Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jestem wolna i szczęśliwa
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milka



Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 12

PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 0:17    Temat postu: Jestem wolna i szczęśliwa Odpowiedz z cytatem

Very Happy Witam!
Chciałabym dodać trochę optymizmu wszystkim tym, którzy zastanawiają się czy dadzą radę wyjść z kręgu przemocy i czy póżniej sobie poradzą. Tydzień temu odbyla się moja sprawa rozwodowa i mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa. po 12 latach z mężem a wcześniej chłopakiem tyranem nareszcie mogę oddychać bez strachu przed kolejną awanturą.
decyzję o odejściu podjęłam 1.5 roku temu i wtedy zaczełam zbierać dowody. Nagrywałam awantury, robiłam obdukcje, zadbalam o świadków potwierdzających przemoc w domu. Początkowo chciałam go tylko nastraszyć i zmusić do leczenia, kiedy jednak po kolejnym pobiciu wyprowadziłam się i zgłosiłam sprawę na policję zrozumiałam jakie beznadziejne bedzie moje zycie przy tym człowieku.
Dzięki dowodom zmusiłam męża żeby wyłączną wine za rozpad małżeństwa wziął na siebie. Nie przyznał się w sądzie do przemocy, ale czy to ważne. Ważne jest, że ja i moja 2 letnia córeczka możemy żyć w spokoju.
Prawdą jest, że spawcą przemocy nie mozna odpuścić, oni rozumieją tylko argumenty siły. Dopóki byłam dobra i wyrozumiała miałam piekło.

Nie bójcie się walczyc o swoje życie, bo mamy tylko jedno!!!

Nie przejmujcie się, że zostaniecie same, że dziecko nie bedzie mieć ojca, tym co ludzie powiedzą... Wszystko jest lepsze niż bycie poniewieranym. a jak się już otrząśniecie to okazuje się, że ta samotność bez kata jest świetna.

Życzę wszystkim wytrwałości i siły.Gdybym mogła w czymś komuś pomóc to bardzo chętnie- piszcie.

POZDRAWIAM GORĄCO!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
awon 31



Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 101

PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 0:20    Temat postu: Re: Jestem wolna i szczęśliwa Odpowiedz z cytatem

milka napisał:
Very Happy Witam!
Chciałabym dodać trochę optymizmu wszystkim tym, którzy zastanawiają się czy dadzą radę wyjść z kręgu przemocy i czy póżniej sobie poradzą. Tydzień temu odbyla się moja sprawa rozwodowa i mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa. po 12 latach z mężem a wcześniej chłopakiem tyranem nareszcie mogę oddychać bez strachu przed kolejną awanturą.
decyzję o odejściu podjęłam 1.5 roku temu i wtedy zaczełam zbierać dowody. Nagrywałam awantury, robiłam obdukcje, zadbalam o świadków potwierdzających przemoc w domu. Początkowo chciałam go tylko nastraszyć i zmusić do leczenia, kiedy jednak po kolejnym pobiciu wyprowadziłam się i zgłosiłam sprawę na policję zrozumiałam jakie beznadziejne bedzie moje zycie przy tym człowieku.
Dzięki dowodom zmusiłam męża żeby wyłączną wine za rozpad małżeństwa wziął na siebie. Nie przyznał się w sądzie do przemocy, ale czy to ważne. Ważne jest, że ja i moja 2 letnia córeczka możemy żyć w spokoju.
Prawdą jest, że spawcą przemocy nie mozna odpuścić, oni rozumieją tylko argumenty siły. Dopóki byłam dobra i wyrozumiała miałam piekło.

Nie bójcie się walczyc o swoje życie, bo mamy tylko jedno!!!

Nie przejmujcie się, że zostaniecie same, że dziecko nie bedzie mieć ojca, tym co ludzie powiedzą... Wszystko jest lepsze niż bycie poniewieranym. a jak się już otrząśniecie to okazuje się, że ta samotność bez kata jest świetna.

Życzę wszystkim wytrwałości i siły.Gdybym mogła w czymś komuś pomóc to bardzo chętnie- piszcie.

POZDRAWIAM GORĄCO!


Życzę ci wiele szczęścia na nowej drodze życia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 2:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milka
Mądra i silna z Ciebie Kobietka, a wygrałaś nie tylko dla Siebie, dla Córeczki też... tylko Ty już to wiesz ...
Cieszę się z Tobą Very Happy
_________________
"... i z piekła wezmą tancerkę, jeśli ich urzekła ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To właśnie wspaniały powiew optymizmu! Warto walczyć o zmianę piekła na raj, bo niewątpliwie raj istnieje, tylko nie wszyscy wierzą w istnienie raju...

Serce rośnie czytają Twoje słowa!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
milka



Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 12

PostWysłany: Sro Paź 08, 2008 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Dziękuję bardzo za miłe słowa.
Miałam dużo szczęścia, że trafiłam na tą stronę. Przeczytałam tutaj prawie wszystkie posty i dotarło do mnie jaki spotka mnie los jeśli nic nie zrobie i UDAŁO SIE!
Muszę powiedzieć, że bardzo pomaga przy usamodzielnianiu się niezależność finansowa od partnera( praca!) i oczywiście rodzina.
Mimo wszystko zagłądam na tą stronę, czuję, że coś wam wszystkim zawdzięczam.
Dziękuję za tą stronę. Buziaki dla Wszystkich!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw Paź 09, 2008 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milka!!! gratuluje SmileSmile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Angie



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 36
Skąd: kujawsko-pomorskie

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje Milka Very Happy
Twoja historia bardzo podnosi na duchu, ja czekam na swój pełny spokoju oddech i słońce na niebie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
milka



Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 12

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 2:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minęło trochę czasu od kiedy tu byłam... Zmotywowała mnie znajoma, opowiadając o swoich problemach. Zadziwiające ile kobiet ma podobny problem.
Chcialam tylko powiedzieć, że mam nowe, swoje mieszkanie, nowego partnera, który jest cudowny(w ogóle nie pije) i moja córka mówi do niego tato Smile) jesteśmy bardzo szczęśliwe!
A mój ex...
Myślę, że się nie zmienił... Ostatnio jak przywiozłam do niego córkę, to spał... po imprezie...
Ma nową "dziewczynę" z którą mieszka, żal mi jej czasem... ale to już inna historia...

Bądźcie silne!
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak właśnie wygląda sen o raju do którego wciąż i z uporem namawiam!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Edithael
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 8
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja będę bardziej przyziemna Wink Tak wygląda normalne, dobre , szczęśliwe życie.
Milka, cieszę się, że Ci się udało. To budujące i daje nadzieję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnes25



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 76

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie to daje nadzieje nam ktore jestesmy w trakcie-ale ci zazdroszcze ze juz masz to za soba.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda.m



Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 173

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem może gdzieś w połowie tej drogi a czytanie takich postów dodaje wiele siły... DZIEKUJE...
_________________
Co nas nie zabiło to nas wzmocni......
http://www.youtube.com/watch?v=pBG4RsGtguM
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikakul81



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 71

PostWysłany: Sob Maj 07, 2011 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Fajnie ze dałaś rade i jestes szczesliwa ja tez postanowiłam się rozwieść też już po mału zbieram najpotrzebniejsze dokuenty, am pytanie pozew napisałaś sama czy poszłaś do adwokata bo j nie mam pojęcia jak się do tego zabrać a na adwokata mnie nie stać, pozdrawiam. Monika.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Maj 07, 2011 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odezwij się na maila, a wspólnie coś skonstruujemy! Nie taki diabeł straszny jak go malują, zobaczysz, że poradzisz!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Sob Maj 07, 2011 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika,dasz radę .ja wszystkie pozwy/pisma do sądu pisałam sama.Normalnie po ludzku ,znaczy w polskim języku Very Happy bez silenia się na prawnczy język.Pisałam tak żeby sąd wiedział o co mi chodzi,rzeczowo,krótko,a wspólnie z Echnatonem to wysmarujecie tak ze .... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group