Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Smutna:(

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
justyna123



Dołączył: 30 Paź 2011
Posty: 1

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 22:58    Temat postu: Smutna:( Odpowiedz z cytatem

Witam.Nie wiem od czego zacząć...,w moim domu coraz częściej ojciec zagląda do kieliszka,póżniej w domu robi straszne awantury z byle powodu.Nikt nie może sie mu przeciwstawic bo jest jeszcze gorzej.Nigdy nikogo nie uderzył ale zdarzają się sytuacje że wielokrotnie jestem posiniaczona przez to że on mnie szarpie ,popycha. Nie wiem co mam zrobić gdy takie sytuacje sie powtarzaja bardzo często. Po trzeźwemu jest wszystko ok ale tylko do momentu gdy znów nie nadarzy sie okazja do wypicia. Jestem młodą osobą i chciałabym jakoś ułożyć sobie życie ale jak na razie cały czas jestem uzależniona od domu. Boje się zostawic reszte rodziny w domu.
Nie wiem co mam robić żeby w końcu żyć własnym życiem.Prosze o rade.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nika14



Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 146
Skąd: dolnosląskie

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyno, w Twoim domu zaczyna się lub już istnieje problem alkoholowy. Napisz więcej, ile masz lat , jak często ojciec pije, i jak dużo, czy zdażają mu się ciągi alkoholowe / czyli picie non stop 2-3 dni/ ,jak długo potrafi nie wziąść kropli alkoholu do ust. Skoro agresja ojca nasila się po alkoholu, a tak jest wszystko ok, to znaczy,że macie już problem z przemocą, z czasem może być tylko gorzej. Najlepiej skontaktować się z osrodkiem leczenia uzależnień, działaja tam grupy wsparcia dla osób żyjących z alkoholikami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nika14



Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 146
Skąd: dolnosląskie

PostWysłany: Pon Lis 07, 2011 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno pytanie, czy rozmawiałaś kiedykolwiek z ojcem ,kiedy był trzeźwy o tym problemie? czy z nim da się rozmawiać ? czy on zdaje sobie sprawę co Wam robi. Czy wszyscy udają, że nie ma problemu i czekają aż wytrzeźwieje i będzie trochę spokoju. Porozmawiaj z mamą, rodzeństwem, usiąźcie razem kiedy ojca nie będzie i nazwijcie problem po imieniu, szukajcie pomocy na zewnątrz a ojca trzeba poinformować, że zaczniecie działać, żeby nie był zdziwiony. Chociaż nie wiem jakim jest człowiekiem i jak reaguje kiedy jest trzeźwy na wasze uwagi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maketaton
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 108
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lis 08, 2011 10:48    Temat postu: Cześć Justyna Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że napisałaś tutaj, czyli już coś zrobiłaś i myślę, że jesteś w dobrym miejscu. Są tutaj ludzie, którzy doświadczają podobnych sytuacji, a także specjaliście od kwestii prawnych. Rozumiem, że całej Twojej rodzinie ten problem ciąży? Może warto porozmawiać z członkami familii i podjąć jakieś radykalniejsze kroki? Bo szarpanie i popychanie to jest przemoc fizyczna...Warto coś zmienić, żeby nie męczyć się w swojej skórze i życiu.
_________________
"Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group