Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Grupy dla osób stosujących przemoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MojeŻycie



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: małopolska

PostWysłany: Sro Wrz 15, 2010 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to są Twoje samodzielne przemyślenia?
potrafisz naprawdę wyłapać sedno sprawy
jesteś psychologiem albo zajmujesz się jakoś szerzej tematem przemocy w rodzinie ? ?
_________________
najlepsze działanie jest takie, które podejmujemy z własnej nieprzymuszonej woli, bo wypływa z najgłębszego naszego ja i poczucia własnej wartości- walka o to co chcemy jest naszą walką

warto szukać sprzymierzeńców dla normalnego dobrego życia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sro Wrz 15, 2010 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wątek, w którym gościmy, poświęcony jest ważniejszym sprawom niż mojej osobie (prywatnym rozmowom służy opcja PW)
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MojeŻycie



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 13
Skąd: małopolska

PostWysłany: Sro Wrz 15, 2010 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro tak trzeba było napisać do mnie odpowiedź na pw what?!
_________________
najlepsze działanie jest takie, które podejmujemy z własnej nieprzymuszonej woli, bo wypływa z najgłębszego naszego ja i poczucia własnej wartości- walka o to co chcemy jest naszą walką

warto szukać sprzymierzeńców dla normalnego dobrego życia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ron88



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 49

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukuje jakiejś grupy wsparcia ewentualnie dobrego terapeuty w Katowicach. Chętnie posłucham Waszych propozycji
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stowarzyszenie im. Marii Niepokalanej na rzecz Pomocy dziewczętom i Kobietom
Katowice
– pomoc (socjalna, prawna, psychologiczna) dla kobiet doświadczających przemocy seksualnej, prostytutek, kobiet ubogich
Adres: ul. Krasińskiego 21, 40-019 Katowice,
tel. (0-prefiks-32) 255 38 69 (piątek w godz. 12.00-14.00), 0601 22 96 04 begin_of_the_skype_highlighting 0601 22 96 04 end_of_the_skype_highlighting (całodobowo), e-mail: magdalena@katowice.opoka.org.pl, www.magdalena.katowice.opoka.org.pl

Ośrodek Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Katowice, ul. Mikołowska 13a, telefon 251- 15- 99, telefon zaufania : 257-14-82. e-mail: oikmops@um.katowice.pl

W Ośrodku Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach udzielana jest następująca pomoc:

1. Pomoc psychologiczna udzielana jest w formule indywidualnej i grupowej. a) Indywidualna pomoc psychologicznaobejmuje: informację, edukację, wsparcie i terapię krótkoterminową. Osoby doświadczające przemocy, zarówno dorośli jak i dzieci oraz świadkowie przygotowywani są do uczestniczenia w procedurach prawnych (przygotowanie do zeznań, przesłuchań itp.). b) Grupowe formy pomocy psychologicznej obejmują:

* psychoedukacyjną grupę wsparcia,
* grupy treningowe nakierowane na uzyskanie różnych umiejętności (radzenia sobie ze stresem, asertywnego zachowania i ochrony siebie, rozwiązywania konfliktów drogą negocjacji, poprawnego i skutecznego porozumiewania się, radzenia sobie z problemami wychowawczymi z dziećmi).


Gorąco polecam Centrum interwencji kryzysowej i przeciwdziałania uzależnieniom w Bytomiu. A wśród pracowników Sabinę Lasok - Chwiedoruk, psychologa, psychoterapeutkę, certyfikowanego specjalistę ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, biegłą sądową powoływaną głównie w sprawach karnych z art. 200 i 207 KK (ok. 450 opinii) ale również rodzinnych i cywilnych. Publikuje w czasopismach branżowych (Niebieska Linia), od wielu lat szkoli profesjonalistów z zakresu problematyki przemocy, uzależnień, pomocy psychologicznej i psychoterapii


Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemo cy w Rodzinie
Ul. Wa owa 30
44 300 Wodzisław Śląski
Tel. (032) 45 56 032
24. Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemo cy w Rodzinie
Ul. Kasprowicza 2
41 500 Chorzów
Tel. (032) 24 12 646 lub 34 52 810 (tel. zaufania)
25. Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemo cy w Rodzinie
Ul. Zubrzyckiego 36
41 600 Świętochowice
Tel. (032) 34 52 165

_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ron88



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 49

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OIK o którym piszesz byłam i sprawdziłam. Nie pomogli za wiele ale i nie zaszkodzili. Miło, ale nieskutecznie. Dobra i konkretna prawniczka.
Psychoterapeutka o której piszesz przyjmuje prywatnie czy na nfz?
W wolnej chwili sprawdzę pozostałe opcje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nola



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 55

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2012 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

beabo napisał:
Fundacja Przeciw Wykluczeniu Społecznemu ”Będziesz”
P-ń ul. Małeckiego 10/11 - terapia dla sprawców przemocy w rodzinie

Mój "kat" według papierów sądowych bierze w niej udział od pół roku, rewelacyjnych skutków nie widzę, ale nie mam z delikwentem zbyt częstego kontaktu Smile

\

Czy ta grupa jeszcze działa?? ktoś wie?? na mojego bardzo dobrze podziałała, teraz chodzi na zwykłą DDA ale najbardziej był zadowolony właśnie z tej :/
_________________
I suppose I could just walk away
will I disappoint my future
if I stay?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yamato



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 197
Skąd: z piekła

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 0:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to terapia nie zmieni sprawcę są to pieniądze wyrzucone w błoto przez państwo . Cóż mogę napisać chociaż jestem mężczyzną czy to że synowie są z ex to ja powinienem kochać ich mniej nigdy nadal oddam za nich życie . A mówienie przez byłą żonę że jeśli będzie musiała mnie spłacić bo akurat ta sprawa jest w tej chwili w sądzie że gdzie ona się teraz podzieje z naszymi synami jeśli będzie musiała sprzedać mieszkanie . A czy zapomiała że jeszcze mają ojca który jest traktowany jak bankomat ale to się może skończyć jak zabioę synów do siebie ponieważ teraz mogę zapewnić im lepsze warunki mieszkaniowe niż ona .


Kochajmy tych którzy nie są kochani
pozdrawiam
_________________
Człowiek szuka miłości bo w głębi serca wie że to miłość może uczynić go szczęśliwym
Największa satysfakcja w życiu to świadomość ,że się nikogo nie skrzywdziło .
YAMATO ..大和
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group