Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ważne pytanie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joan472



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 30

PostWysłany: Czw Sty 10, 2013 18:06    Temat postu: Ważne pytanie Odpowiedz z cytatem

Witajcie mam pytanie.Prawdopodobnie moja rezolutna córeczka zaszła w ciąże i pije. Ma już 2-letniego syna ,którym w większości zajmują się wszyscy tylko nie ona.Czy można gdzieś to zgłosić i ze względu na ciążę zamknąc ją na przymusowym leczeniu.Co mam robić Exclamation Question
_________________
joan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba do opieki nad dzieckiem ,ale lepiej niech sie pani upewni czy tak zeczywiscie jest bo prawdobodonie to dla mnie nie bylo by wystarczajacym przekonaniem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
joan472



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 30

PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 17:54    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

jestem tego prawie pewna i chodzi o to co zrobić żeby w ciąży nie piła ze względu na konsekwencje dla dziecka. To jest wogóle dla mnie sytuacja bez wyjścia. Uciekłam od męża pijaka,mieszkam u mamy w 14-to metrowym pokoju z nią i młodszą córką no i mały z nami jest.nie wiem co będzie bo muszę pracować . Jestem u kresu wytrzymałości trzęsę się cała i na lekach uspokajających żyję.Boże co za piekło.Czy ja kiedyś zaznam odrobinę spokoju.nie jestem już młoda.Zmarnowałam połowę życia przy mężu przemocowcu i alkoholiku. Miałam nadzieję że wreszcie zacznę normalnie zyć ale niestety tak się nie stało .Na jedną osobę to zbyt wiele.nie mam już siły żyć
_________________
joan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
A moe czas juz abys pomyslala o niej niejako o corce ale jako o kobeicie doroslej, ktora ma swoje dzicko..i powinna byc odpowiedzialna.za siebie i swoje czyny,.
Zycia za nia nie przezyjesz. Nie uchronisz jej od destrukcji jesli ona sama siebie nieuchroni.
Wyraczaajc ja, odciazajac od odpowiedzialnoci jedynie wzmacniasz jej achowania i dajesz jej posrednie przyzwolenie .
Postaw sprawe jasno: ona sie wyprowadza, . Gdzie ? nie wiesz, to jej sprawa. Doprowadzasz do ograniczenia jej praw rodzicielskich. i albo sie dziewczyna ocknie albo zginie.
Nie masz na to wielkiego wplywu.
Jedno jest pewne: musi poczuc sie zagrozona. Musi poczuc ze ty jej wyreczac nie bedziesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a pomyslalas o aal anonie gdyby nie to juz dawno by mnie tu nie bylo albo bym dalej se zyla w zaprzeczeniu,moj maz jest alkocholikem na poczatku stadium tak to nazywamy przemoc tez byla ,poszedl na terapie conigtywna, czy wierze w cud nie,ale ze mna co raz lepiej ,nie musze mnieszkac z mama z ktora bym sie nie zgodzila,bo moje granica sa moje ,ale corka musi wrecz ponosic konekwencje swojego nalogu zgadzam sie z marta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
joan472



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 30

PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 19:24    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

To jest dużo bardziej skomplikowane.Ja dobrze znam zasady postępowania z alkoholikami.w tym wszystkim chodzi o dziecko.jest trochę u mnie a trochę u drugich dziadkow i ojca.Nie mogę mu zapewnić stałej opieki bo pracuję a i oni chcą być z wnuczkiem.Czasem kiedy ona trzeżwieje jest zmuszona żeby zająć się synem.jak mnie nie ma w domu.Bardzo kocham to dziecko,może dlatego że przez całą jej ciąże drżałam żeby mały urodził się zdrowy bez zespołu. moje modlitwy zostały szczęsliwie wysłuchane.Ojciec dziecka też niestety ma problem z alkoholem i nie tylko z tym ale tam jest osoba która go krótko trzyma tzn.jego ojciec.Oj Boże to naprawdę trudno opisać ale dzięki że mogę się wygadać.
_________________
joan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Pią Sty 11, 2013 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiec NIE jest to skomplikowane.
Skomplikowane byloby gdyby dziecko nie bylo przez was kochane, gdyby dziecka nie chciala zadna ze stron. .
Maluch mysle jest bardzo zwiazany z babciami.. w czym wiec problem? .Jedna z babc ustanowi sie rodzina zastepcza.. i nadal bedzie jak jest za wyj.. ingerencji ale i pomocy corki.. , ktora nie ebdzie miala prawa do diecka do czasu dopoki nie skonczy terapii i udowodni, ze nabrala rozumu.
Jak nie teraz , to kiedy? Im starsza bedzie tym trudniej bedzie.. bo zabrnie z daleko.. Nie napisalas ile corka ma lat.
Nie obwiniaj siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joan472



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 30

PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 0:03    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

ma 29 lat i mam przy niej powtórkę tego co przeszłam z mężem a więc straszenie samobójstwem itp.Dzwoniłam na 999 ale niestety nie wezmą jej na toksykologię bo jest świadoma i nie wyrazi zgody,Zastanawiam się teraz czy zgłosić ją do ośrodka pomocy czy od razu do sądu rodzinnego nie wiem jak to zrobić zeby poszła na terapię z nakazu sądu jak najszybciej.Teraz już nie tylko o nią chodzi.Starałam się bardzo żeby dobrą matką była ale to walka z wiatrakami.
_________________
joan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 8:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ma 29 lat a wiec nie jest 20 letnia smarkula.

Wiesz jak postepowac z alkoholikiem.
Czy nie nalezy postapic tak jak postepuje sie z przemoca?
Tj zamiast zmieniac corke- zmienic siebie, swoj do corki stosunek.>
Postawic jej warunki i byc konsekwetna?
Droga corko , masz 2 tygodnie na wyprowadzenie. Dziecko zostaje z nami.

A drogi chyba sa dwie.
MOPS i sad.
Albo najpierw MOPS, wezma ja pod kuratele, i sami oddadza sprawe do sadu, albo najpierw sad i sad odda sprawe do zbadania do MOPS.
Pomoc mozesz tylko w jeden sposob- dac corce wstrzas, zagrozenie bezdomnoscia, utrata dzieci, odcieciem od pomocy rodziny. Powinno pomoc. Powinno wymusic na niej zgode na leczenie.
Idz do MOPS i porozmawiaj.
Chociaz ja bym cyba zrobila odwrotnie.. najpierw zlozylabym wniosek w sadzie.. Jesli MOPS bedzie badal sprawe na wnisek sadu musi sie ograniczyc do zalecen sadu.w granicach wytyczonych przez sad. Jesli zacznie badac sprawe sam zastanawiajac sie jak skonstruowac wniosek do sadu.. przegrzebie wam zycie i diabli wiedza co znajdzie i co z tym zrobi.
Nie wolno tez zapomniec o ojcu dziecka.Rozumiem , ze jego obowiazki przejeli jego rodzice.Wazne jest wiec Twoje porozumienie z jego rodzicami.
Mozesz tez rozwazyc inny wariant.
Myslisz tylko o sobie. Wyrzucasz corke z domu, oswiadczasz ze nie amsz warunkow na zajmowanie sie dzieckiem corki. . Corka wtedy podrzuci dziecko ojcu dziecka..i to on i jego rodzice beda zmuszeni zadzialac prawnie.Powiesz ze to jest nieludzki wariant bo przeciez to corka. .. ale dobrze wiesz ze jego celem jest to, aby corke zmusic do myslenia i do dzialania.Albo sie ocknie i wezmie odpowiedzialnosc z a swoje zycie i dzieci albo .. straci dzieci
Kiedys stanelas przed podobnym dylematem.. tez zapewne zadlas soebie pytanie : czy dobrze robie, przeciez to maz, ojciec moich dzieci"
Ale przeciez ten maz , ten ojciec mial sanse.. mogl zmienic siebie i woje zachowanie.. mogl ale tego nie zrobil.
Podobny mechanizm dziala i w przypadku corki.. nadal ma sznase na zmiane, .. nadal bedzie otrzymywala Wasza pomoc ale .. tylko wtedy i to powinno byc podkreslone- tylko wtedy jesli podejmie prace nad soba.
Decyzja nalezy do niej. Jest dorosla , 29 lat to nie dziecko z dzieckiem.to dorsla kobieta. Nie mozesz brac odpowiedzialnosci za jej zycie, bo robiac tak, biorac na siebie odpowiedzialnosc za jej zycie, za jej bledy- ona nigdy nie poczuje sie odpowiedzialna za siebie. A po co mialaby to robic? przeciez ma ciebie.. ty to zalatwisz, ty cos wymyslisz.. zajmiesz sie i drugim dzieckiem a ona nadal bedzie zalewac swoje smutki.. nieszczesliwa, zawiedziona ze zycie nie okazalo sie kolorowa choinka pelna lakoci i prezentow, Bedzie nieswiadoma ze ona sama ma wplyw na to zycie., ze nie los nie jacys zli ONI sprawiaja ze jej zycie toczy sie nie tak jakby chciala.. ale ze to ona sama tak soba pokierwala.Dziewczyna potrzebuje terapii.Moze sytuacja zagrozenia , utraty oparcia wstrzasnie nia i zdecyduje sie na leczenie. .
A masz inny pomysl? Nie o to chodzi aby ja skrzywdzic ale aby nia wstrzasnac.

.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joan472



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 30

PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 21:08    Temat postu: .... Odpowiedz z cytatem

masz we wszystkim rację w mojej podświadomości jest głupi strach że ją skrzywdzę podając sprawę do sądu chociaż wiem ze jedyna droga potrzeba mi trochę odwagi aby podjąć tak drastyczne działania ,Zrobię to ,bo innej drogi nie ma ona dalej będzie mną manipulować,dzięki za mądre słowa i wsparcie.
_________________
joan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group