Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Samoobrona kobiet

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Konferencje, Warsztaty, Szkolenia etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marona



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 3

PostWysłany: Pon Sty 03, 2011 23:57    Temat postu: Samoobrona kobiet Odpowiedz z cytatem

Witam, to mój pierwszy post na forum Very Happy
Chciałabym zapytać o możliwości nauczenia się radzenia w sytuacjach agresji bezpośredniej. Nie jestem bardzo młodą osobą, ale ponoć każdy w określonych granicach może się nauczyć jak się bronić.
Szukałam w internecie informacji o kursach, ale nie dotarłam do niczego, co aktualnie się odbywa we Wrocławiu. Gdyby ktoś chciał mi coś doradzić, będę wdzięczna za wskazówki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o kurs samoobrony czy tez terapie radzenia w sytuacjach zagrożenia?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marona



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton napisał:
Chodzi o kurs samoobrony czy tez terapie radzenia w sytuacjach zagrożenia?

Chodzi mi o poradzenie sobie w razie niespodziewanego ataku napastnika. Gdzieś doczytałam, że takie kursy samoobrony mogą poinstruować jak się bronić przed atakiem siłowym i werbalnym.
Czuję się zagrożona, dlatego chciałabym zasięgnąć wiedzy i umiejętności. Chciałabym uczęszczać na zajęcia, które dadzą mi poczucie, że w razie napaści nie byłabym bezradna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Sty 04, 2011 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy chodziło ci o takie kursy:
http://wroclaw.olx.pl/szkola-combat-sambo-kursy-samoobrony-dla-dzieci-mlodzie-iid-124091197

http://www.esens.com.pl/style+taneczne/samoobrona+dla+kobiet.html

Żeby nie być posądzonym o promocję odsyłam do Google, Dr Google podpowie więcej.... Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marona



Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 3

PostWysłany: Sro Sty 05, 2011 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, chodziło mi o takie kursy. Jest tylko małe ale. Raczej nie mogę przeznaczyć 120-150zł/msc (niektóre z takich szkół w ogóle nie podają ceny na stronie). Dlatego poszukuję bezpłatnych lub dofinansowanych zajęć.
Dziękuję ślicznie za wskazanie kierunku Smile Będę śledzić, może wkrótce na coś niedrogiego natrafię. Podzwonię też po tych szkołach komercyjnych, może z tą ceną to można się będzie dogadać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś wyczytałem, że połowa naszego społeczeństwa leczy się u dr Google... Smile
To co napisałaś napawa optymizmem i nadzieją granicząca z pewnością, że uda się na pewno!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Renata
Moderator - Pracownik NL
Moderator - Pracownik NL


Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 278

PostWysłany: Pią Wrz 09, 2011 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezplatne kursy samoobrony organizuje wiele osrodkow pomagajacych ofiarom przemocy w rodzinie. W Warszawie np. Osrodek DOM oraz Feminoteka. Trzeba sledzic ogloszenia na ich stronach.
Wazne, aby pamietac o tym czy uczymy sie samoobrony, aby nie dac sobie wyrwac torebki na ulicy, czy tez zamierzamy pobic swego partnera jak uderzy nas jeszcze raz. Trzeba duzej uwaznosci, aby z ofiary nie stac sie sprawca i to z premedytacja... Wazne, aby motywacja nie bylo samodzielne szukanie zemsty, albo rozpętanie wojny domowej dwojga komandosow (jak u filmowych panstwa Smith Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Konferencje, Warsztaty, Szkolenia etc. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group