Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mieszkałaś w ośrodku dla ofiar przemocy-opisz nam warunki
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 23:31    Temat postu: Mieszkałaś w ośrodku dla ofiar przemocy-opisz nam warunki Odpowiedz z cytatem

Temat został założony zasugerowaniem się pomysłem i inwencją Akacji .
poniżej wklejam post Jej autorstwa .

===============================================
szczegóły można opisać w treści postu.
Zależy mi na tym by nie pisać, czy w danym Ośrodku pogadali, coś zaproponowali, ale by pisały kobiety, które korzystały z noclegów, pobytu itp.
Problemem przemocowego domu jest to, że nie ma z niego ucieczki-przynajmniej tak się wydaje. Do tego obiegowe opinie o warunkach w domach pomocy dla samotnych matek, ofiar przemocy, o zatłoczeniu, o agresji, która tam panuje itd. blokują ofiary.
Dopóki u nas nie będzie prawa, które mówi, że to przemocowiec się wynosi natychmiast, a miejsca dla ofiar będą takie nieludzkie..dopóty nie poprawimy jakości pomocy.

Ale by coś robić konkretnego-trzeba wiedzieć jakie panują warunki.
Ja wiem niewiele-tylko z opowiadań-ciasnota, brak indywidualnych pokoi. Jak można dochodzić do siebie, gdy mieszka się na kilku metrach kwadratowych z własnymi dziećmi i z inną matką i jej dzieckiem?
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
natalia17



Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 7

PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 20:12    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

witaj...
postanowilam ci troche pomoc gdyz mieszkalam przez 8 miesiecy w TKOPD (Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka) w Zielonej Gorze... gdy mielismy problemy z ojczymem ... skierowano nas wlasnie tam.
Nie moge narzekac na kierowniczki i pracownice...
w tym domu panowal spokuj, radosc, atmosfera wrecz rodzinna.... bylam w szoku ze ktos moze sie tak troszczyc o innych.
moja mama dostala wsparcie prawne, bylo nam duzo latwiej na sprawie sadowej... pozatym przez caly pobyt w tym domu mielismy opieke psychologa... kazde z nas. z kazdym problemem moglismy isc do kogokolwiek i zawsze otrzymywalismy pomoc. pozatym gdzy przyjechalismy do Zielonej Gory nie mielismy ze soba niczego poza tym co na sobie... przez tydzien nie wychodzilismy z pokoju a przaz miesiaz z domu wiec wszystkie ubrania, meble, posciel i inne potrzebne do zycia srodki otrzymalismy wlasnie z tamtad.
gdy sie wyprowadzalismy dostalismy tz swoj przydzial... tz dostalismy na nowe mieszkanie meble, posciel nowa, ubrania, meble... itp.
do tej pory czyli po 6 latach co roku otrzymujemy od nich paczki zywnosciowe na swieta, paczki zywnosciowe z pomocy Uni Europejskiej... a gdzy mamy jakis problem mozemy sie tam wybrac do psychologa.
bardzo chetnie chodzimy tam w odwiedziny...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Gru 29, 2007 2:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Suwałkach mamy ośrodek dla kobiet z dziećmi ale...trzeba zmieniać mentalność i budować ośrodki tylko dla sprawców! Będzie taniej!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jucha



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 4

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mieszkałam nigdy w takim ośrodku, ale się zastanawiam. chciałabym się dowiedziec jakie warunki są w warszawskich placówkach.
_________________
chciałabym życ, kupic chleb i zjeśc go w spokoju.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Sty 29, 2008 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jakie są warunki w Warszawskich ale...myślę, że podobne wszędzie. Pokój, spokój, możliwość skorzystania ze wspólnej kuchni, opieka psychologiczna(można raz w tygodniu omówić sie na rozmowę) pomoc prawnika....To wszystko jest tymczasowe do czasu znalezienia czegoś na stałe ale w początkowym okresie - bardzo przydatne...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Sty 31, 2008 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czas powoli dążyć do zmiany prawa i budowania ośrodków dla sprawców, żeby ofiary mogły wreszcie odpocząć od swego domowego tyrana...Ustawa o przemocy w rodzinie jest wstępem, oby nasi posłowie poszli dalej i nie spoczęli na laurach...wracamy do funduszu alimentacyjnego, powinniśmy wrócić do eksmisji na bruk w przypadku przemocy i ....zacząć poprzekształcać ośrodki dla kobiet w domy dla sprawców...tam uczyć sprawców życia, przywracać ich życiu....bo przecież po rozstaniu z ofiarą, jeśli sprawca nie zmieni swojej postawy to...szuka nowej ofiary! I znajduje! Nie zapewniając sprawcom terapii pozwalamy na tworzenie nowych związków z przemocą.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie zapewniając sprawcom terapii pozwalamy na tworzenie nowych związków z przemocą.



to niestety prawda . W wielu miejscowościach brak jest takowych grup dla sprawców nie mówiąc o powaznym braku miejsc do tzw izolacji sprawców przemocy .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 0:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile terapia to czasami gdzieś tam jest to domów dla sprawców...chyba nie ma w całej Polsce! Ostatnio zgłosił sie do mnie sprawca, któremu sąd nakazał opuszczenie mieszkania i on mieszka w piwnicach po działkach...widać w nim pozytywne zmiany i całkowita bezradność w radzeniu z sytuacja......
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 01, 2008 0:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to z takowej izolacji może powstac jeszcze bardziej "ciekawe" miejsce na tych dzialkach albo w jakimś pustostanie .

Brak słów .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro wykonał postanowienie sadu to pojawia się pytanie, czy faktycznie jest to sprawca przemocy?

oni czesto potrafia bardzo sprytnie wokozystywac prawo do swoich celow.


A tak apropo Syberia całkiem spora nie sądzicie? Cool
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 04, 2008 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile faktycznie może będe mało ludzki ale Syberia by była chyba dobrym miejscem . Wolnej powierzchni by nie zabrakło . lecz pół żartem pół serio skoro nie mam takowych miejsc to czemu nie syberia . Dlaczego nie...

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lut 05, 2008 2:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest tak, że sprawca może nie wykonać wyroku sądu! Sąd wysyła kuratora, policje i sprawdza. Jeśli sprawca nie stosuje się do wyroku sądu to...sąd stosuje tymczasowe aresztowanie. W tym przypadku albo - albo!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytając wasze posty skóra ciepnie na plecach , dlaczego tak żlę życzycie tym sprawcom , a może lepiej od razu ich eliminować, jest w was tyle nie nawiści poczytajcie sobie dekalog i do niego się stosujcie a nie rozsiewaćie taką nie nawiść sam przeżywam problemy rodzinne lecz ja tak nie potrafię . popełniłem napewno wiele błędów i za to teraz płacę rozstaniem z żoną a i dzieci tez cierpią z tego powodu nie mają mamy dla siebie . Nie wiem co mam powiedzieć .Czy to wszystko musi się tak kończyć myslę że nie .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Trissi



Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 474
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yamato Ty jesteś wrażliwym człowiekiem.
Są tacy ludzie, którzy nie odczuwają i biją swoje żony i dzieci, czasem nawet doprowadzając do śmierci. I takich typów trzeba odizolować od społeczeństwa - to zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.
Ale są i tacy, którzy chcą się zmieniać i dajemy im szansę, są programy dla sprawców i każdy może z nich skorzystać, to też wielki czyn mieć odwagę się przyznać, cierpieć ból za winy, którego wcześniej mogło się nie odczuwać i starać się na nowo. Ja wiem, że jeśli kiedykolwiek w małżeństwie doznam przemocy od męża (którego na szczęście nie mam Wink ), to odejdę i nie będzie możliwości powrotu, nawet jeśli skończy on terapię, odsiedzi karę w więzieniu. To co odzyskuje teraz to poczucie godności i własne granice. Jeśli ktoś je naruszy, nie ma szansy na bycie bliską mi osobą. Normalnie taki typ z ulicy siedział, by w więzieniu i nawet bym się nie przejęła jego losem, a tu bronię więzami rodzinnymi... Chodzi o poczucie godności, pewnych rzeczy nie można akceptować - przemocy czy to rodzinnej czy innej. Bardzo smutne jest to, że tak mało osób widzi jak przemoc rodzinna krzywdzi i to znacznie bardziej niż kryminalna. Doznanie krzywdy od osób bliskich to najgorsza rzecz jaka może przydarzyć, niszczy dogłębnie godność i poczucie wartości człowieka, nie ma gorszego przestępcy niż takiego, który mieszka z Tobą. No chyba, że mamy doczynienia z seryjnymi mordercami Wink Chociaż tak na prawdę to przemoc w rodzinie również może spowodować śmierć np. poprzez atak fizyczny, ale i psychiczny (ofiara popełnia samobójstwo, bo już nie potrafi wytrzymać).

Ja mam kolegę sprawcę przemocy i mimo to lubię go. On nie widzi u siebie problemu, proponowałam kiedyś pomoc. Sam w dzieciństwie doznawał przemocy, potem zamienił się w sprawcę i fizycznie znęcał się nad mamą. Nie raz mieliśmy małe spory, ale wobec mnie nigdy taki nie był. Po prostu wiedział, że nie może. Również żałował tego co robił mamie, rozmawiałam z nim o tym trochę. Są różni sprawcy, mój kolega będzie miał problemy w przyszłości, ale to jego wybór, każdy ma wybór. Smutne jest to, że to bardzo wrażliwy człowiek i nie wyrządza ludziom krzywdy, ale w rodzinie tak. On jest na etapie usprawiedliwiania przemocy i swojej w dzieciństwie, aby mógł wyrosnąć na ludzi itp. gadki... nie czuję do niego nienawiści, szkoda mi go. I tak uważam, że wiele wniosłam w jego życie.
_________________
I am not your senorita I don't aim so high In my heart I did no crime.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 1:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na tym forum dalecy jesteśmy od potępiania sprawców, którzy chcą sie zmienić, a przecież do takich siebie zaliczasz. To ciężka praca i możliwy jest powrót do rodziny ale po długotrwałej terapii i zupełnej zmianie swoich poglądów i zapatrywań....

Na szczęście coraz częściej myślimy o sprawcach, bo pozostawienie ich samych sobie - nawet na Syberii Smile - nie daje dobrych rezultatów, istnieją ogromne zagrożenia, ze znów wróci do społeczeństwa produkując kolejne ofiary...dlatego powinniśmy ich wspierać i przywracać do społeczeństwa jako normalnych ludzi...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group