Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skarga na czynności komornika

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 23, 2009 21:06    Temat postu: Skarga na czynności komornika Odpowiedz z cytatem

…………….., dnia ................................
Do
Sądu Rejonowego
w ..................................
Wierzyciel: ...........................................................
Dłużnik: ................................................................
Wartość egzekwowanego
roszczenia: ......................
SKARGA DŁUŻNIKA
na dokonane przez komornika zajęcie ruchomości oraz na zaniechanie umorzenia
postępowania egzekucyjnego w części dotyczącej egzekucji
z zajętej rzeczy ruchomej
Wnoszę o:
1. Umorzenie postępowania egzekucyjnego, kt rego przedmiotem jest aparat
fotograficzny zajęty przez komornika Sądu Rejonowego w ............zajęty w dniu ........
w egzekucji prowadzonej na rzecz ............
2. Zaniechanie dokonania przez komornika czynności polegającej na wydaniu
postanowienia o umorzeniu postępowania egzekucyjnego w części dotyczącej
egzekucji z zajętego aparatu fotograficznego.
3. Zasądzenie od wierzyciela na rzecz dłużnika koszt w postępowania według norm
przepisanych.
UZASADNIENIE
Komornik Sądu Rejonowego w ....................... dokonał w dniu .................. zajęcia aparatu
fotograficznego marki ...................., na zaspokojenie wierzytelności w kwocie ...................,
objętej tytułem wykonawczym z dnia .................. (sygn. akt), pomimo mojego oświadczenia,
że aparat ten, jako przedmiot niezbędny do wykonywania mojej pracy zarobkowej (jestem
fotografem lokalnej gazety), nie podlega - zgodnie z art. 829 pkt. 4 k.p.c. - egzekucji.
W chwili obecnej pozbawiony zostałem możliwości prowadzenia działalności
zarobkowej.
Po dokonanym zajęciu wnosiłem o uchylenie i umorzenie postępowania
egzekucyjnego w części objętej dokonanym zajęciem. Komornik, jednak odm wił wydania
postanowienia o umorzeniu postępowania egzekucyjnego we wskazanym zakresie (pismo
z dnia ...................).
Załączniki:
.......................................
(własnoręczny podpis)
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 12:51    Temat postu: odzyskanie pieniędzy od Komornika Odpowiedz z cytatem

Przydałaby mi się inna skarga na czynności komornicze i tak się zastanawiam jak ją sformułować.

W marcu 2010 r. był rozwód, gdzie orzeczono eksmisję bez wskazania lokalu, czyli eksmisja do pomieszczenia tymczasowego. W kwietniu 2010 r, złożyłam wniosek do Komornika dot. eksmisji z mojego własnego mieszkania ex męża. W ostatniej chwili doczytałam w internecie by we wniosku ująć eksmisję z jednego pomieszczenia by nie wybulić 2 tys., ale kwotę sporo mniejszą tj. 1200 zł + 60 zł na koszty korespondencji. Oczywiście z uwagi na brak pomieszczeń tymczasowych były mąż nie został wyeksmitowany.
Z dniem 18.11.11 przepis dot. obowiązku dostarczenia pomieszczenia tymczasowego przestał obowiązywać. Jednocześnie ex wystraszył się i zaczął chodzić z prośbą za mieszkaniem, bojąc się wylecieć na bruk. Dostał klitkę, którą tym rm bez marudzenia przyjął. Ma się wyprowadzić za tydzień.
Czyli dojdzie do sytuacji, że ex wyprowadzi się dobrowolnie, bez konieczności przymusowej eksmisji.
Krótko mówiąc, skoro opłacona usługa komornika nie zostało wykonana nie ma powodu by te 1200 zł zostawić mu na koncie w prezencie i kwestia jak to odzyskać.
Po wyprowadzce ex zamierzam wystosować żądanie do Komornika o zwrot tych pieniędzy. Napewno nie będzie chętny (kiedyś w rozmowie powiedział, że nie oddaje takich pieniędzy, bo nie mam podstaw do ich żądania), po wyznaczonym terminie do zwrotu pieniędzy chcę złożyć skargę na jego czynności na zasadzie: skoro nie wykonał "usługi" zobowiązany jest mi oddać tę zaliczkę.
Jak tutaj sformułować skargę na jego czynności?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group