Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jestem wolna i szczęśliwa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monikakul81



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 71

PostWysłany: Czw Sie 11, 2011 6:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak tylko jedno mnie martwi On ma Radcę Prawnego, który Go reprezentuje, a ja nie mam żadnego adwokata bo mnie po prostu nie stać.
Boję się że będzie miała dzieki niemu lepsze szanse i sędzina będzie po jego stronie nawet jak mam dość mocne dowody: obdukcję, wyroki sądowe za znęcanie itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Sie 12, 2011 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adwokat, prawnik to...spokój na rozprawie, ale niewiele w zetknięciu z mocnymi dowodami! Jeśli boisz się możesz wystąpić o adwokata z urzędu, może nie pomoże wiele ale...rozwieje Twoje wątpliwości.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Pon Sie 15, 2011 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

monikakul81 witaj ....mając takie dowody uważam że wygrasz ...ale posłuchaj rady Echnatona prawnik z urzędu to dobra sprawa widziałąm jak zaciekle potrafią bronic i powiem szczerze zdziwiłam sie że niby za darmo a jednak Smile...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monikakul81



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 71

PostWysłany: Wto Sie 16, 2011 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

następną sprawę rozwodową mam w październiku, czy jak wyślę wniosek o przyznanie mi adwokata z urzędu to nie przesunie się ten ternin?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Sie 16, 2011 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wniosek możesz złożyć dzisiaj, wtedy nie przeciągnie się sprawa....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
arletusia



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 60

PostWysłany: Wto Sie 16, 2011 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie,
a ja jestem jeszcze przed rozprawą rozwodową. Razem z moim adwokatem czekamy na jeden dokument i składamy pozew. Bardzo się boję, bo nie mam wielu nagrań, nie poszłam na obdukcję, gdy mnie uderzył. Jedyny ślad to "Niebieska karta" załozona w czerwcu. Póki co mąż zgodził sie na rozwód bez orzekania winy, ale nie wiem, czy można mu ufać i czy nie zmieni zdania choćby na sali sądowej. Tak bym chciała mieć już to wszystko za soba i odetchnąć z ulgą...
_________________
arletusia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikakul81



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 71

PostWysłany: Sro Sie 17, 2011 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś nie mogę usiedzieć w pracy, mój ''prawie'' eks ma dziś sprawę o odwieszenie mu wyroku za znęcanie się jego kuratorka wniosła wniosek do prokuratora, jestem ciekawa co z tego wyniknie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
monikakul81



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 71

PostWysłany: Sro Wrz 28, 2011 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

długo się nie odzywałam moj jeszcze mąż ma odwieszoną katę za znecanie się, ale sie odwołał i znów trzeba czekać.
W październiku mam drugą sprawę rozwodową, a w listopadzie nastepna o znęcanie sie nademną, mam nadzieje że już niedługo to wszystko się skończy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Sro Wrz 28, 2011 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile tak niedługo sie to skończy..... wytrzymaj jeszcze tylko troszeczkę... Zrobiłas juz tak wiele by powiedziec dosc przemocy ... Dasz rade!!! Trzymamy kciuki za Ciebie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monikakul81



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 71

PostWysłany: Pią Wrz 30, 2011 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje że wytrzymam już mam naprawdę dość, chę się po prostu od niego uwolnić i być wolną i szczęśliwą. Troche sie boje mam za dwa tygodnie nastepna sprawę rozwodowa ze świadkami mam nadzieje że będzie OK. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Pon Paź 03, 2011 7:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będzie dobrze ..... glowa do góry Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monikakul81



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 71

PostWysłany: Sro Paź 12, 2011 8:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomocy, zaczynam sie denerwować 14 paź. mam drugą sprawę rozwodową i juz mnie zaczyna telepać teraz ze świadkami i ja pierwsza będę zeznawać aż sie boje nie wiem od czego zacząc i nie wiem jak mi pójdzie, trzymajcie za mnie kciuki! Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Sro Paź 12, 2011 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

będzie dobrze ....najwazniejsze ejst to bys poszła tam i mówiła wprost do wysokiego sądu ....nie patrz na to co będzie dogadywal twoj przesladowca nie patrz na miny jego adwokatow czy osob nie wiem jakis innych ....najwazniejsza jestes ty i powiedz prostu wszystko to co ciebie boli co sprawialo że czułas się xle że płakałas że chciałas zawalczyc ...to wszystko jest ważne
mów wprost do wysokiego Sadu mów dokładnie co gdzie i kiedy by nie zaskoczyl ciebie przerywaniami pytaniami glupimi jakimis komentarzami bo to ciebie rozproszy i mozesz zapomniec o czyms powiedziec . Pamietaj najwazniejsze pytania to te o pozycie małżenskie i te o wspolne ejdzenie czyli prowadzenie wspolnego gospodarstwa ....to sa wazne pytania .... pamietaj to że masz sprawy o znęcanie sie nad toba to jest juz dowod na to że nie mozecie byc małżenstwem .... to twoja przewaga...to twoj atut Smile podnieś głowe i powiedz co i dlaczego nie chcesz juz byc jego zona .... Nie bój sie tam nie ejst tak źle . Moja Pani śedzia słuchała cierpliwie i mimo tego że moj ex chciał odroczen kolejnych ona go przejżała i była po mojej stornie juz na ogloszeniu wyroku....

Ja pokazując na to, że rozwod chce bo mam sprawy o znecanie sie nad nami uzyskałam wiele bo : rozwod , pozbawienie praw rodzicielskich eksmisje ...Powiedziałam ale glosno i bez wachania że uwazam że osoba ktora znęca sie nad domownikami nie ejst dobrym ojcem i męzem i nie powinien dawac przykładu i to było odebrane jako dowod wystarczający do zasądzenia tych wszytskich rzeczy....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
monikakul81



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 71

PostWysłany: Czw Paź 13, 2011 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok będę sie starać mam nadzieje że wszystko będzie dobrze i nie zapomne wszystkieg z nerwów, ciekawa jestem czy mój ''małżonek'' jutro będzie na rozprawie bo w czoraj był tak pijany że ledwo na nogach stał i dzis pewnie też powtórzy więc znając jego to pewnie go nie będzie z jednej strony to lepiej niech sędzia zobaczy jaki z niego as. Dam Wam znać jak mi poszło , trzymajcie kciuki.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Czw Paź 13, 2011 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monika,ja przed rozprawą ,spisałam sobie w pkt .co chcę powiedzieć i zrobiłam "spicz" Very Happy przed koleżanką .Jeśli nie masz kogoś zaufanego mozesz przegadać do lustra. mnie to bardzo pomogło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group