Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mieszkałaś w ośrodku dla ofiar przemocy-opisz nam warunki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już mieszkałaś i było raczej poplecznictwo niż pomoc to...napisz gdzie to było aby omijać takie miejsca szerokim łukiem....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Czw Cze 17, 2010 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton napisał:
Jeśli już mieszkałaś i było raczej poplecznictwo niż pomoc to...napisz gdzie to było aby omijać takie miejsca szerokim łukiem....

Nie da się ominąć szerokim łukiem bo jeśli tam dostanie się skierowanie to tam się idzie. Mnie tam skierował sąd raz a drugi raz policja mnie i dziecko z dworca gdzie zaczęłam mieszkać wzięła i tam zawiozła. Bogu dzięki że są wogóle takie ośrodki. Nie chcę podawać adresu - w małopolsce jest. Ale myślę że wszędzi są jakieś ulubienice Pań dyrektorek placówek które mają lepiej. Wszędzie tak jest- w szkołach , w pracy, w rodzinie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykre jest to , że zdarzają się tacy, którzy żerują na krzywdzie innych i chcą na niej wypłynąć albo załatwić swój własny, prywatny interes....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Czw Lip 08, 2010 1:13    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Ale mieszkałam jeszcze między innymi w schronisku dla bezdomnych kobiet na ul sołtysowskiej. z dzieciaczkami. Bywało różnie. Były jakies spięcia i małe i duze i z personelem i nieraz z trudniejszymi mieszkankami. Ale tak naprawdę to właśnie tam poznałam prawdziwych przyjaciół. I tak szczerze to zamieszkiwanie tam wspominam jako jedne z najszczęśliwszych miesięcy w moim zyciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akuku



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 14:40    Temat postu: Wrocław-Pułaskiego,Jedności,Strzegomska,Obornicka,Pomorska Odpowiedz z cytatem

Byłam, mieszkałam. Znam sprawe z autopsji - dwa lata tułaczki z dwójką dzieci. Chetnie odpowiem na szczególowe pytania, bo od siebie to moge pisac i pisać Smile))
_________________
Masz to, na co godzisz się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Wrz 04, 2010 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten wątek właśnie powstał w tym celu aby wymienić złe i dobre strony tułaczki....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
akuku



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 2
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Gru 10, 2010 13:47    Temat postu: ;) Odpowiedz z cytatem

Macie pytania - to proszę, piszcie szczegółowo... Odpowiem w ten sposób szybciej.
_________________
Masz to, na co godzisz się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ezojaa



Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 3

PostWysłany: Wto Lip 03, 2012 21:26    Temat postu: Polska Odpowiedz z cytatem

Byłam na ul. Polskiej w Warszawie, niestety ośrodek dla kobiet już tam nie istnieje, został zlikwidowany, teraz jest tam noclegownia dla mężczyzn.
Ośrodek składa się z trzech budynków- willi, fajne warunki socjalne. Duże domy całkiem zadbane i czyste. Dziwi mnie tylko tendencja personelu do upychania na siłę dwóch rodzin w jednym pokoju. Słyszałam że ma to służyć temu by mieszkanki się za bardzo nie zadomowiły. Dziwne to według mnie bo przecież był to ośrodek interwencji kryzysowej dla kobiet w trudnej sytuacji. Mnie akurat trafiło się mieszkanie tylko z dzieckiem w osobnym pokoju, panie z obsługi natomiast ciągle mi przypominały ze ktoś może się tu w każdej chwili wprowadzić. Trafiają tam ludzie z różnych środowisk i różnym życiorysem. Zdarzały się kradzieże, nie wszystkie pokoje były zamykane. Trudno było odpocząć od rodzinnej traumy w takim miejscu. Z rozmów z mieszkankami które miały już wcześniejsze doświadczenia z ośrodkami wynikało, że to standardowe postępowanie - to upychanie razem w pokojach obcych ludzi często z dziećmi. Istny horror. To jest ta pomoc dla ofiar przemocy- kolejna trauma i lęk. Raczej słaba pomoc , nie czułam że ktoś się mną tam opiekuje i że komuś zależy na tym żebym dobrze się tam czuła. W zimę oszczędności na ogrzewaniu, każdy dogrzewał się farelkami bo nie dało się wytrzymać.Oczywiście był zakaz używania farelek. Jedyne co było ok to stan tych domów bo były faktycznie zadbane po poprzednich właścicielach. Jednak czułam się tam jakbym była tam za karę. Ciągłe kontrole i naciski na jak najszybsze opuszczenie domu. Pytanie tylko gdzie? Nie każdy miał możliwość wynajęcia czegokolwiek. Więc dla niektórych wyjściem była tułaczka od jednego ośrodka do drugiego. W Ośrodkach Interwencji Kryzysowej nie można przebywać dłużej jak 6 miesięcy. W domach samotnej matki dłużej ale warunki są podobne, z tą różnica że w DSM często trzeba oddać swoje dochody by tam mieszkać. Wspaniałe też bywają Panie z OPS -nie wszystkie oczywiście ale są osoby które traktują człowieka jak pasożyta, to w połączeniu z mieszkaniem w OIK lub DSM nie sprzyja raczej poprawie stanu psychicznego. Dla mnie to był naprawdę koszmar, głównie ze względu na dziecko które nie wiedziało co się dzieje. Niestety tutaj nasze prawo uznaje chyba, że pobyt w OIK i DSM kilkakrotne przeprowadzki nie są obciążeniem psychicznym dla dziecka, skoro pozwala się na takie praktyki ośrodków. A może to jakaś terapia szokowa? Jak dla mnie to tylko dla osób o silnej psychice. Na pewno nie chciałabym tam wrócić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Lip 04, 2012 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to znak czasów - likwiduje się ośrodki dla krzydzoncyh kobiet a w ich miejscu wyrastają noclegownie dla sprawców mężczyzn?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ezojaa



Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lip 04, 2012 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze gdyby było tak faktycznie. Ja niestety usłyszałam ostatnio od policjantów że jeśli jest przemoc w domu a mnie się nie podoba to mogę się wyprowadzić. Bo oni ze współwłaścicielem mieszkania nie mogą nic zrobić. I taka jest prawda, co z tego że nawet sprawca będzie miał wyrok, dalej jest w domu bo nie ma go gdzie wyeksmitować. Łatwiej zawsze kazać matce z dziećmi się tułać różnych ośrodkach, po kilku latach może uda się wynająć jakiś lokal od gminy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Lip 08, 2012 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż nowelizacja Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie wprowadziła nowe rozwiązania m.in. sprawcy można zakazać wejścia do swego domu choćby był jedynym właścicielem i to na długi okres czasu. Może nie wszyscy ja znają, ale każdy kto jest pokrzywdzony niechaj wie, że jest dla niego ratunek i nie musi tułać się z dziećmi po świecie....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Nie Lip 08, 2012 17:21    Temat postu: USTAWAo przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie tekst jednolity Odpowiedz z cytatem

http://podlaska.policja.gov.pl/programy/siec_pomocy/doc/2/10.pdf
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ezojaa



Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 3

PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten zapis stosuje sie tylko w przypadku skazania prawomocnym wzrokiem sadu do tego czasu nie dziala
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ki



Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 103
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Czw Sty 17, 2013 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niektórych ośrodkach jest lepiej w nie których gorzej

przed podjęciem decyzji nalezy sprawdzić czy są opłaty i jakie czy jest jakiś rególamin który trzeba podpisać i co w nim jest



na pewno polecam poszukać w internecie w opiniach pokontrolnych są ogólnie dostępne znalazłem takie i wybrałem jedną taką która wydaje mi się że ma wiecej uwag niż inna ocene pozostawiam wam

http://bip.duw.pl/ftp/bip/get_file_contentsa377.pdf

http://bip.duw.pl/ftp/bip/get_file_contents14bc.pdf


a w tym wypadku wydaje mi sie że powinniście sami ocenić zachowanie kierownika bo prawo prawem a sposób egzekwowania prawa powinien być nienaganny tym bardziej ze mamy do czynienia z osobami po okropnych przeżyciach ocene pozostawiam wam

http://uchwaly.um.wroc.pl/uchwala.aspx?numer=XXVI/616/12
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group