to niech go na komedzie uspokaja,nie boj sie ,on cie zastrasza bo sie sam boji w glebi tych ludzi jest maly nie dorosly chlopiec, moj maz przyznam sie pare razy w zyciu ,mnie pobil hmmmmmmmmmm to jakies nie porozumnienie ze to akceptowalam,upokazac nie daje rady,ja go tak,on lazi od roku na terapie,zobaczymy co nam badz mi zycie przyniesie widocznie ja tez lubilam cierpiec i udawac opiekunke ,mam dosc podopiecznych,teraz on sie mnie boji ,wie gdzie jego mniejsce,moze jestem zla,lecz swiadoma ze sama do tego dopuscilam,ale za to nigdy wiecej.Zycze i tego tobie jadwigo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jadwiga



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 30

PostWysłany: Pon Maj 16, 2011 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takiej sily mi trzeba, ale jej nie mam. Boje sie uczestniczyc w terapi. Zniechecila mnie ta wizyta u psychologa. Jezeli ma tak wygladac ta terapia to mi nie pomoze. Moze w wiekszym miescie w jakims osrodku- sama juz nie wiem. Mam dosyc juz tej przemocy- tylko z Wami rozmawiam na ten temat.Uwierzcie to co piszecie daje mil sil, mimo,ze lzy plyna same. Jestem winna, pozwolilam na to przez tyle lat.Bil a my pocichutku, zeby nikt nie slyszal. A te siniaki- to sie przewrocilam, to uderzylam itd. Dziekuje, ze jestescie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group