Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pomoc instytucji.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Czytelnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Paź 01, 2008 7:34    Temat postu: Pomoc instytucji. Odpowiedz z cytatem

http://szukaj.wyborcza.pl/archiwum/1,0,5185747.html?kdl=20080930GW&wyr=rząsające

W papierowym wydaniu więcej szczegółów.

Trauma zdarzenia, trauma po zdarzeniu....

Czy pomoc instytucjonalna jest zła dlatego, ze jest nieskoordynowana? Czy też dlatego, że instytucje nie umieją pomóc?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pysia



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 323
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Nie Paź 19, 2008 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogólnie rzecz ujmując , pomoc instytucjonalna jest zła bo instytucja jest bezduszna.Ideałem byłoby, gdyby nad każdą osobą doznającą przemocy czuwał jeden pomagacz.Niedopatrzenia w instytucjach zdarzają sie ciągle,to nie jest dobry system lecz wygodny a przede wszystkim opłacalny(administracja,urzędnicy itd)Niestety gdy instytucja ma zająć sie żywym a do tego poranionym człowiekiem i jej to nie wychodzi to jest bardzo źle, wręcz tragicznie.To nie powinno mieć miejsca!!!
Osobiście ciągle to mam,zdziwienie i bezradność gdy okazuje się,że pytam o coś człowieka a odpowiada mi bezduszna instytucja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Nie Paź 19, 2008 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:(Niestety chyba wiem o czym ta dziewczyna z artykułu mówi:(Sad
czy można przeczytać w całości ten artykuł gdzieś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Czytelnia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group