Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odrzucanie pomocy.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jeremy



Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 2

PostWysłany: Pią Gru 28, 2012 18:15    Temat postu: Odrzucanie pomocy. Odpowiedz z cytatem

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jak można pomóc osobie, do której cały czas wyciąga się rękę, ale ona tej pomocy nie przyjmuje. Co zrobić? Ta osoba nie chce już w ogóle nawet rozmawiać, nie chce żadnego kontaktu. Ofiarowywałem wsparcie emocjonalne, zrozumienie. Próbowałem rozmów, książek, proponowałem psychologa, terapie grupowe, załatwiłem namiary do specjalistów. Proponowałem nawet, że spróbuję sam się tym jakoś zająć. wszystko na nie. Jak to możliwe? Czuję się kompletnie bezsilny.

Czy któraś z Was też przechodziła taki okres? Naprawdę nie wiem już co robić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paskowana



Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 71

PostWysłany: Pią Gru 28, 2012 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudno powiedzieć cokolwiek sensownego, ponieważ nie wiem, dlaczego ta osoba odrzuca pomoc i czy to zachowanie dotyczy Ciebie czy w ogóle wszystkich z jej otoczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Gru 28, 2012 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej trudno pomóc takiej osobie, która permanentnie odrzuca wszelkie wzmianki o pomocy. No cóż, trzeba wspierać, okazywać zrozumienie, rozpraszać wszystkie przeszkody i...tylko czekać!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Jeremy



Dołączył: 27 Paź 2012
Posty: 2

PostWysłany: Sob Gru 29, 2012 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jak to jest możliwe? Ta osoba zdaje sobie z tego sprawę, ze powinna odejść, chce być sama, ale nie chce wykonać żadnej pracy. I nie chce żebym ja cokolwiek zrobił. Wiele osób tutaj pisze, że nie ma się komu wygadać, że nikt im nie pomaga, nie mają żadnego wsparcia i jest im bardzo trudno. Ja to wszytko daję, ale to jak krew w piach. Czy to jest normalne, że tak się dzieje? Jak osoba, która może mieć depresje, i której jest wszystko jedno ma znaleźć w sobie siłe żeby zmienić swoje życie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łucja J



Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 77

PostWysłany: Sob Gru 29, 2012 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kim jesteś dla "tej osoby"?
Z jakiego powodu tak bardzo chcesz pomóc? Wyczuwam poczucie krzywdy po odrzucaniu oferowanego przez Ciebie wsparcia.
Nie wiem, co się wydarzyło w życiu tamtej osoby. Czasami ktoś potrzebuje czasu, by uporać się z własnymi uczuciami, a oferowana pomoc kogoś trzeciego może być odbierana jako przymus, nadmierny nacisk... Powodów może być bardzo wiele, łącznie z depresją wymagającą leczenia farmakologicznego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ki



Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 103
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pią Sty 18, 2013 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niemożna robić nic na siłę bo może przynieść to skutek odwrotny
_________________
Pozory mylą, dowód nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ania11Ania



Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 147
Skąd: Elbląg

PostWysłany: Pią Sty 18, 2013 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widocznie ta osoba nie jest jeszcze gotowa na zmiany,to wspaniałe mieć obok takiego oddanego człowieka,tylko pozazdrościć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group