Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Narazie mam spokój. Ale o przyszłości wolę nie myśleć

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Milenka



Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 5

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 10:20    Temat postu: Narazie mam spokój. Ale o przyszłości wolę nie myśleć Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milenka



Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 5

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W skrócie napiszę parę słów. Mam spokój bo mój były mąż odsiaduje wyrok za znęcanie się nade mną i dziećmi. Został aresztowany w pażdzierniku tego roku . Spokój mam na dwa lata chyba że wypuszczą gościa wcześniej.Sama nie wiem co by tu jeszcze napisać ale myślę że dzięki waszej pomocy rozbujam się trochę na tym forum i pisanie będzie mi lepiej szło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MMS



Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 179

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!!! Będzie dobrze!!! Jeśli masz pytania pisz. Jeśli nie masz pytań też pisz. Piszemy tu, bo to pomaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brzytwa



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 235
Skąd: Żandarmeria

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie miałaś największe problemy podczas sprawy o znęcanie?

Wielkim problemem prawnym w tym kraju jest wymeldowanie sprawcy. Bo tak wiesz kiedyś wróci, a wtedy jest cyrk i wszystko wraca od nowa. Jak się na to zapatrujesz? Potrzebujesz jakiejś prawnej pomocy?
_________________
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem.
Każdy ma prawo zapobiec przestępstwu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, czas szybko biegnie. Pomyśl co dalej, bo pewnego dnia wróci do Ciebie z tymi samymi problemami, za które trafił do więzienia. Nie czekaj az czas przejdzie obok Ciebie, działaj!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Milenka



Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 5

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało mi śię tak jego podejść że w listopadzie ub.r sam się wymeldował. To była piękna chwila. Najbardziej obawiam się że jak wyjdzie to będzie zatruwał mi życie, Podałam do sądu o pozbawienie jego władzy rodzicielskiej. Sprawę mam teraz w grudniu. I jestem przerażona tym. Boję się że przegram i celu nie osiągnę . Nie wiem. Ogólnie boję się tego człowieka. Dla mnie to degenerat i tyle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawy o pozbawienie władzy rodzicielskiej z reguły sa bardzo trudne, obarczone trudnymi decyzjami, problematyczne, w dodatku sa zależne od wielu czynników, wśród których badania psychologiczne to tylko mały wstep. najważniejszym czynnikiem jest sędzia i jego spojrzenie na sprawę, jeśli stoi po stronie przemocy to dostrzeże wszystkie aspekty i podejmie odpowiedni wyrok, jeśli niewiele wie o przemocy w rodzinie potraktuje to jako konflikt i wtedy trudno o sprawiedliwy wyrok.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton napisał:
Sprawy o pozbawienie władzy rodzicielskiej z reguły sa bardzo trudne, obarczone trudnymi decyzjami, problematyczne, w dodatku sa zależne od wielu czynników, wśród których badania psychologiczne to tylko mały wstep. najważniejszym czynnikiem jest sędzia i jego spojrzenie na sprawę, jeśli stoi po stronie przemocy to dostrzeże wszystkie aspekty i podejmie odpowiedni wyrok, jeśli niewiele wie o przemocy w rodzinie potraktuje to jako konflikt i wtedy trudno o sprawiedliwy wyrok.


Nie zawsze tak jest.Moja sprawa o pozbawienie trwała z odczytaniem wyroku pół godziny.Pozew złożył kurator,może to też miało znaczenie.Dzieci też nie były badane w RODK-u ,jedynie rozmawiała z nimi owa kurator.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy mają prawdziwe szczęście Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ,niby takk,ale szczęściu trzeba pomóc. Smile o to szczęscie walczyłam 7 lat.Nie mówię tylko o pozbawieniu władzy mojego ex.Myślę o zatrzymaniu przemocy i wydobyciu się spod jego wpływu.Sprawa karna o przemoc,alimenty, rozdzielność majątkowa ,a na końcu rozwód.Gdybym wiedziała na początku ile wysiłku będzie mnie to wszystko kosztowało ,nie zdobyłabym się na jakikolwiek działanie.Dziś nie żałuję niczego.Kosztowało mnie ogromnie dużo ,ale WARTO BYŁO !!!!! Very Happy
Dołuje mnie jeszcze tylko jedno.Mimo wyroku eksmisyjnego dla ex ,nadal z nami mieszka i nie ma sposobu i nadziei na to że uda się ten wyrok wykonać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milenka



Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 5

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawę o pozbawienie będzie prowadził ten sam Sędzia co sprawę karną. Nie wiem jakie mam szanse. To pewnie będzie zależeć od tego co powiem i jakich argumentów urzyję.

------------------------------------------------------------------------------------
Heka napisała: Dołuje mnie jeszcze tylko jedno.Mimo wyroku eksmisyjnego dla ex ,nadal z nami mieszka i nie ma sposobu i nadziei na to że uda się ten wyrok wykonać. Rolling Eyes Nie rozumiem tego kompletnie w głowie mi się nie mieści że tyle walki o swoje własne bezpieczństwo tyle traumatycznych przeżyć a gostek sobie siedzi w najlepsze. Aż mi na samą myśl nie dobrze śię robi. Jak ja jestem wdzięczna losowi że mi w tym pomógł i nie mam takiego problemu. Nie ścierpiałabym gdyby łaził po moim mieszkaniu a ja nic nie mogłabym z tym zrobić bo prawo jest jakie jest....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, ze to prawdziwe szczęście, nie będziesz od początku musiała niczego tłumaczyć, udowadniać, przekonywać. On wydawał wyrok w sprawie karnej, teraz nie mógłby wydać sprzecznego z tamtym....To dobry prognostyk aby zapomnieć o Twoich obawach i strachach....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Milenka



Dołączył: 21 Lis 2009
Posty: 5

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten Sędzia wydał wyrok 2lata na 5 w zawieszeniu. Było odwołanie i Sąd okręgowy zniósł zawiasy i wlepił 2 lata do odsiadki. Nie wiem jak mi pójdzie .Narazie czytam w internecie o pozbawieniu władzy po za tym umówiona jestem z radcą prawnym. Chcę aby trochę pomogła przygotować mi się do sprawy. Uczucia mam mieszane bo zdaję sobie sprawę że pozbawić władzy to nie jest takie proste. Ponadto strach we mnie siedzi bo wiem że i on będzie na sali i z całą pewnoscią nie zostawi na mnie suchej nitki. Wiem bo to co gadał o mnie na sprawie karnej to aż włosy mi się jeżyły. Łgał ile wejdzie pokazując mnie od najgorszej strony. Ech. Co ma być to będzie ważne że coś z tym robię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Lis 30, 2009 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odwagi, nie taki diabeł straszny...Sprawa karna skończyła się wyrokiem skazującym, w dodatku bez zawieszenia więc musiały być mocne i rzetelne argumenty...Ten jego teatr niewiele zdziałał na sędziach....a na Tobie? Przecież żyjąc z nim nieraz miałaś teatr. Wszyscy za Ciebie będziemy trzymali kciuki i wierzyli w Twoje powodzenie....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group