Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spotkanie Użytkowników Forum
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Nie samą przemocą człowiek żyje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GrazynaG



Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: Zakopane

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2012 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swietnie
a co byście powiedzieli na spotkanie wZakopanem?
umiem załatwić taniutkie kwatery- bo jestem stąd/ oczywiście z odpowoiednim zapleczem.
można połączyć z malutką przechadzką w dolinkę
wiem że w długi weekend zbierają się AA wraz z rodzinami w MAŁEM CICHEM
(koło Zakopanego)już od kilku lat i te spotkania są bardzo udane.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
podinsp



Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 38
Skąd: Słomniki

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2012 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę, gdyby nie mail to bym nie wiedział. Myślę, że Gmina Słomniki jestr w stanie wspomóc finansowo organizację spotkania. Kwestia uzgodnienia formalności z tym związanych (czyli, co jak gdzie i na jakich zasadach). Jak zapewne większość wie, publiczne pieniądze na szczytne cele jest ciężko wydać w taki sposób by wszystkie instytucje nadzorujące nie miały zarzutu. Kwota, jaką możemy zaproponować jest do negocjacji, być może nie oszałamiająca, ale myślę że coś koło kilkunastu setek złotych polskich. Tylko jak już wcześniej wspomniałem procedury zachować trzeba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Fiona



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 110
Skąd: Białystok

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2012 21:57    Temat postu: spotkanie Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy coś z tego wyjdzie. Wydaje mi się, że większość użytkowników raczej woli anonimowość...ale może się mylę Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stok



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 61

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2012 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Surprised maras Dziękuję za zaproszenie .
Pomysł jest bardzo dobry , uważam że naszym doświadczeniem moglibyśmy pomóc nie jednej osobie potrzebującej wsparcia . Wiem jakie to jest ważne w tych trudnych chwilach . Spotkanie owszem ale proszę mi wierzyć nie chciałabym opowiadać już o tym co było , czego doświadczyłam . Jestem od roku po rozwodzie , moje sprawy majątkowe są jeszcze nie uregulowane . Niebawem odbędzie się sprawa podziału majątku . Odeszłam gdyż nie wytrzymałam ciśnienia pozostawiając mojemu ex wszystko . Proszę mi wierzyć postępowanie w Prokuraturze umorzono , gdyż mąż ma kasę i w naszym kochanym kraju wszystko można kupić czy załatwić . Sprawa rozwodowa z obopólnej winy . Dziś wiem ze przyczyną min. była moja sąsiadka , która zeznawała na mojej strawie rozwodowej . Tak to bywa wówczas żona jest niewygodna , aczkolwiek przemoc sięgała dużo wcześniej i wiem także że były inne panie .. Mam żal do Prokuratury , do Sądu a jednocześnie się ciesze że nie muszę oglądać drania . Powoli odzyskuję zdrowie , które mi zniszczył . W trudnym okresie gdy odeszłam miałam poważny wypadek w pracy i byłam w tym okresie sama z moimi problemami . Poradziłam sobie sama , po drodze poznałam cudownych ludzi , którzy mnie wspierają . Zdałam maturę , kończę drugi rok studiów . Moja samoocena znacznie się podniosła i wiem że jestem także wartościową osobą . Nie wiem czy znajdę czas by uczestniczyć w spotkaniu ,muszę tak radzić by przeżyć , tak jak wspomniałam sama radzę sobie z problemami dla codziennego . Jedynie mogę zachęcić do walki o nasze kochane życie . Jest naprawdę cudowne , obecnie mam masę marzeń które realizuję i zapewnia ze już nigdy nie będę prosiła o śmierć przed snem ( tak jak to miało miejsce gdy mieszkałam z katem). Nawet gdy kat nie został ukarany to się cieszę z tego że jestem osobą wolną i mam normalny i spokojny sen . Pozdrawiam Wszystkich serdecznie Smile...
Mamy tylko jedno i niepowtarzalne życie , warto o tym pamiętać ...
_________________
Bo wczoraj jest już snem, a jutro tylko wizją
Żyj tak, aby każde wczoraj było snem o szczęściu,
a każde jutro wizją nadziei."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewapro14



Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 3

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2012 0:01    Temat postu: spotanie Odpowiedz z cytatem

pomysł spotkania bardzo dobry. Forma - spotknia dyskusle , konferencja , nabożentwo. Mozliwość indywidualnych spotkań z psychologiem , duchownym, koncert , film spektal teatralny. Takie spotkanie mogłoby być w każdym województwie lub wkilku regionach. dAŁOBY To szansę uczestnictwa większej ilośći osób i zmiejszyło np koszty dojazdu. Finansowanie najbardziej sami .Utworzyć konto na które sami wpłacalibyśmy datki , na zasadzie kapelusza na mitingach. Na forum są napewno osoby które swój świat poukładały i są dobrze sytuowane materialnie , mogły by na przykład opłacić dojazd i pobyt osób biednych .Tak aby sprawy finansowe nie były dla nikogo przeszkodą do udziału w tym spotkaniu , A jak chodzi o pomoc to mogę służyć w tej o-linie oraz jeżeli spotkanie nyłoby w woj opolskim . W pozostałych przypadkach jeżeli będę mogła . Była by to możliwość kontaktu ofiar przemocy i sprawców przemocy którzy też są ofiarami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mersi



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 80
Skąd: Z klatki

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2012 7:37    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Cudowny pomysł.No cóż, sztuką jest otwarcie rozmawiać o rzeczach trudnych.Celem takiego spotkania nie jest chęć obnażenia czy zażenowania kogoś, nie ma przymusu ekshibicjonizmu.I czas najwyższy uświadamiać ludzi na każdym kroku, że doznawanie przemocy nie jest jakimkolwiek wstydem.Wstydem jest świadomie krzywdzić bliskich.
Smile Ja chcę,jestem za i będę myśleć jak.Pozdrawiam wszystkich.
_________________
Dopóki walczysz,zwyciężasz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2012 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Smile Smile Smile

Napiszę co jest na chwilę obecną ze spraw logistycznych a czego jeszcze nie ma. Prawdopodobnie jest oprawa muzyczna, będzie zorganizowane -osoby które poruszą dane tematy podczas konferencji, oczywiście Panel Dyskusyjny w którym będą mówić/ dyskutować osoby chętne - WY !!! Nadal brakuje sali , zakwaterowania jeśli wydarzenie będzie przewidziane na 2 dni.

Póki co czekam na odpowiedz z Łodzi.

będę Was informował na bieżąco co ustaliłem i co wiem .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Radosna36



Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 8
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 04, 2012 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:D Witajcie!
Oprawa muzyczna nad którą pracuję i o której wspomina maras to pomysł na koncert dzięki któremu moglibyśmy nagłośnić naszą sprawę. Jednak jest to pomysł w powijakach. Póki co możemy skupić się i popracować nad spotkaniem w Łodzi - o ile sala wypali. Pomysł spotkania się uważam za super. Jeśli starczy nam zapału możemy stworzyć cykliczne konferencje - złoty w innych miejscach Polski.

Jestem jedną z wielu Was, która wyszła z przemocy po drodze spotykając zarówno życzliwe osoby jak i niesprawiedliwość ze strony Policji i Sądu.

Teraz chciałabym coś zrobić dla Was :)
_________________
Magda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maras, najpierw potrzeba policzyć ilu nas jest, ile chce w tym uczestniczyć, kto mógłby wspomóc finansowo, organizacyjnie, wykładem, drukiem materiałów. Wiele spraw jest do przegadania i uściślenia. Najpierw termin. Zaraz będzie to słynne Euro i wszystko będzie podporządkowane temu tematowi więc trudno o spotkanie w tym czasie, po Euro są wakacje, temat znany, jedni planują wyjazdy, odpoczynek, inni lenistwo. Trudno o organizacje spotkania w wakacje. Najlepszym i pierwszym możliwym terminem jest 7-9 września. To niby odległy termin ale niezbyt odległy. Musimy uzgodnić ile to kosztowałoby (organizacja, noclegi, wyżywienie, materiały), potem koszty podzielić na deklarowaną liczbę uczestników, zadbać o sponsorów, rozkrzyczeć po świecie, zapewnić oprawę medialną, jeśli będzie nas wielu to media same przyjdą do nas na kolanach. Zrobić warsztaty, podzielić ludzików na grupki(każdy będzie mógł wybrać w czym chce uczestniczyć) i wypracować strategie działania.

Niniejszym ogłaszam, że I ZLOT NIEBIESKIEJ SIECI POMOCY zaczyna nabierać rumieńców.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jola Pączkowska



Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 1

PostWysłany: Czw Kwi 05, 2012 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam że pomysł jest bardzo dobry, chciałabym uczestniczyć w takim spotkaniu.
Po to by przemocy powiedzieć NIE.
Po to by Ci którzy potrzebują wsparcia otrzymali je.

Myślę,że warto mówić bardzo głośni również o tym jak bardzo przemoc w rodzinie odbija się na dzieciach i Ich dorosłym życiu potem.

Koniecznym jest, wydaje mi się ,obalenie wciąż funkcjonującego schematu myślenia że lepszy jest zły ojciec niż żaden ojciec.
Dzieci potrzebują i ojców i matek ale normalnych.

Konieczny jest,wydaje mi się, wciąż funkcjonującego schematu myślenia ,że kobieta samotna jest gorsza.............te schematy nie pozwalają wychodzić kobietom z przemocowych związków a to z kolei nie pozwala na uwalnianie dzieci z patologii.

Pozdrawiam serdecznie.
Spokojnych Świąt życzę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To oczywiste
aktualnie poszukujemy sponsorów bo bez sali konferencyjnej tego nie wykonamy , dochodzi jeszcze kwestia zakwaterowania. Póki w tym nie będzie jasności nie ma co dokonywać dalszych działań.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Poldek



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 9
Skąd: Głogów

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 11:42    Temat postu: I zlot niebieskiej lini Odpowiedz z cytatem

Witam jak na razie mamy wielu chętnych sympatyków forum, padły pierwsze terminy zlotu, a nawet miejsca spotkania, myślę, że temat wart jest dalszej dyskusji tylko musimy sprecyzować faktycznie co do terminu i miejsca i wtedy dyskutować co do SZCZEGÓŁÓW logistyki itp. WSZYSTKICH NA FORUM POZDRAWIAM I ŻYCZĘ Zdrowych Wesołych Świąt Smile
_________________
Są tacy co nigdy nie mieli nadziei, i tacy którzy ją wiecznie tracą ... ale żyją nadzieją
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2012 5:53    Temat postu: Re: I zlot niebieskiej linii Odpowiedz z cytatem

przy takich zlotach chyba warto żeby każdy kto się wybiera miał plakietkę lub karteczkę ze swoim forumowym nickiem?
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz to jest dobry pomysł.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dulka



Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 31

PostWysłany: Wto Kwi 10, 2012 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Pomysł spotkania bardzo mi się podoba, może okazać się zaczątkiem czegoś naprawdę wielkiego. Sama także przeżyłam koszmar i wiem jak to jest. W necie można znależć różne fora z tą tematyką, na jednych można sie wyżalić, na drugich podystkutować co robić ale w rzeczywistości bardzo trudno się odnaleźć. Policja, prokuratura nie pomaga, w wielu przypadkach rodzina, znajomi odwracają sie, bo nie chcą się mieszać, albo sami się boją, albo po prostu nie mają jak pomóc. Osobiście korzystałam z ośrodka Niebieskiej Linii i mogę śmiało powiedzieć, że jest bardzo pomocne ale to zdecydowanie za mało. Problem jest zdecydowanie większy i potrzebna jest pomoc w szerszym zakresie. Może takie ogólnopolskie spotkanie da początek jakiejś nowej instytucji (może finansowanej ze środków UE).
Ja jestem na tak, na pewno przyjadę, chętnie także pomogę.
Dulka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Nie samą przemocą człowiek żyje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group