Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spotkanie Użytkowników Forum
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Nie samą przemocą człowiek żyje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wega



Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 4

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie Smile Uwazam ze jest to super pomysl. Sponsorzy sie znajda zawsze, problem z pomoca w organizowaniu, ale ja chetnie sie przylaczam i na miare swoich mozliwosci czasowych itp bede do waszej dyspozycji Very Happy Pozdrawiam.
_________________
...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Serdecznie

Póki co mam fajną propozycję odnośnie lokalizacji w Warszawie, dziś będę dzwonił jeszcze do Łodzi. Wtedy zobaczymy co mamy i co będziemy mogli.


pozdrawiam Smile
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
A_ka



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 7
Skąd: W-wa

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 13:50    Temat postu: spotkanie uczestników Forum Odpowiedz z cytatem

Jestem zainteresowana uczestnictwem. Póki co uważnie podczytuje pomysły Smile)
Zastanawiam się nad swoimi oczekiwaniami. Chętnie poznam Wasze.







Po pierwsze nie sądze aby nasze kobietki z forum chciały tak na żywo opowiadać o swoich problemach>>>
Pewnie wielu facecików kiepsko zniosłoby ...na żywo.
Jesli będę miała okazję - bonusowo Ci ...to... zaserwuje.
_________________
Łagodności można spodziewać się jedynie po silnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK trwają prace nad przygotowaniem zlotu w którym będą wystąpienia, prelekcje, panele dyskusyjne itd . Duże i bardzo ważne wydarzenie w kraju. Wstępny termin 14 , 15 września 2012. ( 2 dni, oczywiście nocleg zostaje zapewniony).

Co jest potrzebne w ciągu 30 dni od teraz to liczba osób .
Mianowicie :

Kto chce przybyć proszę o podanie Nicku z forum oraz numeru telefonu. (abym mógł się skontaktować osobiście) . Prześlijcie na pw forum lub na email t.pietrzak@niebieskalinia.pl
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2012 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy, podsumowując to co Maras napisał wyżej to:
w dniach 14-15 września chwielibyśmy zaplanować spotkanie uczestników forum.Chcielibyśmy aby uczestnicy nie płacili za część dydaktyczna oraz za wyżywienie i spanie a także za inne atrakcje - jakie? Będziemy w tej sprawie rozmawiali. Chcielibyśmy aby uczestnicy płacili jedynie za dojazd. Impreza może być przeprowadzona w Łodzi.
Na razie to termin odległy i jeszcze niekonkretny, do obgadania pozostaje parę istotnych kwestii:
1. Kto chce w tym uczestniczyć w zlocie?zgłoszenia jak w poście marasa. t.pietrzak@niebieskalinia.pl
2. Jakie są wasze oczekiwania? Co warto poruszyć?Jaki program ująć? Co przewidzieć? Kogo zaprosić? Jakie wykłady przewidzieć?
3.Kto chciałby wspomóc organizację zlotu? W jakiej formie? Kto ma siły, możliwości i pomysły na przeprowadzenie warsztatów? Jakich?
4. Kto ma możliwości dotarcia do drukarni? Wydrukowania programu? Możliwości wydrukowania materiałów dla uczestników? Może jakiś wydawnictw? Dotarcie do sponsorów, wydawców, autorów, przekazanie uczestnikom wiedzy i umiejętności. Jakich?
5. Organizacja czasu wolnego. W jakiej formie? Wieczorek taneczny? Wyjście do kawiarni? Spacer ulicami Łodzi?


To oczywiście wstęp a później w miarę czasu będzie się to rozrastać. W tej chwili czas na poważne i odważne działania. Czekamy na wszystkie nawet najbardziej abstrakcyjne pomysły...za wszystkie uwagi, pomysły, podpowiedzi a także realną pomoc będziemy wdzięczni.

Chcemy zorganizować coś co w chwili obecnej zaledwie wyłania się zza mgły niemożności i niewiedzy....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Leia



Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 117

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2012 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
bardzo dziękuję za zawiadomienie o takim pomysle. Sam w sobie jest bardzo dobry, rzeczywiście fajnie byłoby pokazać, ze to jest problem, ze wielu osób dotyka. oczywiście termin musza wybrac organizatorzy i trudno - pewnie części osób nie będzie pasowało, ale wszystkich się nie da uszczęśliwić. no i na pewno część osób nie będzie chciała z różnych powodów skorzystac z mozliwości spotkania, z róznych powodów. to też trzeba będzie uszanować.
pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2012 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wydarzenie jest już niesamowite ponieważ sami Tutaj w tym miejscu je organizujemy. My właśnie tutaj . To nie będzie zwykła konferencja czy zlot .
Póki co zbieram zgłoszenia od Was kilkanaście ( z Każdym osobiście skontaktuje się telefonicznie).

To jest tak musimy mieć ilość osób bo wtedy dopiero będzie można iść dalej tj. zapewniać miejsca noclegowe itd.

Ponadto tak jak napisał Kazimierz,jeśli ktoś chce pomóc niech da znać email j/w. Ponadto jak chce także przedstawić jakiś temat to jesteśmy ZA !.

póki co na tyle

pozdrawiam
Tomasz Smile
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dulka



Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 31

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2012 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Zastanawiałam się czego ja bym oczekiwała od takiego spotkania, na co bym zwróciła uwagę środowisk "związanych" z przemocą. Moim zdaniem ogromnym problemem jest to, że ofiara przemocy musi ciągle borykać się z tym żeby udowodnić ( tu myslę o policji, prokuraturze), że jest ofiarą przemocy, że ta przemoc jest, istnieje, że wyrządzono jej krzywdę. Korzystałam z ośrodka niebieskiej linii i uważam, że takie osrodki czy punkty, czy po prostu osoby ze znajomością problemu powinny współpracowac z policją. Jak ja powiedziałam na przesłuchaniu, że korzystam z pomocy takiego ośrodka, że podpowiadano mi tam na co powinnam zwrócić uwagę bedąc z przemocowcem to policjantka nawrzeszczała, że nie będzie jej nikt z NL mówił co ma robić i żebym zastanowiła się nad powrotem do mężą bo on taki grzeczny był u niej, że tak ladnie mówił, ze taki spokojny, zadbany i czego w ogóle ja chcę od niego.Ręce mi opadły..., a przy wejściu na komendę taki ogromy plakat o przemocy psychicznej wisi, napisane jak to można liczyc na poszanowanie, wsparcie od policji, że wystarczy zgłosić, powiedzieć a oni pomogą itp. Plakat swoje a policja swoje. Protokół z przesłuchań był tak napisany, że nie dawał mi żadnych szans.Przeczytał go adwokat i powiedział, że policjantka tak go napisała, że prokuratura umorzy postępowanie przeczytawszy kilka zdań, że nie miałam żadnych szans na jakąkolwiek rozprawę, po prostu jedna policjantka zawyrokowała sama. Dla policji liczy się tylko, że przemocowiec to musi byc alkoholik, bez pracy, łobuz, zabijaka smierdzący a ofiara musi miec podbite oko albo poderżnięte gardło. Przemoc psychiczna dla nich nie istnieje. Ja w tym czasie już nie miałam siły walczyć, ciągle o tym opowiadać, ciągle udowadniać, chciałam już tylko spokoju, byłam na skraju wytrzymałości i zrezygnowałam, a moja rezygnacja oznacza to że on coraz bardziej czuje się bezkarny, że uchodzi mu to płazem. Nie zależy mi na tym by go ukarano, ale na tym by rzetelnie i uczciwie podejść do sprawy, by słowo przemoc psychiczna nie bylo tylko pustym nic nie znaczącym zwrotem tylko dlatego, że nie da się go zmierzyc linijką ani zrobić obdukcji. Myślę, że gdyby na policji była taka osoba jak w ośrodku NL i współpracowała z policjantką, to byłaby szansa na sprawiedliwe i uczciwe podejście do sprawy a nie zmiecenie jej pod dywan. Skoro są sekcje ruchu drogowego, kryminalne, to niech powstaną sekcje od przemocy domowej i niech pracuja tam obeznani w temacie pracownicy oraz policjanci.
Dobrze by było aby ten nasz zlot był konstruktywny, by nie skończył się rozdawaniem ulotek i krótką informacją w lokalnej prasie. Sama zastanawiam sie co mogłabym teraz zrobić, jak pomóc, bo bardzo bym chciała by problem był poważnie traktowany i bardzo bym chciała pomóc kobietom. które teraz to przeżywają.
Pozdrawiam Dulka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bj32



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 69
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2012 9:56    Temat postu: Witam wszystkich. Odpowiedz z cytatem

Rzadko bywam, zdecydowanie za rzadko, ale i tak nie mam kiedy spać...

Jestem zainteresowana. Mogę spróbować ściągnąć tzw. środowiska kobiece z Ruchu Palikota [samego Jasia sobie możemy odpuścić, bo jest zajęty pierdołami, prędzej chyba by się udało Armanda...], ale te jakieś Magdaleny Środy i inne takie pewnikiem byłyby skłonne.

Tomasz, ja Ci zaraz puszczę mail, bo Twój telefon mi szlag trafił razem z 250 innymi, chyba, że uda mi się go jednak wygrzebać...

Ze sponsorami może być problem o tyle, że chętniej sponsorują coś, na czym da się zarobić i z zalegalizowanych organizacji.
Temat jako taki można by było wrzucić też na Pomocnych emamach - jest tam kilka dziewczyn, które nie mają wesoło, ale w gruncie rzeczy nie liczyłabym z tamtej strony na jakieś cuda, bo trochę inne zagadnienia tam są przerabiane, a dziewczyny faktycznie niechętnie się przyznają do problemów w rozmowach innych niż całkiem osobiste.

Ja sama do Warszawy czy Łodzi mogę się spokojnie dokulać. Z Zakopanem, Rzeszowem czy Trójmiastem miałabym już problem. Chyba, że ktoś z Wrocławia albo okolic by mnie zabrał.

Pozdrawiam.

Blanka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2012 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Skoro są sekcje ruchu drogowego, kryminalne, to niech powstaną sekcje od przemocy domowej i niech pracuja tam obeznani w temacie pracownicy oraz policjanci.


Ten temat póki co został pominięty jakby nikt go nie widział. Jest gotowy projekt w tym zakresie razem z Kazimierzem go napisaliśmy.



Odnośnie zlotu/konferencji to będzie wielkie wydarzenie które razem tutaj własnie tworzymy. Z całą pewnością wyróżniać się będzie na tle różnych wydarzeń w kraju. Oczywiście bardzo pozytywnie będzie się wyróżniać.


Cały czas czekam na Wasze zgłoszenia .
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dulka



Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 31

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2012 14:18    Temat postu: projekt Odpowiedz z cytatem

A czy można się z tym projektem gdzieś zapoznać?
Może link na mojego maila?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2012 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odezwałem się na pw aby temat trwał .


Cały Czas Czekam Na Wasze Zgłoszenia


pozdrawiam
Tomasz Smile
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bj32



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 69
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Kwi 17, 2012 20:31    Temat postu: No to tak: Odpowiedz z cytatem

Napisałam do prof. Środy i zobaczymy, co odpowie, natomiast rozmawiałam z pro. Waszkiewicz i chętnie się podłączy, tylko jeszcze muszę zadzwonić do niej w czwartek, bo wtedy będzie znała terminy egzaminów wstępnych, a to chyba wypada właśnie 15 - 16 września.
Czy ja mogę otrzymać prywatnie jakieś konkrety w temacie? Bo formalnie ciężko rozmawiać z ludźmi na zasadzie "chcemy coś zrobić i coś się dzieje, tylko ja nie bardzo wiem, co, gdzie, kiedy i jak".
Kto się zajmuje organizacją, oprócz Tomasza i czy były skłonny się ze mną skontaktować? Mój telefon nie jest wiedzą tajemną, więc od 8.00 do 22.00 ***. I tak wisi w necie, więc mogę sobie publikować. Już dawno przestałam być anonimowa:)
Poproszę pięknie o jakąś konstruktywną wiedzę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super. Jutro do Ciebie zadzwonię.

-----------------------------------------
Cały Czas Czekamy Na Wasze Zgłoszenia
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bj32



Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 69
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2012 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekam z niecierpliwościąSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Nie samą przemocą człowiek żyje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group