Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

edukacja po niemiecku

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Sob Sie 04, 2012 8:18    Temat postu: edukacja po niemiecku Odpowiedz z cytatem

Jako ciekawostka:

Przyslala mi to znajoma z Niemiec z prosba abym pomogla jej rozwiazac jej 12 letniemu dziecku zadanie.aby ona mogla pomoc nastepnie dziecku.
Z jej slow wynikalo, ze od 11 roku zycia do 16 co rok kazde dziecko musi opracowac taki wlasny test osobowosci. Nastepnie pedagog co rok omawia zmiany jakie zachodza w testach pod katem rozwoju osobowosci, ksztaltowania sie charakteru itd..

np Moja ulubiona osobowosc
MOje, niczyje, jego , wszystkich

Moja wielka persona/ osobowosoc
moja mala persona
moija osobowosc ze szkoly
moja osobowsc na potrzeb otoczenia i miejsca w ktorym mieszkam
Moja osobowosc z ktora czuje sie dobrze
Moja osobosc ktorej nie lubie
Moja osobowosc z ktora mam problemy / przysparza mi problemy.
itd..

Persona nie calkiem odpowiada slowu osobowosc.. nie znajduje odpowiednika najblizej chyba sa role spoleczne
Uwazam ze to fantystyczne, cudowne. i pokazuje jak zacofana jest polska edukacja.
Aeh.. 3 godziny religii .. saqdze ze 9 na 10 osob w polsce nie potrafi odroznic emocji od uczuc, popedow od instynktow , nie wie dlaczego robi dobrze ale i nie wie dlaczego robi zle.. ma szczatkowa swiadomosc siebie na poziomie emocjonalnym.
A skad ma wiedziec? kto tego uczyl? nikt nigdy . To wiedza wciaz tajemna zzarezerwowana dla specjalistow. Stad i poziom uslug terapeutycznych jest zenujacy. I naczej byc nie moze.. klient idzie do psychologa nie bardzo wiedzac z czym i po co. Nie umie zdefiniowac swojego problemu. , nie umie rozpoznac swoich potrzeb , nikt go nie pytal z jaka czescia wlasnej osoboscia czuje sie dobrze bo od dziecka byl tlamszony i tresowany dopasowywany na potrzeby rodzicow, szkoly, nauczcieli. Przecietny Polak nie zadaje sobie takich pytan / jak w zadaniu / on nawet nie wie ze takie pytania istnieja.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=364721953589306&set=t.100002717177229&type=3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 21:51    Temat postu: Re: edukacja po niemiecku Odpowiedz z cytatem

czy nie za dużo tak daleko posuniętej kontroli państwa nad obywatelami? ja na miejscu tych dzieci bym odmówił poddawania się takim testom
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łucja J



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 77

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 10:57    Temat postu: Re: edukacja po niemiecku Odpowiedz z cytatem

marta 25 napisał:
w polsce nie potrafi odroznic emocji od uczuc, popedow od instynktow , nie wie dlaczego robi dobrze ale i nie wie dlaczego robi zle.. ma szczatkowa swiadomosc siebie na poziomie emocjonalnym.
A skad ma wiedziec? kto tego uczyl? nikt nigdy . To wiedza wciaz tajemna zzarezerwowana dla specjalistow. Stad i poziom uslug terapeutycznych jest zenujacy. I naczej byc nie moze.. klient idzie do psychologa nie bardzo wiedzac z czym i po co. Nie umie zdefiniowac swojego problemu. , nie umie rozpoznac swoich potrzeb , nikt go nie pytal z jaka czescia wlasnej osoboscia czuje sie dobrze bo od dziecka byl tlamszony i tresowany dopasowywany na potrzeby rodzicow, szkoly, nauczcieli. Przecietny Polak nie zadaje sobie takich pytan / jak w zadaniu / on nawet nie wie ze takie pytania istnieja.


To prawda!!!
Dodam jednak zastrzeżenie - psycholog to nie to samo co psychoterapeuta!
Poza tym psychologami często zostają ludzie, którzy funkcjonują dobrze intelektualnie, ale mają problemy emocjonalne.
Jeśli ktoś chce rozwiązać SWOJE INDYWIDUALNE problemy, powinien poszukać ODPOWIEDNIEJ DLA SIEBIE terapii i terapeuty. Są różne podejścia terapeutyczne i różni ludzie. Co jest dobre dla przyjaciółki nie musi odpowiadać mojej osobie...
Psycholog poradzi wg schematu, psychoterapeuta pracuje z każdym indywidualnie i nie będzie udzielał rad, ale pomoże odszukać, co "nie działa" i zmienić.
Podstawowy warunek - to klient ma CHCIEĆ zmiany i nad nią wspólnie z terapeutą pracować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group