Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czy da się jeszcze cos zrobić?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ma sie miłość to dla niej można zrobić cuda, a jeśli ma się tylko nadzieję na przetrwanie i znikąd żadnego wsparcia to....może warto to porzucić nawet za cenę samotności?

Nie jesteś sama jobael, jesteś z nami...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marlena2502



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 32

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje nie wiem czy nie za wczesnie na gratulacie wiem że przedemna bardzo długa droga i dopiero sie rozpoczela czasem boję sie że pękne że powie dobre słowe wykona jakis przyjemny gest a ja sie poddam tak jak dziś cchciał się do mnie przytulić ale na moment zapaliła sie ostrzegawcza lampka przecież już tak było wiele razy jak to sie nazywa miodowy mięsiac a potem co rola gospośi i słowa nic ci do tego codziennie modle sie o siłe żeby się nie poddać wiem że ciężko jest samej każdy potrzebuje miłości czułości obecnosci drugiej osoby ale dobrej osoby nie takiej co cię niszczy nie które z was mają już tą drogę za sobą i to ja wam gratuluje a tym osobą które rozpoczynają tą walke życze dużo siły nie damy się mamy prawo do normalnego zycia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 17, 2008 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy potrzebuje miłości ale to co masz to nei jest miłość, to nawet nie jest pokój z widokiem na miłość, już mogę powiedzieć, ze tam gdzie szukasz nie znajdziesz miłości bo jej tam nie ma....Nikt kto kocha nie obraża, nie wyzywa, nie bije, nie poniża, każdy kto kocha przynosi kwiaty i ciepłe słowa....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marlena2502



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 32

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i koniec spokoju dzisiaj kolejna awanyura zaczał kopać w komputer kiedy się postawiłam powiedziałam że kopnie jeszcze raz to wezwie policje to chyba zwatpił podniusł rękę ale nie uderzył zabrakło mu chyba odwagi ale zaczeły się wyzwiska nie reagowałam ale w środku krzyczałam dlaczego ja dlaczego mnie to spotyka zaczął krzyczec ze siedze w domu a mu nie piore dlaczego mam mu prać nie rozumiem czy ja jestem jego cholerną sprzątaczka boze dodaj mi sił idę do pracy na nocke nie moge się ekupić ciągle on nie daje mi spokoju czy ja warjuje nie wiem już nic kompletna załamka kiedy sie od niego uwolnie kiedy uwolnie swój umysł swoje myśli jak to zrobić jak
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marlena2502 napisał:
czy ja warjuje nie wiem już nic kompletna załamka kiedy sie od niego uwolnie kiedy uwolnie swój umysł swoje myśli jak to zrobić jak


Jestes w sytuacji ktora powoduje, ze czujesz sie jakbys wariowala, ale nie wariujesz naprawde. Obejrzyj film "Gasnacy Plomien" z 1944 roku, pewnie jestes w podobnej sytuacji.

Mysle, ze dobra analogia jest anaglogia do kota przed lustrem. Widzialas pewnie kiedys jak kot reaguje na swoje odbicie w lustrze, prawda ? Jak nie to poszukaj takiego filmu na przyklad na youtube. Kotek najpierw probuje zerkac za lustro, zeby zobaczyc tego drugiego kotka od drugiej strony, probuje go dotknac, schowac sie przed nim. Za nic nie przekonasz kotka, ze to tylko lustro. Po pewnym wysilku intelektualnym w koncu kotek zrozumie, co to jest lustro i ze za nim tak naprawde tego drugiego kotka nie ma. Tak samo jest z ofiarami przemocy, patrzac sie na osobe stosujaca przemoc widzimy tam o wiele wiecej niz sie naprawde znajduje. W momencie kiedy sie polapiemy jak to dziala, to juz wiemy tak jak kot, co jest nieprawdziwe (lustrzane odbicia) a co jest wazne i jak nalezy postepowac.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marlena2502



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 32

PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje ci dynamika masz racje to jest taka sytułacja jak z tym kotkiem dopatruje się nieraz tego czego w nim nie ma on jest taki i nie stety im szybciej to sobie uświadomie tym szybciej dojde do siebie i przestane się nad sobą użalać powiedz mi tylko czy ta taktyka którą przyjełam jest dobrą taktyką czy pełna ignorancja jego osoby coś mi da nie wiem juz sama z tych wszystkisz postów które czytałam myśle że to jedyny sposób poprostu go ignorowac nie reagować na zaczepki z jego strony i być konsekwentną w tym co robię
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marlena2502 napisał:
czy pełna ignorancja jego osoby coś mi da nie wiem juz sama z tych wszystkisz postów które czytałam myśle że to jedyny sposób poprostu go ignorowac nie reagować na zaczepki z jego strony i być konsekwentną w tym co robię


Hej

Pelna ignorancja plus izolacja od osoby stosujacej przemoc to najlepszy sposob postepowania.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marysia"
Współpracownik NL psycholog
Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 383
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dynamika napisał:

izolacja od osoby stosujacej przemoc to najlepszy sposob postepowania.


nie ma takiego powodu by pozostawać w takiej sytuacji.. nie ma żadnego powodu by nie dbać o siebie i swoje bezpieczeństwo.

poza tym jest ŻYCIE. naprawdę Smile

ciepło pozdrawiam:
oliwka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm osobiście bym powiedział tak :
nie ma złotej recepty , każdy przypadek jest indywidualny.
Każde rozwiązanie jest dobre, które zapewni bezpieczeństwo .
Unikajmy generalizowania .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Masza35



Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 250
Skąd: Trójmiasto,Koszalin

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dynamika napisał:

izolacja od osoby stosujacej przemoc to najlepszy sposob postepowania.


rowniez uwazam, ze to najlepsze co mozemy zrobic, to jedyny sposob, aby uzyskac kontrole nad swoim zyciem,aby moc decydowac o sobie.
Jednym słowem ,aby Zyc normalnie.I cieszyc sie zyciem.


Oliwka, nie rozumiem Twojej argumentacji.
_________________
Bog nie moze byc wszedzie obecny, dlatego stworzyl matke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tecza



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 59
Skąd: nie opodal krzaczka

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dynamika napisał:

izolacja od osoby stosujacej przemoc to najlepszy sposob postepowania.

To świete słowa, ale jak strasznie mi ciężko jest jak boa dusiciel codziennie przypełza do domu, niby do dziecka. Ta gehenna może trwać jeszcze... w nieskończonść. Końca nie widać...
Jeślo mogę to wracam późno do domu, albo zamykam się w swoim pokoju, ale widze go, mijam w kuchni, na korytarzu, jest taki oślizgły, budzi tyle wstrętu..
Może chodzi Wam o izolację wewnętrzną, niestety daleko mi do tego etapu... Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Meg



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 245

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój od pół roku tu nie nocuje, ale przyjeżdża kiedy chce, bo jest współwłaścicielem.
I wszystko co sobie poukładałam przez ten czas kiedy go nie było - rozsypuje się w gruzy.
Tzn. jaka to będę dzielna, ja się nie dam, jak mi to "wisi" co on zrobi.

Izolacja fizyczna jest trudna, bo sądy działają jak działają - mnie znowu przełożono rozprawę o miesiąc.

Izolacja mentalna jest jeszcze trudniejsza, bo jak naście lat człowiek był nastawiony na to co "on...", to ..... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tecza



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 59
Skąd: nie opodal krzaczka

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, Meg właśnie tak to wygląda. Crying or Very sad
Po powrocie z wczasów boa dusiciel nie przypełzał przez jakiś czas, syna zabierał do siebie. I znowu mu się odmieniło. Jest codziennie i znów moje relacje z dzieckiem są w kiepskim stanie. Wczoraj zadzwoniłam, że później wrócę, a on warczał i nie chciał rozmawiać. Wróciłam, a tu siedzą sobie razem. Mogłam się domyślić... Kiedy on jest syn zachowuje się jak wróg... Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rezervat



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 71
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Czw Sie 21, 2008 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tęcza, Meg... trochę wam zazdroszczę tego dystansu, który macie w sobie, tej pewności, że nie chcecie i juz... Bo ja mam niestety inaczej, nie wiem, może to jeszcze nie ten etap, może przyjdzie taki moment... Bo u mnie problem nie jest w dystansie fizycznym, izolacji od sprawcy. To sobie zapewniłam: mieszkanie jest moje, on tu może wejść tylko za moją zgodą po swoje rzeczy itp. Problem jest we mnie i mojej chwiejności wewnetrznej. Bo czasem tęsknię, czasem mi go brakuje (gdy wspominam dobre momenty i tak mi szkoda, gdy mysle, że to nie tak miało być), i sama czasem sie waham, czy nie zadzwonic, nie odpisac na 17 smsa... Problem w moich emocjach, bo w sobie nie mam tego dystansu. Boje się tej swojej wahliwości, tego pojawiającego się czasem "a może dac mu szansę", a może sie uda... W działaniach jestem konsekwentna, ale to co się dzieje w środku czasem mnie przerasta.
_________________
to co mnie karmi - niszczy mnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group