Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

przemoc psychiczna
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaja26



Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 10

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

6 zalet? to bedzie trudne bo nie moge wymylsec anie jednej.
odnowienie starych kontaktów tez nie bedzie niestety mozliwe Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisalas ze masz swoj dochod w wysokosci 700zl.
Skad jest ten dochod? pracujesz?

Idz do tego osrodka .. ale na poczatek nie po to aby tam zameisazkac ale aby porozmawiac. To jest dla ciebie szansa.
My zaocznie nigdy nie potrafimy Ci pomoc w takim zakresie jak moze Ci pomoc psycholog czy opiekun z osrodka - zwlaszcza ze masz go na miiejscu ! docen to, bo bywaly tu kobiety ktore mialy powazne problemy aby dojechac do najbilzszego osrodka kilkadziesiat km nawet . co wymagalo pieniedzy na bilet- nie mialy ich, wytlumaczenia sie sprawcy przemocy z czasu spedzonego poza domem, jechaly z dziecmi bo nie mialy ich z kim zostawic. ITowoa informacje o osrodku potraktowalam powaznie i to jest droga dla Ciebie. Masz tam szanse nie tylko na wsparcie, na terapie i fachowcow, ale masz rowniez pomoc prawna, masz szanse na prace , moze na locum.. to zalezy od wielu innych czynnikow i tego ci nikt nie obieca ale napewno znajdziesz tam zrozumienie i pomoc.
Idz tam, opowiedz o wszystkim tak jak nam opowiadasz.. poddaj sie procedurom nawet jesli na poczatku nie wszystko ci sie spodoba.
Z czasem oswoisz sie, przestaniesz sie wstydzic , i nawet okresowe zamieszkanie w osrodku potraktujesz jako szanse dla ciebie i punkt odbicia do lepszego zycia. Daj sobie sznase.. bo musisz uwierzyc..ze nikt ale to nikt za ciebie nie zalawti Twoich problemow i Twojego zycia. TY sama musisz odwaznie spojrzec sobie w twarz i dac sobie sznase.. nawet jesli droga bedzie wyboista i bolesna. Trzymaj sie.. idz dzis na spacer i wejdz do tego osrodka.Po prostu wejdzi daj sie zauwazyc -jesli ktos zapyta po co przyszlas- powiedz ze porozmawiac.z kims o swojej sytuacji.
Potem napisz nam z jakimi wrazeniami wyszlas. Tylko tyle. Nic sie nie stanie , taka wizyta do niczego Ciebie nie zobowiazuje.
Wiem, pamietam .. czulam sie kiedys podobnie i tez panicznie balam sie wejsc.. naruszyc tabu milczenia i SAMOOKLAMYWANIA ze .. a nuz on sie zmieni ?, moze nie jest mi tak zle? w koncu inne maja gorzej..? moze sie tylko wyglupie? czy mi uwierza?
Wszystkie mialysmy ten pierwszy krok i kazda miala problem z jego zrobieniem. Lecz kiedy wczytasz sie bardziej w forum.. doczytasz ,ze zadna nie zalowala ze go zrobila.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja26



Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 10

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jednak nie ma takiego osrodka znalazlam ten adres w internecie ale okazalo sie ze nic tam takiego nie ma
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukaj wiec w necie najblizszego.. mozesz tez zadzwonic do najblizszego MOPS i zapytac ich gdzie jest najblizszy. Uwaga: pomocy MOPS nie polecam jesli przemoc w rodzinie jest jedna z wielu jego funkcji. Nieprownanie lepiej sprawdza sie specjalistyczny osrodek,zajmujacy sie tylko przemoca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja ponowię- 6 twoich zalet:) I wiem że teraz to trudne ale one nadal sąSmile
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PO prostu zapomniałaś o nich:)Czas je odkurzyć...... przypomnij sobie siebie sprzed tego związku, jeśli to może pomóc..... myśl kobieto kochana:) Dasz radęSmile
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja26



Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 10

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, dawno mnie nie bylo, przez ten czas nagrałam go kilka razy i pokazalam rodzinie, stwierdzili ze to tylko takie gadanie ze ludzie w nerwach mówia różne rzeczy. zgłosiłam sie do stoważyszenia pomocy kobietą ale pomogli mi tylko napisac pozew o alimenty, w domu samotnej matki nie ma dla mnie miejsca. mieszkanie mam oplacone do konca tego miesiaca potem mam sie wyniesc on nie daje mi juz pieniedzy i za mieszkanie tez juz nie zaplaci. nie wiem gdzie mam isc i co zrobic. mysle nawet o samobójstwie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj ..
Dobrze ze napisals ponownie..
Nie mysl o glupotach ale szukaj osrodka..
napisz gdzie mieszasz poszukamy razem..
Trafilas do zlego osrodka.. niestety sa i takie..
aAlimenty masz zawnioskowane na dziecko i i siebie czy tylko na siebie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj ..
Dobrze ze napisalas ponownie..
Nie mysl o glupotach ale szukaj osrodka..
napisz gdzie mieszasz poszukamy razem..
Trafilas do zlego osrodka.. niestety sa i takie..
Kiedy zlozylas pozew o alimenty? czy masz juz termin rozprawy?
Od kiedy zawnioskowalas o alimenty wsteczne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja26



Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 10

PostWysłany: Pon Lip 23, 2012 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mieszkam w zielonej górze, zglosilam sie do stowarzyszenia pomocy kobieta i to oni mieli mi pomoc znalesc miejsce w osrodku ale nie ma miejsc nigdzie w okolicy. wniosek o alimenty na dzieci tylko napisalam nie wyslalam jeszcze bo boje sie co bedzie jak wysle on dostanie i wywali mnie na bruk gdzie ja wtedy pojde
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 6:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej/16123

to bedzie wlasciwy adres. Ty zas poszlas nie do Kobieta ale do Baba.



Niestety ale potrzebujesz wiecej zaangazowania od siebie . .
Nie mzoe tak byc ze boisz sie zlozyc wniosek o alimenty.. kazdy meisiac dziala na Twoja niekorzysc. Masz dzieci i nie mozesz zostac bez pieneidzy.
Po drugie: facet jasno ci powiedzial,ze masz sie wynosic z jego mieszkania. Mial prawo tak powiedziec... jego mieszkanie. Masz wybor:
albo sie wyporwadzic albo
wystapic o powierzeniu opieki na dziecmi jemu- to sa jego dzieci.i wyprowadzic sie bez dzieci
Natomiast nie masz wyboru w zakresie:
a. musisz wyprowadzic sie sama
Musisz miec alimenty , pieniadze na dzieci.
Mowa w stylu " boje sie co bedzie jak on sie dowie- jest dziecinada.
A kiedy nie bedziesz miala co dac dzieciom jesc? - nie bedziesz sie bala?
Jestes w sytuacji takl marnej ,z e gorszej byc nie moze.. nie rozumiem czego sie boisz.. ? boisz sie naleznych ci praw? Jego obowiazkiem jest lozyc na dzieci.

Jego obowiazkiem jest dokladac ci do wynajmu mieszkania.. on laski ci nie robi.
Mnelo kilka miesiecy.. poszlas do osrodka ktorego nazwy nawet nie zapamietalas.. , napisalas na kolanie wniosek o alimenty.. i wlozylas do szuflady..
dziewczyno-= tak sie nie robi.
Jesli Ty sama sobie nie pomozesz- nikt ci nie pomoze. On juz Ciebie nie obchodzi- myslisz tylko o sobie. Jego humory nic juz ciebie nie obchodza- zamykasz ten rodzial. Konczysz z nim. Postaraj sie w to uwierzyc. Wbijaj sobie do glowy ze to juz koniec. Zainwestowalas w zlego faceta. Pomylka. Ale masz 25 lat, dzieci- dasz rade..
Ustalamy :
Dzs dzwonisz do osrodka interwencji kryzysowej i umawiasz sie na spotkanie. A jeszcze lepiej - idz tam sama jesli nie masz daleko..
O miejsce w hostelu trzeba walczyc.. o wszystko trzeba walczyc.. i tego musisz sie nauczyc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 6:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Napisz mi, czy facet ma staly dochod.. czy pracuje jakie mniej wiecej osiaga zarobki.. on i jego rodzice..
2. Napisz. mi jak wygladaja sprawy finansowe miedzy Wami- daje pieniadze na dzieci? w jakiej formie, ile.. czy ma na to kwity , ze daje ci pieniadze.
3. Napsiz czy dzieci sa w wieku przedszkolnym czy zlobkowym.. starsze chyba w przedszkolnym, ale nie umiem sie doczytac ile latek ma mlodsze dziecko.

Kaju.. Natychmiast musisz zlozyc wniosek o alimenty na dzieci i na siebie plus doplata do wynajmu mieszkania. TO musi byc wniosek dobrze napisany. Alimenty na ciebie, na dzieci z doplata do wynajmu mieszkania.

Natychmmiast .. i to jest poza dyskusja.
2. musisz znalezc tymczasowe locum.. na czas dopoki nie otrzymasz alimentow. Rozwazamy Hostel.
3. dalej potrzebna jest opieka nad dziecmi. przedszkole.
4. Dalej wydaje mi sie,ze masz tez uprawnienai do pomocy z MOPS - to trzebna sprawdzic..
Wez sie w garsc i zacznij dzialac.. ja widze ze cala sytuacja jest mozliwa. do poskladania.. ale musisz sie zabrac do dzialania i postawic na siebie. liczyc na siebie. Zawalczyc o siebie.

Lecz .. musisz dac sobie pomoc.. . Na dzis jak wyzej: dzwonisz albo idziesz do Osrodka Interwencji Kryzysowej. i piszesz co zalatwiłas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group