Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

apel do moderatora
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Uwagi nt forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sob Sie 16, 2008 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat to gdzie ktoś chodzi i po co może pozostawmy sumieniu każdego człowieka i nie sądźmy nikogo bo nie jesteśmy tym drugim człowiekiem tylko sobą
sądzenie jednych przez drugich nigdy do niczego dobrego nie doprowadziło, nie tędy droga
nie trzeba się aż tak bardzo bać bycia skrzywdzonym, bo można się bardzo pomylić i skrzywdzić kogoś, tego się trzeba bać najbardziej
jak wszyscy będziemy się zbroić to w końcu się pozabijamy, pozostańmy dla siebie nawzajem ludźmi
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mgrabas napisał:
naprawdę świat nie jest aż taki straszny
.......chyba coś takiego się dzieje, taki mechanizm, jak u złodzieja, który boi się że go okradną i wszędzie "widzi" złodziei, chociaż tak naprawdę, tylko nieliczny odsetek populacji to złodzieje, on się jednak nie da za nic przekonać i wie swoje...

nie dajmy się zwariować! musi istnieć droga prawdziwego wyzdrowienia, a nie tylko protezy
chyba o to tak naprawdę tu chodzi, o wyzdrowienie z bycia ofiarą i wyzdrowienie z bycia przemocowcem

nie kupuję tekstów, że to niemożliwe, u Boga wszystko jest możliwe.


Hej,

Z mojego doswiadczenia wynika, ze umysl ludzki moze funkcjonowac w dwoch rzeczywistosciach - Przemocowej lub Wspolnotowej. To sa jakby dwie osobne rzeczywistosci idac ta droga mozna wiele zrozumiec. Mozna dokonac milowego kroku z jednej do drugiej, ale kazdy to musi zrobic samodzielnie. Ludzie maja wolna wole, w to nawet Bog nie ingeruje.

Ten mechanizm jak u zlodzieja, to prawda, mysle, ze szczegolnie to widac w tym badaniu OBOPU na temat przemocy, 5% badanych uwaza, ze przemoc jest obecna we wszystkich domach (ewidentna nieprawda), 5% to takze liczba na ktora swiatowa literatura wycenia odsetek socjopatow w populacji, byc moze to to samo 5% - to tylko hipoteza wiec nie wiem.

Moja hipoteza jest taka, ze przemocowcy stosuja przemoc bo maja z tego zyski i wcale nie chca sie zmienic. od czasu do czasu jednak jakas osoba stosujaca przemoc chce sie zmienic i to robi, co potwierdza, ze jest to swojego rodzaju wybor. przemoc to nieprzyjemny temat, musimy tu patrzec na ludzi, ktorzy koniecznie chca sobie i innym namieszac w zyciu i nic, albo raczej niewiele z tym nie mozemy zrobic, to boli.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mgrabas napisał:
akurat to gdzie ktoś chodzi i po co może pozostawmy sumieniu każdego człowieka i nie sądźmy nikogo bo nie jesteśmy tym drugim człowiekiem tylko sobą
sądzenie jednych przez drugich nigdy do niczego dobrego nie doprowadziło, nie tędy droga
nie trzeba się aż tak bardzo bać bycia skrzywdzonym, bo można się bardzo pomylić i skrzywdzić kogoś, tego się trzeba bać najbardziej
jak wszyscy będziemy się zbroić to w końcu się pozabijamy, pozostańmy dla siebie nawzajem ludźmi


Nie oceniam czy ktoś dobrze robi chodząc rano na msze satanistyczne a wieczorem do kościoła, ale...stwierdzam, ze z mojego ujęcia tematu jest nierzeczywisty, budzi raczej we mnie politowanie i...trzymam się od takich ludzi z daleka!

To chyba właściwa postawa Mariuszu?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dynamika, bardzo przemówiło do mnie to co napisałeś:

1. ze umysl ludzki moze funkcjonowac w dwoch rzeczywistosciach - Przemocowej lub Wspolnotowej.

2. ze przemocowcy stosuja przemoc bo maja z tego zyski i wcale nie chca sie zmienic. od czasu do czasu jednak jakas osoba stosujaca przemoc chce sie zmienic i to robi, co potwierdza, ze jest to swojego rodzaju wybor.

to dla mnie coś niesamowitego, muszę o tym porozmawiać z Żoną
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.


Ostatnio zmieniony przez mgrabas dnia Nie Sie 17, 2008 3:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 3:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton napisał:
(...) Nie oceniam (...), ale...stwierdzam (...)i...trzymam się od takich ludzi z daleka! To chyba właściwa postawa Mariuszu?

ocenianie to coś subiektywnego, ale to poszukiwanie obiektywnej prawdy, zaś stwierdzenie to już przekroczenie tej granicy, dlatego czasem bardzo niebezpieczne są "stwierdzenia", bo nie pozostawiają szansy na wątpliwość i możliwość naprawienia błędnej oceny, ale to Twój wybór i konsekwencje tego wyboru...
właśnie tu przypomina mi się nie tak dawno zacytowana przez Ciebie opowiastka Niemöllera, która mnie nauczyła żeby być uważnym i aktywnym, a nie uciekać od trudu sprostania trudnej sytuacji
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stwierdzenie jest tylko stwierdzeniem i niczym poza tym! Stwierdzam, że rano chodzisz na zebrania satanistów (czytaj odwiedzasz strony w stronę ojca), a wieczorem idziesz do kościoła(odwiedzasz stronę Niebieskiej Linii)....

Chciałbym zapytać z czym się czujesz lepiej ale to chyba niestosowne pytanie, bo swoją postawą pokazujesz, ze bliżej jesteś sprawców a nie ich ofiar.....

Czy teraz to juz bardziej zrozumiałe?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zgadzam się z tym, że stwierdzenie to "tylko" stwierdzenie i nie jest ono niczym więcej, bo za nim idą konsekwencje, postawa oparta na "prawdzie" czerpanej ze "stwierdzenia"
tak, dla mnie jest czytelny Twój punkt widzenia
ale czy dla Ciebie jest czytelny mój punkt widzenia?
czy nie potrzeba rozważać patrzeć z każdej strony? przecież tu nie o racje chodzi, ale o ludzi, o to co jest największym dobrem dla nich
czemu wrzucasz wszystkich uczestników forum wstroneojca do jednego worka i nazywasz satanistami, sprawcami itp.?
czy nie dostrzegasz dialogu, poszukiwań, całej różnorodności i dynamiki? musisz w ten tendencyjny sposób upraszczać i kreować negatywny obraz oparty na antagonizowaniu na swoją korzyść, a niekorzyść "tamtych złych"?
to jest właśnie przykład skutku nieodpowiedzialnego "stwierdzania"...
posłużę się innym przykładem, skutkiem przekroczenia granicy, której przekroczyć nie wolno, bo jej przekroczenie, nawet w dobrej wierze przynosi zamiast dobra zło
Jezus w Ewangelii mówi, że małżonkowie są jednym ciałem, już nie dwoje, bo Bóg ich złączył i żeby człowiek nie rozłączał tego co Bóg złączył, to jest sakrament, tajemnica, widzialny znak który sprawia to co oznacza, ale nie w sposób magiczny, tylko na drodze wspólnej współpracy tych dwojga z Bogiem, ze sobą nawzajem, na drodze szukania wspólnego dobra, jednak opartego o to postawowe "Bóg złączył"
ludzie jednak postanowili to zignorować i wymyślili "rozwód", a nawet "unieważnienie" małżeństwa, taki kwitek na papierze, antysakrament, który, zwróć uwagę co sprawia, sprawia to co "oznacza", co "stwierdza"... zwróć uwagę na głębokie spustoszenie w rodzinie tylko przez to, że ludzie lekceważą Ewangelię, i ci, którzy się ranią i ci, którzy im na to "pozwalają" swoim "stwierdzeniem", które tylko niszczy, dzieli i niczego tak naprawdę nie naprawia...
nie można przekraczać granic, bo to jest właśnie przemoc, jak rozbicie rodziny jest przemocą na Dzieciach
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.


Ostatnio zmieniony przez mgrabas dnia Nie Sie 17, 2008 15:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masza ..
zaprawde powiadam ci to jest to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze i Bóg niektórych złaczył, ale niektórym poskąpił czegoś takiego jak logiczne myslenie....

Jesli do Ciebie nie docierają pewne sprawy to....idź skąd przyszedłeś tam znajdziesz wielu , którzy przyklasną ci i powiedzą, ze kobiety to fe a oni tacy męscy, rycerscy, mądrzy....

Nie chcemy słuchać w naszych kościołach satanistycznych przyśpiewek o obowiązkach, sprawiedliwości, szukaniu dobra w złych czynach i o wybaczaniu...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rezervat



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 71
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram apel Maszy do moderatora. To nie jest forum do wojen ideologicznych. I do nawracania. I chciałam zapytac - czy moge otworzyc jakiś swoj temat, bo po to tu przyszłam i zadabac o to aby nie było tam takich osób jak np. mgrabas? Bo chciałabym w spokoju porozmawiac a nie kłócic sie o coś, co mi jest kompletnie niepotrzebne...
_________________
to co mnie karmi - niszczy mnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdzie nie napisałem, żeby szukać dobra w złych czynach Sad
napisałem żeby szukać dobra, w każdym człowieku, podkreślać każde dobro, a zło piętnować
i żeby samemu czynić dobro, nie czynić nikomu zła, ani nawet o nikim źle nie myśleć
jeśli złe czyny utożsami się z człowiekiem, to odrzucając zło odrzuci się człowieka, to wielki błąd, bo właśnie to utrwala zło, zamiast pomóc je przezwyciężyć
tylko dobrem można przezwyciężyć zło, konsekwentnym i mądrym
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wiemy! Przecież Hitlera zwyciężyła procesja dobroci pod którą ugiął się i ustąpił....To wszyscy znamy, a na tym forum wiele kobiet ma swojego własnego, osobistego Hitlera, przed którym nieraz klękała na kolana, czołgała się błagając o okruchy. A skoro ich nie dostały to....widocznie nie Hitler był zły tylko one za słabo błagały!


To zrozumiałe....ale tylko dla Ciebie!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton napisał:
To wiemy! Przecież Hitlera zwyciężyła procesja dobroci pod którą ugiął się


To jest to

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powinno zdradzać się swojej korespondencji z priv ale....to wyjątkowa okazja. Mgrabas napisał, ze nie odezwie się na tym forum dopóki Wy go nie zaprosicie, więc widzicie, ze teraz wszystko zależy od Was.

Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście apel wysłuchany . Macie rację .
Temat zostaje zablokowany .


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Uwagi nt forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group