Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Roztrzygniecie konkursu "Policjant, który mi pomógł&quo
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Cze 28, 2012 17:47    Temat postu: Roztrzygniecie konkursu "Policjant, który mi pomógł&quo Odpowiedz z cytatem

Mamy 5-ciu wspaniałych, którzy swoją postawą, działaniem i skutecznością zasłużyli na tytuł "Super pomocnika". Obserwując liczbę zgłoszonych policjantów można odnieść nieodparte wrażenie, ze duch pomocy w narodzie nie zginął i krąży między nami.

Serdeczne gratulacje dla najlepszych!

Więcej: http://www.niebieskalinia.pl/newsy.php?id=3878
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Czw Lip 12, 2012 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy w końcu jakiś żandarm zostanie zgłoszony? Żaden nikomu nie pomógł? Smile
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Czw Lip 12, 2012 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zrobić odwrotny konkurs: Policjant/-ci którzy mi zaszkodzili. Ciekawe byłby opisy jak Policja nie radzi sobie kompletnie z przemocą oraz nie interesuje się przepisami prawnymi w tym temacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkurs ma w tytule "policjant" więc trudno o wskazanie żandarma, a negatywne wskazywanie ? Raczej jestem przeciwny, to niewiele zmieni a nie jest motywacja do działania tylko...wyróżnieni poszliby do sądu, ze to są oszczerstwa i zaczęłaby się wojna. Zdecydowanie odradzam! Lepiej wskazywać tych co pomogli, aby dopingować innych do działania - w końcu nic tak nie motywuje do działania jak pozytywny przykład!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekoniecznie. Nie chodzi mi o podawanie konkretnych nazwisk beznadziejnych policjantów, ale opis działana danego komisariatu. Zauważ sam, że jak Policjanci poczytają na swój temat na Waszej stronie, to raczej ich władze nie będą zadowolone, a co za tym idzie, będą się starać inaczej działać.
Dlaczego kobiety nie mogłyby u Was opisać sposoby działania Policji? Często jest ono wysoko naganne. Robiąc konkurs tylko na policjanta, który pomógł robicie wrażenie, że mamy do czynienia z profesjonalną policją, przeszkoloną w przemocy domowej. Tak niestety nie ma. Często natomiast spotyka się ignorancję, chamstwo, zastraszanie ofiar.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lip 17, 2012 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W konkursie - nie ma takiej możliwości a u nas? Można podać złe przykłady - można nawet utworzyć specjalne miejsce jeśli będzie takie społeczne zapotrzebowanie...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sro Lip 18, 2012 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację, może to być temat przyklejony na stale i ustalone krótkie reguły tego tematu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może zamiast znajdować złe przykłady, gdybać i narzekać - pomyśleć o przyczynach , profilaktyce - jednym słowem jak temu zapobiec.

Jak dokonać zmian, które przyniosą dobre przykłady/praktyki itd...
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maras
jak temu zapobiec?
a przestac byc idealista. To jest Polska.
Temat jak widac na TYM forum, dokladnie tym budzi odruch lekcewazenia, pogardy i niecheci. A to dlatego ze wiekszosc nas ma swoje osobiste doswiadczenia z policja i sa to doswiadczenia negatywne.
Nie zmienisz tego bo chory jest ten kraj i chory jest system.I to sie nie zmieni.
W czerwcu taki wyrozniony, taki Najlepszy policjant, Najlepszy dzielnicowy - taki dusza policjant , taki nagradzany super dzielnicowy - ojciec dla ludu.. bestialsko zamordowal zone i corke.
I tyle warte te glupawe konkursiki.

Moim zdaniem facet majacy poukladane w glowie nie zostaje ksiedzem, policjantem, klawiszem, wojskowym i patologiem. Gdyby do tej grupy dopisac zlodzieja - osobiscie wybralabym zlodzieja.
Wybacz maras-- nie chcialam ciebie urazic.. ale bycie policjantem w Polsce - to nie brzmi dumnie. Bycie politykiem tez nie brzmi dumnie. Zwlaszcza politykiem z PSL. / znow zamiecione/ . Wszyscy jedziemy na tym samym zafajdanym wozie. nie ma wiec sensu rozdawanie kuksancow. 90 % POlakow i Tobie i mnie i jej i jemu chodzi o jedno: aby zaplacic rachunki i zamknac miesiac bez dlugow.
A ten konkursik jest po to aby policjant dostal kilkaset zlotych nagrody.
I niech sobie dostanie.
Jesli to masz byc ty- glosuje na ciebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś ostatnio jesteś pesymistycznie nastawiona do wszystkiego Marta, taki okres?

Owszem Maras takie konkursy mają jakiś sens. Przechodząc przez komendę widząc plakaty z Niebieskiej Linii człowiek nabiera przekonania, że jacyś policjanci starają się pomóc.
Jednak nie zgodzę się z Tobą, że nie należy piętnować zachowań instytucji, które zamiast pomagać szkodzą.
Małe porównanie: ofierze przemocy mówi się by przełamała wstyd i zaczęła mówić o tym co dzieje się w domu, tak by te "brudy" wyciągnąć z domu, by sprawca nie czuł się bezkarny, by wiedział, że inni o tym wiedzą i mogą ofierze pomóc.
Postawmy w miejsce sprawcy policjantów, którzy źle traktują ofiarę. Czują się bezkarni, tak jak sprawca. Ofiara i tak jest już zastraszona i nikomu nic nie powie. To poczucie "dyskrecji" daje komfort dla chamskich zachowań Policji. Cóż jednak jak ofiara zacznie głośno mówić o tym co wyprawia Policja? Bezkarność kończy się tak samo jak u sprawcy.
W miejsce "sprawca", "policja" można wstawić inną instytucję np prokuratora.
Internet ma tę zaletę, że bardzo szybko opinie danej osoby trafiają do mas. Załóźmy teoretycznie, że ofiara w zasadnym przypadku opisuje pewnien komisariat w jakimś mieści "M" i podaje konkretne przykłady zachowań policjantów (bez nazwisko, bo po co?), co zaczyna się dziać? Takiei rzeczy nie pozostają bez echa. Znajdują się osoby, które zaczynają ją wspierać i doradzać jak poradzić sobie z tym problemem. Komisariat zyskuje na "złej" popularności, co nie cieszy Policję z tego regionu. Bardziej wtedy zastraszą ofiarę czy prędzej zmienią swoje zachowanie?
Owszem jest ryzyko jakiegoś pomówienia, ale każdy odpowiada za to co umieszcza w internecie, bo nikt nie jest w nim anonimowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja uważam, że temat ten skierowany jest dla tych którym należy podziękować....i jest to jedyne miejsce gdzie można to zrobic.... wiem, że dany policjant wykonuje swoją pracę i obowiązki, ale często wielu z nich robi to nie dla kasy, ale dlatego, że jest dobrym człowiekiem.
Moim skromnym zdaniem należą się słowa uznania i podziękowania za pomoc, by dany policjant wiedział, że ta pomoc jest dobra i skuteczna.
Wiem, że ja spotkałam na swojej drodze wielu policjantow i policjantke, Dzielnicowych, Pana Prokuratora z sercem na dłoni i nie mogę powiedzieć o nich złego słowa ( no znalazł się jeden rodzynek inny, ale to szczegół wsród tych, ktorym powinnam dziękować i ktorym zawdzięczam to, że uwierzyłam w siebie) najgorzej jest niestety jesli wchodzi sie w policje, ktora ciebie nie zna, nie wie o sytuacji, inaczej, gdy idziesz juz do kogos kto poprostu orientuje sie w temacie... nawet tutaj, łatwiej jest nam pisać z tymi ktorzy reagują, wspierają nas stale niż do tych ktorzy są, poprostu są... Natomiast co do napiętnowania tych złych hmmmmmm uważam, że nie ma sensu, bo nic to nie zmieni a przeciez tak naprawdę nie wiemy dlaczego oni tacy są, może trzeba to pozostawic i szukać pomocy u innego lub liczyć, że trafi sie następnym razem na policjanta z uznaniem i sercem na dloni Smile to tak jak z lekarzami i nauczycielami i piekarzami i sportowcami i zwykłymi handlowcami czy fryzjerkami ....jedni robią to, bo robią, inni robią i wkładają w to całe swoje serce i rozum Smile
marta25 nikt nie jest idealny ani ja ani ty .... nikt tez nie lubi gdy pokazuje sie palcem na jego wady ani ja ani ty ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy z Was ma rację.

uściślę o co mi chodziło: dokładnie miałem na myśli o zapobieganiu, profilaktyce i w końcu aby zagadnieniem jakim jest przeciwdziałanie przemocy zajmowały się konkretne wyszkolone a co najważniejsze osoby które chcą. Tutaj nie ma miejsca na przypadkowość.

Powstał nawet projekt - wydziałów/zespołów d/s przeciwdziałania przemocy w rodzinie w strukturach policyjnych. Jednak pomysł poległ. Jakoś nie mogę strawić myśli że w wielu państwach już takie coś funkcjonuje. Polska często nawet "żywcem" kopiuje coś z innych krajów (jednak okazuje się, że całkiem bez przemyślenia). Niestety jak powstanie coś sensownego "krajowy produkt" to...... lepiej tego nie ruszać.

Jest taka prawidłowość w każdej dziedzinie muszą być specjalistyczne działy bo jeśli coś jest uniwersalne nie jest tak skuteczne a tutaj chodzi przecież aby nasze działania były w pełni profesjonalne - co z całą pewnością służyć będzie pomocy os. Doznającym Przemocy.

echhh

pozdrawiam
Tomasz
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
grubyfus



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydziały to za duże strktury - nikt ich nie podżwignie, ale specjaliści muszą być i to zarówno przeszkoleni i z doświadczeniem zwykłym zyciowym. Nawet najlepiej szkolona osoba bez wiedzy, życia praktyki nie poradzi sobie.

odnośnie pieniędzy za wygranie konkursu to nie wiem czy są / wątpię w to / a nawet jak tak to za wiele błachszych spraw wpadają premie o monstrualnych rozpiętościach.

Patologie są, niedoszkolenia są. Problem jest jenak głębszy - samo zwykłe szkolenie w Policji jest cietę / coś podobnego jak w wojsku a potem sie wszyscy dziwią że był Smoleńsk /.

Kursy specjalistyczne / odpowiednik dawnych podoficerek trwają trzy - cztery miesiące / kiedyś 8 - 9 , kurs oficerski trwa pół roku kiedys trzy lata więc kiedy uczyć.

Ludzie trafiajacy do nas do pracy maja wyższe wykształcenie ale częstop zerowy poziom wiedzy o życiu / tylko fb / i trzeba ich uczyć od poczatku wszystkiego. Niestety tak jest. Są Ci, którzy chcieli coś zrobić sami i oni zostali wyróżnieni.

Tak naprawdę to najważniejszym jest aby im nie przeszkadzać resztę czas powinien załatwić.
_________________
JESTEŚMY TYM CO CHRONIMY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grubyfus - cóż taka argumentacja mnie nie przekonuje. Ciągle słyszę o brakach finansowych w Policji oraz o braku przeszkoleń. Tylko cóż mnie może to obchodzić?
Jeżeli brakuje mi wiedzy w mojej pracy to sama szukam informacji aby sobie radzić. Nie domagam się specjalnych przeszkoleń itp. Czasami wystarczy chcieć i tyle.
To co piszesz w żaden sposób nie usprawiedliwia działań policji. Byłam zastraszana przez miejscową policję i dopiero po interwencji Niebieskiej Linii Panom coś do tych łepków dotarło i dopiero inaczej zaczęli się zachowywać. Nie z chęci niesienia mi pomocy, ale z niechęci do ewentualnych konsekwencji takich zachowań.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Lip 21, 2012 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż basia, patologie zdarzają się wszędzie. Można do tego podejść jak maras - być idealistą, albo jak marta - "facet majacy poukladane w glowie nie zostaje (...) policjantem..."a gdzieś pomiędzy jedna postawa a drugą jest jeszcze miejsce na normalna pracę i zajmowanie się tym co trzeba. Policjant to zawód - jak wiele innych, wymagający odpowiedniej motywacji, szkolenia, przepisów, a ponieważ motywacji nie zawsze jest dobra, szkolenie jest niedostateczne a przepisy takie jak Sejm więc i policjant nie ma ani czasu ani motywacji do dokształcania, poszukiwań, czy tylko wchodzenia na forum. Znajdzie się wśród tej 100 tys. armii policjantów kilku o skłonnościach nie do końca sprawdzonych:) i oni usiłują pomagać, słuchać, być pomocnym. Może to i idealizm marto, ale...jeśli przynosi efekty to..znaczy, że nie taki znowu wstyd być policjantem, już większy nie rozumieć - co to znaczy być policjantem. Być policjantem to przede wszystkim pomagać, pomagać, i jeszcze raz....a nagrody? Nikt nie dostaje takiej nagrody za swoją ciężką pracę, ile Śmietanko czy Grad za to, że są .....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group