Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PROśBA o pomoc w rozwiązaniu problemu alimentacyjnego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olka2008



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 178

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 21:53    Temat postu: olka2008 Odpowiedz z cytatem

Meg, wszystko jeszcze przede mną. Czytam więc i się uczę. Niestety, po tym co piszecie, boleśnie się rozczarowałam. Ciekawe co będzie u mnie. Po wyrzuceniu z domu przez męża, mieszkam u swoich rodziców. Mąż nie kontaktuje się z nami od ok. 1,5 roku. Nie interesuje się dzieckiem w żaden sposób. Poinformował mnie kiedyś, że jak nie będę tańczyła jak on zagra, to nie zobaczę ani grosza. I choć zarabia blisko 6000zł/m-c, na dziecko nie daję ani grosza. Tylko dlatego, że nie odmówiłam zeznań na sprawie karnej. Wszystko już wyszło w sądzie. Pani prokurator mi powiedziała, że w takich przypadkach sędzia dołoży mu z 3 m-ce za niealimentację. Tak "z urzędu". Zobaczymy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Poly



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 151

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No toto ja Ci chyba na razie niewiele pomogę. Wczoraj odbyła się rozprawa, na której sędzina zawiesiła sprawę o alimenty bo mój szanowny .... w dwa dni po odebraniu wniosku o alimenty złożył pozew o rozwód. Także w sumie nie wiem co byłoby mi potrzebne, a co nie. Ale miałam zebrane rachunk, paragony+ plus zrobiłam sobie tabelkę z tychże paragonów dzień po dniu ile wydawałam. Podliczyłam przedszkole+ zajęcia dodatkowe dla małej, wyjazdy z przedszkolem, bilety z dowożenia jej na zajęcia, ale nic nie wykorzystałam bo nie dano mi szansy. Pani sędzina odwiodła mnie od zabezpieczenia bo rzekomo decyzja sądu okręgowego (zajmującego się rozwodem) i tak zawiesi wykonalność decyzji sądu rejonowego (zajmującego się alimentami). Ja to tak zrozumiałam.
Też cały czas się boję, że mi znajdzie i zniszczy, ale noszę wszystko przy sobie, niedługo torebkę zamienię na torbę turystyczną lub plecak wyprawowy Smile Czemu do licha te papiery tyle ważą ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 335

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki Pola choc i za tyle.
Potrzebuje troche bata aby sie przygotowac do sprawy. czuje dziwna odraze, najchetniej .. ucieklabym.. mam ochote powiedziec a / ../ mnie to obchodzi, niech sie dzieje co chce byle beze mnie.
Echnatonie.. dzieki z a mile slowa na priv.
Chyba jednak sie zmeczylam. Robi mi sie wszystko jedno. To zle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie możesz wykazywać zmęczenia, jesteś jak pochodnia światła od której zapalają sie kolejne światełka aby płonąc żywym płomieniem...Ewo, tylko nie Ty! Potrzebuje Ciebie tak wielu z tego forum...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
olka2008



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 178

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 23:51    Temat postu: olka2008 Odpowiedz z cytatem

Zastanawiałam się kiedyś nad sensem działań naszych przemocowców. Nie, żebym chciała ich usprawiedliwiać. Nic z tych rzeczy. Wiecie do jakich doszłam wniosków? Przecież oni muszą się bronić. Tylko człowiek głupi i naiwny nie będzie tego robił. A przecież podobno najlepszą metodą obrony jest atak. Więc atakują...

Poly, u Ciebie ten atak polegał na złożeniu pozwu w dwa dni po tym, jak dowiedział się o pozwie o alimenty. Działanie przemyślane lub za namową kogoś mądrzejszego.

Poly, pamiętaj, "kto mieczem wojuje, od miecza ginie". Wytrwałości i cierpliwości w dążeniu do wytyczonych celów Wam wszystkim i sobie życzę. Smile Smile Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Poly



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 151

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olka nie dziękuję coby nie zapeszać Smile
Ja to wiem, że to był z jego strony akt "obrony" i dopiero teraz tak naprawdę dostrzegam, że te "niewinne" działania mają na celu złamanie mnie, bo teraz jest srasznie miły, pomocny Smile Ą ja że tak elegancko powiem mówię mu "WONT" !!Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olka2008



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 178

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 22:39    Temat postu: olka2008 Odpowiedz z cytatem

Poly, ale my się nie damy. My jesteśmy silne!!!

Tak jak na każdą dłoń znajdzie się pięść, tak przecież na każdą winę znajdzie się kara!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i ginie ktoś od miecza którym wojuje, ale...prędzej ginie ten kto nie wydobywa miecza...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
olka2008



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 178

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 23:21    Temat postu: olka2008 Odpowiedz z cytatem

... a może to, kto ginie, zależy od tego, kto pierwszy miecz wyciągnął???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nawet nie byłoby miecze to byłyby pochwy na miecze albo pięści...Nie dlatego sie ginie, ze dobywa się miecza, ale dlatego, ze nie umie się władać skutecznie i bronic skutecznie....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
olka2008



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 178

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 23:28    Temat postu: olka2008 Odpowiedz z cytatem

Miałam tylko na myśli fakt, że miecze pierwsi wyciagnęli nasi przemocowcy (miecze - czyli pięści, wyzwiska ect.) i to oni muszą zginąć. Nie my!!!

Kazik, ja tylko staram się pozytywnie na wszystko patrzeć. Sam mnie przecież tego nauczyłeś... Smile

PS. Ile ludzi, tyle interpretacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Maj 31, 2008 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba dobry omen, bo każdy z nas jest inny...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ola może oni i się bronią przed naszymi pozwami np. o alimenty ale bronić się też mozna z klasą
a obrona naszych meżów polega na mieszaniu nas z błotem, zastraszaniu i szykanowaniu
ja nigdy przed nikim w taki sposób się nie bronię, a Wy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Poly



Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 151

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też staram się tego nie robić już teraz. Ale muszę przynać, że przed terapią zdarzało mi się czasem zwymyślać go do innych ludzi Sad A teraz miałam nadzieję, że chociażby ze względu na dziecko rozstaniemy się po ludzku, ale tak się niestety nie da Sad Całą rodzinę zmanipulował przeciwko mnie, włamał mi się do skrzynki meilowej, zarzucił kochanka, interesowność, depresję i kupę innych bzdur :/ I po co, przecież na każde jego słowo mam swoje-prawdę i to popartą papierami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ważne dlaczego ONI to robia, ważne, ze umiecie zdobywac dokumenty potwierdzajace wasze racje, opowiadajace sie za prawdą...

Madre powiedzenie mówi, ze z prawdą można zajść i wrócić, z kłamstwem tylko zajść...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group