Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kiedy można pokochać....?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 18:28    Temat postu: Kiedy można pokochać....? Odpowiedz z cytatem

Piszemy o przemocy, o sposobie radzenia sobie z nią, a później po niej. Ciało zdrowieje, zaś serce obumarło...
Ostatnio od terapeuty usłyszałam, że nie jestem gotowa na nowy związek. Zaczęłam się zastanawiać, kiedy nadejdzie ten moment... jak ja go rozpoznam, kiedy to nie skrzywdzę kogoś swoim zachowaniem, ale przede wszystkim ja będę otwarta na nowe emocje...
Pytanie pozostawiam otwarte Smile
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 8:14    Temat postu: Re: Kiedy można pokochać....? Odpowiedz z cytatem

co rozumiesz przez "pokochać"? czy opuścić matkę i ojca, połączyć się ze współmałżonkiem i stanowić jedność w zdrowiu i chorobie, dobrej i złej doli?
świadomie, dobrowolnie i nieodwołalnie? czy tak rozumiesz tę drogę?

ja dokładnie tak ją rozumiem i tak żyję, a po latach złych doczekałem się wreszcie pierwszych owoców wytrwania na tej drodze:

dziś jestem szczęśliwy i spełniony idąc z moją Żoną razem ku sobie wzajemnie i ku nieznanej przyszłości naszej rodziny

ja pokochuję swoją Żonę zawsze, w swoim sercu i w konkretnych życiowych sytuacjach
Ona też okazuje mi to samo i tylko taka postawa, postawa życzliwości, jest tym właściwym sposobem patrzenia, myślenia i odnoszenia się do siebie wzajemnie, sposobem życia który otwiera to co niemożliwe i leczy to bolało

pokochać swego współmałżonka można i należy w każdej bez wyjątku chwili i sytuacji

Smile
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie o to mi chodziło. Choć pięknie to napisałeś Smile

Po rozstaniu ze współmałżonkiem, po wielu, wielu latach związku przemocowego, kobieta która kochała na dobre i na złe, poczuła się "oszukana przez los".
Po ciężkim rozwodzie, po powolnym wychodzeniu z przemocy, dostrzega potrzeby nie bycia samej.
Krótko mówiąc, jak samotna kobieta, która została potwornie poraniona przez najbliższą sercu osobę, może ponownie zaufać obcemu mężczyźnie?

Smile
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łucja J



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 77

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samotna kobieta po takich, jak opisujesz, przejściach potrzebuje czasu, by znów zaufać. Ile? Każdy Nie wiem, ale znam przypadki, gdy nawet u schyłku życia przeżywa się wspaniałą miłość Very Happy
Poczuj się pewnie i dobrze sama ze sobą, potem się rozejrzysz wkoło...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marianna2



Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 24

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łucja J napisał:
Samotna kobieta po takich, jak opisujesz, przejściach potrzebuje czasu, by znów zaufać. Ile? Każdy Nie wiem, ale znam przypadki, gdy nawet u schyłku życia przeżywa się wspaniałą miłość Very Happy
Poczuj się pewnie i dobrze sama ze sobą, potem się rozejrzysz wkoło...



Dokładnie, ja po tak długim okresie tyranii nie czuję się bezpiecznie w towarzystwie męskim. Jak zaufać ponownie, jak uwierzyć ... ślady przemocy zostają na bardzo długo a może i zawsze ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to jest właśnie problem. Poczuć się sama ze sobą dobrze... Lata wpajania mi jaka jestem gruba, nieatrakcyjna, głupia robią swoje. Nie patrzę w lusterko, bo nie znoszę tego, co w nim widzę. Ktoś, kto znał wszystkie moje kompleksy, wybudował z nich monumentalne pomniki, którym oddawał cześć przy byle okazji, a nawet i bez. Z jednej strony brakuje bardzo bliskości drugiego człowieka, z drugiej.... nie wyobrażam sobie jej.....
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Łucja J



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 77

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślenie o sobie jest bardzo ważne, od niego się wszystko zaczyna.
Moze warto przyjrzec się przykazaniu: "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego"? Poszukać w sobie tego, co samemu w sobie można pokochać i rozdmuchiwać po trochu codziennie tę iskierkę?
Nauczono nas, że egoizm to cos złego, ale trochę egoizmu pomaga zadbać o siebie, zatroszczyć o własne potrzeby, dostrzec w sobie wartościowego człowieka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja kocham bliźniego bardziej niż samą siebie. Zdecydowanie to dla mnie łatwiejsze.
Egoizm zamieniłam w dbałość o siebie, ale bardziej jest to spokój, wypoczynek, a nie ciało...
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mgrabas skoro jesteś takim szczęśliwym małżonkiem, to cóż tutaj robisz na forum?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KG80



Dołączył: 28 Maj 2012
Posty: 11
Skąd: ul. Radzikowskiego 62/3 31-315 Krakow, Poland

PostWysłany: Sro Lis 14, 2012 0:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M.M. bardzo dobre pytanie zadalas. Ja po zakonczeniu swojego zwiazku boje sie mezczyzn, boje sie nawet przebywac z nimi sama na sam w jednym pomieszczeniu. Lecze sie z tego i staram sie kontrolowac swoje emocje jest to jednak trudne. Najgorsze jest to, ze pojawil sie przy mnie stary kolega i dzis sobie uswidomilam, ze czasami testuje jego. Sprawdzam jak sie zachowa kiedy bedzie zly, czy straci kontrole nad soba. Tak bardzo nie chce go ranic i chcialabym choc przyjaznic sie z nim, a z drugiej strony panicznie sie jego boje. Boje sie tego, ze jak straci panowanie nad soba a ja z nim bede to .. Nie chce drugi raz tego samego. Jak walczyc z takimi myslami?
_________________
KG
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lis 14, 2012 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej terapii dotyczącej przełamania strachu, obawy, niechęci, wstrętu (niepotrzebne skreślić) do mężczyzn, postawiłam na terapię wstrząsową. Otóż na indywidualnych psychologów terapeutów wybrałam mężczyzn. Na spotkaniach z nimi ćwiczę umiejętność rozmowy z nimi, poruszania całego spektrum tematów. Uwierzcie, daje to niesamowite efekty. Zauważam jednak, że na zewnątrz staję się agresywna do facetów, którzy choćby w najmniejszym stopniu przypominają mi byłego męża. Nad tym muszę dłużej popracować...
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ki



Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 103
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spytaj psychologów co zrobić by po roku znajomości z kimś mieć nadal pewność że ta bajka trwać będzie nadal

Wydaje mi sie że wszystko zależy od nas jakiego typu partnera szukamy jak go obserwujemy i czy wycinamy jak zauważymy najmniejszy błąd zobacz sama jak trudno zaufać osobie która przeszła traumę , większość kobiet pozostaje po takich przejściach sama tłumacząc sobie że wciąż szukają.

Szczęście miłość to ryzyko tylko ten ma szanse je znów mieć kto odważy sie znów zaryzykować oby tylko nie patrzeć przez różowe okulary.

Pozdrawiam ki
_________________
Pozory mylą, dowód nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

upłynęło trochę czasu od założenia wątku. Pokonałam milowe kroki w swoim życiu, także te na płaszczyźnie emocjonalnej. Najważniejsze? Zamknęłam za sobą ostatnie drzwi, czyli wyleczyłam się uczuciowo z mojego ex męża. To cudowne uczucie, pełne spokoju wewnętrznego, snu bez koszmarów i częstszy uśmiech na twarzy. Nie reaguję już tak koszmarnie na facetów, nie szukam, nie wyczekuję. Polubiłam siebie wewnętrznie, a na walory zewnętrzne przyjdzie czas. Każdy musi swoim tempem małymi kroczkami iść do przodu. To ważne, żeby wierzyć, że kiedyś spotka się osobę, dla której znów poczujemy motyle w brzuchu. Ja podchodzę do tego tak: co ma być to będzie, co ma wisieć nie utonie. Wola Boża i skrzypce Smile
Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.....
ks. Twardowski....
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ki



Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 103
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękne słowa m.m pięknie napisane

Moje najszczersze gratulacje

Pozdrawiam m.m
_________________
Pozory mylą, dowód nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.



Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 76
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 28, 2013 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję.
Całą moją historię można poznać na moim blogu, gdzie razem z czytelnikami pokonywałam trudy w nowym dla siebie życiu
_________________
m.m. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group