Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to też jest przemoc?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bacha4215



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 52

PostWysłany: Pią Lip 29, 2011 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Termin mojej sprawy rozwodowej zbliza się duzymi krokami. Chyba się tak jeszcze w życiu nie denerwowałam. Ze strony męża spodziewałam sie różnych reakcji ale nie tego co on zrobił. Pojechał do Polski , wziął adwokata który zlozył wniosek do sparawy o rozwiazanie małżenstwa z mojej winy, powierzenie opieki nad córką mężowi i zasądzenie alimentów na córkę , no i oczywiście ustalenie miejsca popytu w miejscu zamieszkani ojca. Koszmar. Można oszaleć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bacha4215



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 52

PostWysłany: Nie Sie 14, 2011 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem po pierwszej sprawiej rozwodowej. Do dzisiaj nie mogę sie otrzasnąć z tego co przeżyłam. Dziewczyny zreszta same wiecie do czego zdolny jest facet na sprawie rozwodowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 14, 2011 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koszmar koszmarem ale...czy coś udało się przybliżyć?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bacha4215



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 52

PostWysłany: Nie Sie 14, 2011 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Absolutnie nic sie nie przyblizylo.
Mąz pojawil sie jednak na sprawie. Przedlozył moje sfałszowane zaswiadczenie o dochodach trzykrotnie zawyżonych. Bez zadnej pieczatki i podpisu. Adwokat męza postawił parafę i swoją pieczątkę za zgodność z oryginałem na zwykłym pismie przetłumaczonym na język polski. . Ja nie mogłam sie tego oryginalu doprosić żeby go zobaczyć.
Ponadto jak mąz w Niemczech lekceważyl wszysttkie wezwania do przedlozenia dochodów bo twierdził, ze jego obowiazuje prawo polskie to w Polsce stwierdził że alimenty są zasadzone w Niemczech i że ja chce czerpac alimenty z dwóch miejsc. Przedłożyl nieprzetłumoczone pismo twierdząc ze jest to wyrok a jak sie okazalo to bylo pismo z sądu obciązajace go kosztami za sprawe o eksmisje z mieszkania.Dostał 3 dni na dostarczenie wyroku niemieckiego co oczywiscie bylo niemozliwe bo taki dokument nie istnieje.
Po rozmowie telefonicznej z naszym ksiegowym dowiedziałam sie że mąż oczywiście byl u niego i prosil o podpis i piecżatkę na tym sfałszowanym zaswiadczeniu ale ksiegowy stwierdził że on się w takim procederem nie para.
Pojechalam i wróciłam bogatsza o wiedze w co pogrywa mój mąż i w jakim kierunku uderza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Sie 15, 2011 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To krótkie zagrania, bo trzeba je udowodnić, sąd może czasami wykazuje lenistwo umysłowe ale daje sie wodzić za nos tylko do czasu. Z tego wyjdzie, że kłamał a skoro kłamał to stanie sie niewiarygodny, a wyrok...może byc bardzo przykry.

To może być wstęp do zwycięstwa...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bacha4215



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 52

PostWysłany: Wto Sie 16, 2011 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem. Dlatego teraz dzień po dniu będę się przygotowywala do kontrataku. Pożyjemy zobaczymy. Ja jestem cierpliwa ................do czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Sie 16, 2011 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważne abyś znalazła kontrargumenty, dokumenty, świadków, dowody na to, że mąż chciał okłamać sąd. jeśli znajdziesz - zobaczysz wszystko pójdzie lepiej i mądrzej...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bacha4215



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 52

PostWysłany: Czw Lut 02, 2012 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie.

Dawno tu nie zagladałam ale jest to spowodowane brakiem czasu.

Jestem już po trzeciej sprawie rozwodowej. Ogólnie samopoczucie w normie. Małżonek nie płaci na córkę, ostatni raz widzial się z młoda 12 listopada 10 minut i od tamtej pory zero telefonów, listów. Zero zainteresowania problemami córki.

Na ostatniej sprawie byli przesłuchiwani moi świadkowie. Mąż nie pojawił się na sprawie, jego adwokat też nie przyszedł, była jakaś pani mecenas w zastępstwie.

I tu moje drogie panie mam do Was prośbę. Dużo słyszałam i czytałam na temat badań w RODK. Otóż moja rodzina zostal skierowana na prośbę mojego męża, na takie właśnie badania. Nie wiem po jakiego grzyba, no ale niech m u bedzie.

Dziewczyny, czy macie doswiadczenia z RODK a konkretnie chodzi mi o Łomżę?
Podzielcie się swoimi wiadomościami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
janieja



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 2:33    Temat postu: Czy to też........... Odpowiedz z cytatem

Witaj,w Łomży w RODK byłam już raz.Badanie to testy,rozmowa z psychologiem i pedagogiem, dla dzieci tez testy i rozmowa, opinia dotrze listem. Osoby tam pracujące są miłe i dobrze się tam czułam. Zaskoczyła mnie tylko jedna sprawa,gdy psychol zażądał mego wyjścia bo on ''ma coś do powiedzenia w 4 oczy?'''.Oczywiście musiałam wyjść na korytarz ale i tak opinia była na jego niekorzyść.
Przy sprawie rozwodowej również mam badanie w tym samym ośrodku.
Głowa do góry - tam Ci jej nie zetną na pewno!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
bacha4215



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 52

PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki janieja.

Dokładnie chodzi mi o to, czy bede mogła porozmawiać z mężęm w obecności psychologów, albo czy psycholog przeprowadza rozmowę z obydwojgiem małzonków?

Nie boje się tych badań. Na nich małżonek będzie bez adwokata o ile przybedzie.

Kilka miesięcy życia z dala od tyrana stawia człowieka mocno na nogi a
świat nabiera innych barw.


Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
janieja



Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, taką rozmowę przeprowadzają i to wtedy ''wyszło szydło z wora''i ujrzeli jego prawdziwe oblicze. Jak sie sam nie zgłosi to go doprowadzą, taka jest procedura.Jak nie możesz przybyć lub nie na tę godzinę - zadzwoń do ośrodka.Trzymam kciuki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
bacha4215



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 52

PostWysłany: Pią Lut 03, 2012 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bedę obowiazkowo. Ja nie chciałam zgodzic sie na te badania bo musze przyjechac na nie z Niemeic, ale pani sedzia powiedziała, że to ja załozyłam spra rozwodową i nie widzi powodu dla którego miałabym sie nie stawić. Brak pieniedzy to nie jest dla sadu powód.

Szkoda mówic!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bacha4215



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 52

PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam opinie z RODK. Dziecko ma byc przy matce, tata chce badań DNA . 24 maja mam 4 sprawe i mysle , ze ostatnia. Rezygnuje z orzekania o winie i konczę te chora sytuację. Ojciec nie wykazuje zdnych zainteresowan dzieckiem, wysłałam mu SMS przed Wielkanocą że bede w Polsce i czy chce widzieć sie z dzieckiem. Zero reakcji. Widzial córke 2 godziny w RODK. Po badaniach równiez zero zainteresowania.
W opinii zawarte jest stwierdzenie, ze kontakt ojca z dzieckiem jest nikly na skutek działań matki. Tatuś chce mieć dziecko przy sobie ale jednoczesnie bedzie robil badania DNA. Chore.
Nie wiem czy cos mi pomoze stwierdzenie , że u badanego podejrzewa się zaburzenia urojeniowe ale to juz nie ma znaczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bacha4215



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 52

PostWysłany: Pon Cze 04, 2012 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Chcialam wam dziewczyny powiedziec , ze warto walczyc o swoje szczescie.
Minąl równo rok jak założylam sprawę rozwodową. Miałam 4 sprawy. Dziasiaj mial zapaść wyrok i zapadł. Rozwód z wyłacznej winy pozwanego, alimenty na córkę satysfakcjonujące i zwrot kosztów.
Zyczę wam wszystkim takiego zakonczenia spraw i trzymam za was kciuki.
Pozdrawiam Barbara.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kejtusik



Dołączył: 26 Maj 2012
Posty: 59
Skąd: zach pom

PostWysłany: Wto Cze 05, 2012 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bacha GRATULACJE!
TRZYMAJ SIĘ,POWODZENIA!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group