Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skarga na Komisje "alkoholową" - pytanie.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ciekawy



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 63

PostWysłany: Nie Lis 18, 2012 2:49    Temat postu: Skarga na Komisje "alkoholową" - pytanie. Odpowiedz z cytatem

mam pytanie do specjalisty

gdzie można złożyć skargę na zła decyzję Komisji ds rozwiązania problemów alkoholowych ? logiczne,że do Burmistrza,a można gdzieś wyżej,np. Wojewoda ? komu podlega Urząd Miasta i gdzie najlepiej kierować skargę jeśli mam podejrzenie,że skierowanie skargi do Burmistrza pod którego podlega Komisja nic by nie dało to czy w tej sytuacji Wojewoda jest odpowiednim urzędem ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 1:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postępowanie skargowe jest zawsze dwuinstancyjne czyli najpierw skarga do Burmistrza a odwołanie do wyższej instancji. Tylko czego ma dotyczyć skarga? Bezprawności działania? Niezgodnego z prawem? Skarga niewiele daje w tej sytuacji, bo Komisja to ciało społeczne tylko formalnie podległe Burmistrzowi....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ciekawy



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 63

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skarga miałaby dotyczyć źle podjętej decyzji przez komisje na podstawie przedstawionych papierów i konsekwencji związanych z tą źle podjętą decyzją - to jest wystarczący powód ?

komu podlega Burmistrz ? podlega komuś czy jest całkiem niezależny ?

do Burmistrza nic nie mam,nawet gdyby inna instytucja rozpatrywała skargę to byłoby lepiej bo może nie liczyłyby się znajomości.

a jeśli nie skarga to co, jest inna lepsza prosta forma ? bo Sąd to wiem ale coś co działa szybciej i prościej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Gru 08, 2012 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma możliwości złożenia skargi do innej instytucji i do sądu...a do burmistrza? Możesz spróbować...Komisja jest przez niego powoływana!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ciekawy



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 63

PostWysłany: Nie Gru 16, 2012 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to wiem,że Burmistrz powołuje Komisje tylko jeśli tak to przyznanie racji Obywatelowi w skardze byłoby podważeniem fachowości Komisji i swojej decyzji o powołaniu jej,dlatego szukam wyjścia takiego gdzie inna instytycja zewnętrzna mogłaby rozpatrzyć skargę na Komisje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Gru 19, 2012 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

Wybiegasz zbytnio , wg mnie to na początek właściwa droga to powiadomienie burmistrza. Jest to dla niego też sygnał o ewentualnej fachowej bądź nie pracowników komisji.

a gdyby było gdyby , w pierwszej kolejności masz możliwość napisania j/w.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group