Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wasze blogi
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Renata
Moderator - Pracownik NL
Moderator - Pracownik NL


Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 278

PostWysłany: Pią Sty 18, 2013 15:39    Temat postu: Wasze blogi Odpowiedz z cytatem

Mogą mieć znaczenie terapeutyczne, mogą mieć znaczenie edukacyjne, zmieniajace świadomość społeczną na temat tego czym jest przemoc w rodzinie... Wasze blogi! Podawajcie ich adresy!

http://przemocwbialymkonierzyku.blogspot.com/search?updated-min=2011-01-01T00%3A00%3A00+01%3A00&updated-max=2012-01-01T00%3A00%3A00+01%3A00&max-results=11
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 1:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny pomysł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ki



Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 103
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry blog

Super sprawa
_________________
Pozory mylą, dowód nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sneyk



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 43

PostWysłany: Czw Lut 07, 2013 19:15    Temat postu: Piekło Dziecinstwa Odpowiedz z cytatem

www.pieklo-dziecinstwa.pl
_________________
"Ludźmi jesteśmy Wszyscy- Na miano Człowieka musimy sobie zasłużyć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sob Lut 09, 2013 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, ze wrzuciłes tutaj swoj blog, spojrzenie dziecka i przemoc w stosunku do niego. Może tutejsze Panie, które boją się radykalnych kroków w swoim życiu zaczną myśleć o ochronie własnych dzieci.
Sneyk trzymaj się, przykro mi że to wszystko Ciebie spotkało. Czasami wystarczy sama myśl: widocznie tak miało być. A może to, że Twoje zwierzenia na blogu uratuje inne dzieci przed takim losem? Tylko co z Tobą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ki



Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 103
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy rodzice nie powinni mieć nigdy dzieci

Nie dorośli i nie dorosną do roli rodzica .
_________________
Pozory mylą, dowód nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nika14



Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 146
Skąd: dolnosląskie

PostWysłany: Nie Lut 10, 2013 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sneyk

Przeczytałam dużą część Twojego blogu, jesteś bardzo szczery i bezpośredni w swoich wypowiedziach, dla mnie to bardzo wartościowa cecha.
Przez to co przeszedłeś, widzisz dużo więcej, zwracasz uwagę na to czego większość nie chce widzieć lub po prostu nie widzi.
Twoje przemyślenia są zaskakujące i mądre.

Zauważyłeś jak to nasza telewizja podaje z odpowiednią częstotliwością informacje o kolejnym skatowanym dziecku, a w przerwie na reklamę informuje jakie to "wspaniałe i dobre piwo dla prawdziwych mężczyzn".

Poruszył mnie Twój wpis o matce z dzieckiem żebrającej pod sklepem w mrozie i obojętności ludzi, na to zmarznięte dziecko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sneyk



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 43

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

basia-aa napisał:
Może tutejsze Panie, które boją się radykalnych kroków w swoim życiu zaczną myśleć o ochronie własnych dzieci.

Osobiście nie wyróżniał bym tutaj tylko samych Pań.
Problem dotyka obydwoje płci więc i też Panów-mężów.....
.
basia-aa napisał:
A może to, że Twoje zwierzenia na blogu uratuje inne dzieci przed takim losem?

Jest to jeden z powodów dla kturego prowadzę swoją stronę i liczę na to że przyczyni się ona do jakiś pozytywnych zmian......
basia-aa napisał:
Tylko co z Tobą?

No cóż "gdzie drwa rąbią tam wióry lecą" lub też "nie ma wojny bez ofiar"- a zapewne ów temat jest prawdziwą wojną.....
_________________
"Ludźmi jesteśmy Wszyscy- Na miano Człowieka musimy sobie zasłużyć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację Sneyk, trzeba ostatecznie wyjść z myślenia, że kobieta jest tylko ofiarą przemocy. Twój blog łatwo udowadnia, że kobieta również może być potworem do najsłabszej istoty, czyli dziecka. Jest w tym momencie gorsza od meżcyzny alkoholika znęcającego się nad żoną.
Może bezsensowne jest stopniowanie przemocy. Jednak osoba dorosła zawsze może się jakoś bronić przed przemocą, szukać pomocy, uciekać, ale jak ma się bronić kilkuletnie dziecko przed przemocą? Dziecko, które nawet nie wie, że to wszystko jest złe. Przerażające jest to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ki



Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 103
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pełen szacunek za ostatni wpis basi-aa

Jestem pod ogromnym wrażeniem obiektywnej szczerej i pełnej uczucia sprawiedliwej twojej wypowiedzi

Wiele kobiet powinnco wziąść z ciebie przykład basi-aa jako osoby uczciwej prawej i obiektywnej
A już myślałem że tutaj nie znajdę kobiety która potrafi myśleć tak jak ty bez obciążeń przeszłości a jednak się myliłem

Bo czyż sprawca przemocy nie powinien być bez osobowy i bez względu czy jest to kobieta czy mężczyzna zasługuje on na pogardę swych czynów i surową kare

Sprawca to sprawca i nie powinno nas zaślepiać tylko to jaką płeć reprezentuje
_________________
Pozory mylą, dowód nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 12, 2013 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
/../Sprawca to sprawca/../


Zgadzam się bez wzlędu czy to kobieta czy mężczyzna jednakowo odpowiadamy za swoje czyny.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lut 12, 2013 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://sadowekurioza.blogspot.com/

To nie mój blog, ale czytałam...Dość istotne problemy Autorka poruszała takie "zamiatane pod dywan".
SYSTEM przerażający system...bóg umysłów tych co go tworzą dla dobra i bezpieczeństwa Ofiar przemocy.Kto jest ofiarą i czyją?
Nie radzimy sobie z takimi odpowiedziami dlatego tak trudno walczyć z przemocą bo ona kryje się w jakiejś ogromnej studni bez dna zwanej SYSTEMEM.Wystarczy krzyknąć "System" i majmądrzejsi opuszczają ręce w bezradności czując się absolutnie wytłumaczonymi.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
selment



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 64

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 10:05    Temat postu: Nigdy się nie poddam!!!! Odpowiedz z cytatem

Kiedyś byłam tu częstym gościem. Miałam wiele problemów z wyjściem z trudnego związku. Znalazłam tu wielu ludzi i wiele pomocy. Byłam silna, rwałam do przodu udało mi się zamknąć pewne rzeczy, z wieloma walczę do dziś i walczyć będę do końca świata i pewnie jeszcze jeden dzień dłużej. Moja siła powodowała że wszystko co przychodziło nie stanowiło gór a jedynie wzniesienia do pokonania, 2 lata temu dowiedziałam się że mam raka - natychmiast operacja... Pomyślałam, że to zbyt dużo dla mnie. Dałam radę. Dlaczego bo kocham żyć , bo mam 3 synów, starszą matkę i chorą na schizofrenię siostrę, którymi chcę się opiekować dziś jutro i do wyczerpania sił.Dziś wiem, że mimo trudności chcę ZMIAN I NIGDY SIĘ NIE PODDAM
i o tym jest moja strona
Zapraszam tych którzy chcą uwierzyć że można....
Ewa
http://zdrowiedlaniej.pl/829/
www.zdrowiedlaniej.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
selment



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 64

PostWysłany: Czw Mar 07, 2013 9:49    Temat postu: Jeśli nie masz sił, motywacji do walki - info dla Ciebie Odpowiedz z cytatem

Jak ważna jest siła i motywacja do walki o siebie wiedzą najbardziej Te z nas, które zaczęły się buntować i szukać drogi wyjścia. Jeśli brakuje Ci sił na kontynuacje popatrz !!!!
http://zdrowiedlaniej.pl/motywacja-w-walce-z-rakiem/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele dziewcząt wraca do nas i ma dla nas fantastyczne wieści.
Z tego niezbicie wynika -

KAŻDY MOŻE ZATRZYMAĆ PRZEMOC I ZBUDOWAĆ SWÓJ ŚWIAT WOLNY OD PRZEMOCY!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group