Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

molestowanie...
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamila K



Dołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 1

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2006 1:22    Temat postu: molestowanie... Odpowiedz z cytatem

Jak bylam nieletnia, bylam molestowana przez mojego ojca chrzestnego, brata mamy.
Niedawno to ujawnilam i moja rodzina odwocila sie ode mnie...
_________________
° tu i teraz °
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Renata
Moderator - Pracownik NL
Moderator - Pracownik NL


Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 278

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamilo,
niedawno w Gzecie Wyborczej byl artykul Ewy Wanat (?) (dziennikarka radiowa), ktora opisala sytaucje bardzo podobna do Twojej. Gdy ujawnila to co ja spotkalo w dziecinstwie rodzina odwrocila sie przeciwko niej... W towarzyszacym temu tekstowi wywiadzie Jola Zmarzlik z Fundacji Dzieci Niczyje tlumaczy dlaczego taka sytuacja czesto sie zdarza i dlaczego rodzina nie jest gotowa na przyjecie takiego wyznania. Zwykle na poczatku trzeba jednak czasu na "oswojenie" tej wiadomosci i tego faktu. Autorka wyznania sojusznikow dla siebie znalazla poza rodzina. Moze Tobie tez uda sie znalezc kogos kto stanie po Twojej stronie?. Moze twojej rodzinie tez trzeba czasu na "oswojenie" i zaakceptowanie tej wiadomosci?
Niezaleznie od rozumienia tego co sie wydarzylo Ty musisz sie czuc bardzo samotnie. Pamietaj, ze to co sie zdarzylo to nie twoja wina i masz prawo o tym mowic!! Masz takze prawo szukac pomocy w rodzinie i poza nia...
Renata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wojciech
Gość





PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 14:13    Temat postu: Pilne: artykuł o pozytywnym seksie krąży po Internecie Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy, w Internecie krąży bardzo niebezpieczny artykuł mówiący wprost, że *** między dziećmi a dorosłymi jest czymś pozytywnym. Podejrzewam, że Wy, którzy tu piszecie, a przeżyliście coś tak traumatycznego, jesteście przeciwni rozpowszechnianiu tego typu treści w Internecie. Ja też. Właśnie dlatego pracuję nad materiałem TV o tym, jak naiwnym był autor artykułu. Bardzo potrzebuję Waszej pomocy, Waszych głosów na ten temat. Powiedzcie, co czujecie, jak bardzo fałszywy jest ten artykuł. Jeśli ktoś z Was byłby gotowy powiedzieć do kamery coś słowo o tym artykule, o tym co przeżył, skontaktujcie się ze mną przez PW lub na tym forum. To pilne. Robimy materiał w Waszej sprawie! Dzięki. Wojtek.
Powrót do góry
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 1:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Bardzo się cieszę że zarejestrrowałem się na tym forum .
Jak będę mógł w jakiś sposób wspomóc działalność tego forum jestem otwary .




Kamila K
proszę zapoznaj się : http://www.kidprotect.pl/egrupa/

ps. ponadto odonośnie przeporwadzania wywiadów przed kamerą bym był bardzo ostrożny .


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wojciech
Gość





PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 9:09    Temat postu: Pilne: nie ma obaw Odpowiedz z cytatem

Myślę, że nie ma obawy przed powiedzeniem do kamery kilku słów. Tym bardziej, że można postarać się o anonimowość. Jeśli ktoś chciałby na takich zasadach mi pomóc i wesprzeć akcję, która przeciwstawia się artykułowi o pozytywnym seksie między dziećmi a dorosłymi, czekam do poniedziałku na kontakt.
Powrót do góry
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Maj 28, 2006 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
pozytywnym seksie między dziećmi a dorosłymi




nie ma czegoś takiego. To jest przestępępstwo o czym dobrze wiemy . A tak między nami autor tych teorii publikowanych w internecie odpowie prawnie .

Aporopo akcji nic mi na ten temat nie widomo . Z mojego doświadczenia powiem Wam że wielu dzienikarzy robi "nagonkę" na ofiary przemocy kosztem uzyskania wywiadu etc . Osobiście jestem negatywnie nastawiony do takich wywiadów i z tego co mi jest wiadomo wiekszość osób co doświadczyła przemocy także .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kadarka



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 2

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie bylam juz dzieckiem bo mialam 18 lat, mialam calkowita swiadomosc tego co sie dzieje a jednak nie umialam zareagowac, to bylo 2 lata temu, nadal ciezko to przezywam, wspiera mnie tylko moj chlopak, rodzina nic nie wie, nie powiem im i tak mi nie uwierza, wola jego, to syn siostry mojej mamy, ciotka nie zyje wiec rodzice twierdza ze on ma tylko ich, w ich oczach on jest taki wspanialy, nie rozumieja czemu na jego widok zamykam sie w pokoju, czemu go tak bardzo nie nawidze, dla ich dobra wole milczec, albo dla siebie zeby mnie nie znienawidzili, boje sie, nie umiem sobie z tym poradzic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marysia"
Współpracownik NL psycholog
Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 383
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kadarko.. a co robisz dla siebie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kadarka

Myślałaś może o udziale w grupie . Jedna jest juz w Krakowie i działa bardzo prężnie z pozytywnym skutkiem .


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kadarko, molestowanie nie dotyczy tylko dzieci,ale także i dorosłych ludzi.
nikt nie ma prawa wykorzystywać ciebie wbrew twojej woli
wykorzystywaniem seksualnym jest nie tylko czyn,ale także słowo...

czy jestes na jakiejś terapii? masz jakiś kontakt z psychologiem, terapeutą?
masz jakieś wsparcie?

jestem dziewczyny, tutaj,i nie tylko ja
nie będziecie same z tym problemem

Ania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kadarka dobrze że trafiłaś na to forum
naprawdę


pozdrawiam Cool
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kadarka



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 2

PostWysłany: Pią Wrz 12, 2008 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla siebie ?? z racji tego ze on czesto bywa u nas w domu, studiuje dosc daleko i mieszkam w akademiku, w domu staram sie nie za czesto, teraz bylo gorzej na wakacjach bo w domu bylam caly czas, w nastepne wakacje to zmienie, bede miala praktyki i mam zamiar znalesc prace, nie chce byc w miejscach w ktorych moge go spotkac

nie bylam na zadnej terapi ani nie rozmawialam z psychologiem, wsparcie mam tylko w chlopaku, myslalam ze poradze sobie z tym sama, ale nie daje rady, co widac na rekach, kiedy nachodza mnie wspomnienia i zaczynam plakac to biore cokolwiek pod reka byle bylo ostre i robie slaby na rekach, nigdy nie sadzilam ze do tego dojdzie ale wole cierpiec fizycznie niz psychicznie, nie radze sobie i wiem ze mojemu chlopakowi tez jest ciezko a mam tylko jego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Wrz 15, 2008 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kadarko-
każdy by chciał byc bohaterem dla siebie
i walczyć, bo nie warto sobą zawracać głowy innym ludziom- to jest podstawowy błąd!!!
na forum kidprotect, znajdziesz wiele takich dziewczyn jak ty...

wcale nie musisz być z tym sama, naprawdę

z każdą przemocą można sobie poradzić,. każdą
ale nie zrobisz tego sama , moja droga Smile
ściskam cie cieplutko

Ania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
anda



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 2

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy byłam molestowana miałam 11 lat trwało to przez duższy czas ukrywałam prawde przez wiele lat bo wiedziałam że nikt mi nie uwierzy . Niedawno podałam się terapi dzięki której ujawniłam prawde i tak jak myślałam nikt nie uwierzył , ale i tak wiem że zrobiłam dobrze choć straciłam całą rodzinę nawet matkę to i tak cesze się że moge wreście żyć w prawdzie . Mam męza który mi wieży i dzieci dla ktorych warto żyć i choc nie mam juz matki ani siostry to czuje się wolna bo żuciłam z siebie cięzar i namawiam do tego bo tylko wyjawnienie prawdy przynosi ulge i pozwala życ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Wrz 19, 2008 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anda napisał:
bo wiedziałam że nikt mi nie uwierzy

Ja ci wierzę

Cytat:
Niedawno podałam się terapi dzięki której ujawniłam prawde i tak jak myślałam nikt nie uwierzył , ale i tak wiem że zrobiłam dobrze choć straciłam całą rodzinę nawet matkę to i tak cesze się że moge wreście żyć w prawdzie . Mam męza który mi wieży i dzieci dla ktorych warto żyć i choc nie mam juz matki ani siostry to czuje się wolna bo żuciłam z siebie cięzar i namawiam do tego bo tylko wyjawnienie prawdy przynosi ulge i pozwala życ



dobrze że tu jesteś i pracujesz nad sobą SmileSmile

pozdrawiam cię serdecznie
Ania
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group