Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

męcząca zazdrość

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rozwodnik



Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 11
Skąd: warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 9:51    Temat postu: męcząca zazdrość Odpowiedz z cytatem

Witam,

Co prawda jestem juz dwa lata po rozwodzie ale mimo to wciąż nie mogę się pozbierać. Rozwodłem się z żoną po osmiu latach małżeństw które było jednym konfliktem z powodu jej zazdrości. myślałem że po rozwodzie będę mógł odetchnąć i zacząć życie od nowa ale jest problem. Mianowicie boję się nawiązać bliskich relacji z kobietami bo cały czas obawiam się, że znów trafie na osobę która będzie miała problemy z zazdością i z zaakceptowaniem faktu, że żyjemy wśród ludzi, rozmawiamy z nimi, pracujemy z nimi itp.
Poradzcie mi coś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje się, że konieczna byłaby wizyta u psychologa i ewentualne wspólne sporządzenie ścieżki wychodzenia z braku zaufania... Chorobliwa zazdrość to tez rodzaj przemocy. Jeśli ze swej strony nie dajemy swemu partnerowi(partnerce) powodów do tego to jest uciążliwe. I jak w Twoim przypadku - prowadzi też do rozpadu rodziny!

Musisz odzyskac wiarę w mądrość innych kobiet
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Wrz 24, 2008 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton napisał:
Musisz odzyskac wiarę w mądrość innych kobiet

noo takich jak ja jest więcej Wink

posłuchaj Echnatona, wyrwanie się ze szpon zazdrości partnera czasem nie wystarczy.
warto o swoim strachu porozmawiać z terapeuta lub psychologiem

pozdrawiam cie serdecznie
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rozwodnik



Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 11
Skąd: warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam się nad tym zastanawiałem i wydaje się, że pomoc specjalisty mogła by mi się przydać. Tylko, że ja nigdy nie miałem żadnego kontaktu z psychologami. Macie moze pomysł jak szukać DOBREGO terepeuty? Bo psychologów mamy ostatnio urodzaj ale jak wśród nich znaleźć takiego któremu mozna by bez obawa powieżyc własne osobiste problemy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepiej jest szukać po forach, odnośnie zazdrości, wiem ze takie są
najlepsi są i terapeuci, którzy sami sobie nie robią reklamy, tylko ich pacjenci

poszukam takiego forum dla ciebie Smile
może jeszcze uda się jakiś namiar dla Ciebie znaleźćSmile
no i popytam prywatnie Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rozwodnik



Dołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 11
Skąd: warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje. Będę zobowiązany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiedz na PW Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
zwykla_kobieta



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: okolice Wa-wy

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 13:46    Temat postu: Re: męcząca zazdrość Odpowiedz z cytatem

rozwodnik napisał:
Witam,

Co prawda jestem juz dwa lata po rozwodzie ale mimo to wciąż nie mogę się pozbierać. Rozwodłem się z żoną po osmiu latach małżeństw które było jednym konfliktem z powodu jej zazdrości. myślałem że po rozwodzie będę mógł odetchnąć i zacząć życie od nowa ale jest problem. Mianowicie boję się nawiązać bliskich relacji z kobietami bo cały czas obawiam się, że znów trafie na osobę która będzie miała problemy z zazdością i z zaakceptowaniem faktu, że żyjemy wśród ludzi, rozmawiamy z nimi, pracujemy z nimi itp.
Poradzcie mi coś

Witaj w klubie. Mój mąż tak ma. Najlepiej, jakbyśmy żyli na pustynii
_________________
Pozdrawiam,
Zwykla_Kobieta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agori



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: Września

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza wizyta jest zawsze inna. Psycholog musi dowiedzieć się z czym przychodzimy, czego oczekujemy, ustalić czy jest w stanie nam pomóc. Ale najczęściej zapominamy, że i my mamy prawo popytać. O kompetencje, rodzaj i długość terapii i wszystkie insze sprawy, które pozwolą nam wstępnie ocenić, czy dany terapeuta jest dobry dla naszego przypadku...
_________________
Βρισκώ το λόγο να ζω...
Mam powód, by żyć... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Adres AIM
zwykla_kobieta



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: okolice Wa-wy

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na jakiej podstawie możemy wywnioskowac, czy jest dobry dla naszego przypadku? Mamy się zdać na intuicję? Określić to na podstawie własnego samopoczucia po spotkaniu? W dodatku są różne szkoły terapeutyczne- skąd wiadomo co jest dla nas- laików - najlepsze?
_________________
Pozdrawiam,
Zwykla_Kobieta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwykla_kobieta napisał:
Określić to na podstawie własnego samopoczucia po spotkaniu?


Dokladnie ta odpowiedz jest prawidlowa.

Co wiecej, jezeli po spotkaniu z terapeuta czujemy sie gorzej, to nalezy go zmienic na innego, Szukac tak dlugo az znajdzie sie kogos odpowiedniego. I nie dac sobie wmowic, ze sie przesadza itp.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry terapeuta...jest ich wkoło nas pełno ale niektórzy sa lepsi. Ponieważ każdy z nas jest wyjątkowy szukajmy tych najlepszych, bo tylko wtedy terapia i odpowiednie fluidy przyniosą pożądany efekt!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group